web
analytics
طرز فکر انسان های بسیار موفق | کافه راز
طرز فکر موفق

طرز فکر انسان های بسیار موفق

ترجمه شده توسط کافه راز : ۵ طرز فکر آموختنی از انسان های بسیار موفق

آیا تا کنون به این موضوع فکر کرده اید که انسان هایی مثل بیل گیتس، ریچارد برانسون و محمد علی چگونه موفق شدند و این برتری نسبت به بقیه ادامه پیدا کرد؟ من همیشه به این موضوع که چه چیزی باعث موفقیت انسان ها می شود فکر می کنم.

شاید این به این دلیل است که خودم هیچ وقت در مدرسه شاگرد زرنگی نبودم. زرنگ نبودم تا وقتی که شروع به بکار بردن مواردی که از مسابقات رقابتی، زندگی نامه ها و کتاب های استیون آر و تونی رابینز یاد می گرفتم در زندگی روزمره ام کردم.

از وقتی که مدرسه را ترک کردم اتفاقات زیادی در این ۲۵ سال افتاد. صدها کتاب که باعث پیشرفت شخصی میشد را مطالعه کردم ، سه مدرک روانشناسی گرفتم و هزار ها خطا در این مسیر بر سر راهم بود.

من به عنوان یک روانشناس با همه مدل انسان از جنایتکار غیر قابل اصلاح تا مدیران مشتاق برخورد داشتم و آنها را ارزیابی کردم. در حال حاضر من با ورزشکاران ، مدیران ، محصلان و موسسان برای کمک به پیشرفت فردی و حرفه ای آنها کار می کنم.

در این ۲۵ سال پنج طرز فکر را پیدا کردم که انسان های موفق را از بقیه انسان ها متمایز می کرد.

۱-انسان های موفق خودشان را می شناسند و باور دارند.

آنها نقاط ضعف و قوت خود را می شناسند و این موضوع را که چه کسی هستند و با چه کسی و در چه محیطی کار می کنند را باور دارند. به انسان هایی مانند بیل گیتس و جی. کی رولینگ توجه کنید آنها با شخصیت درون گرای خود کار کردند.

سعی نکردند چیزی شوند که نیستند. اگر آنها زندگیشان را برای جنگ با درون گرایی خود تلف می کردند نتیجه زندگیشان چیزی نمیشد که اکنون ما از آن لذت ببریم.

۲- افراد موفق اهداف خود را در جهت علایق، شخصیت ، سلایق و توانمندی های خود انتخاب می کنند نه با توجه به انگیزه و شرایط آنی.

مارتین لوتر کینگ، مادر ترسا، استیو جابز و نلسون ماندلا ، انسان هایی هستند که زندگیشان را براساس اینکه حقیقتا چه کسی هستند، در چه کارهایی خوب هستند و هدفشان چه بوده گذرانده اند.

برخی از آنها برای دنبال کردن راهشان بهای گزافی داده اند و من شک دارم که در غیر این صورت به چیزهایی که دارند میرسیدند.

فردریش نیچه می گوید هرکس که دلیلی برای زندگی داشته باشد، هر چیزی را می تواند تحمل کند .

۳-افراد موفق کنترل بیشتری نسبت به بقیه بر روی مسیرهای زندگیشان دارند.

در حالی که توانایی هدایت زندگی خود را دارند اما فقط می توانند خود را کنترل کنند.آنها می دانند و باور دارند که نمی توانند موانعی را که دنیا بر سر راهشان قرار میدهد را کنترل کنند اما توانایی مقابله با این موانع را دارند.

آنها می توانند قبل از اینکه دنیا مانعی را بر سر راهشان قرار دهد آن را پیش بینی کنند. آنها می دانند که اگر به جلو رفتن ادامه دهند قطعا به مقصد خواهند رسید.

۴-انسان های موفق باور دارند که لحظات سخت تکرار می شود.

لحظات سخت برای انسان هایی با اهداف بزرگ ساخته شده اند. آنها می دانند که گردش جهان چگونه است و شکایتی از آن ندارند. بدون این لحظات سخت و شکست ها هیچ یادگیری و رشدی وجود ندارد. آنها می دانند که بدون تلاش و تقلا هیچ چیزی به دست نمی آید و تفاوت میان تحمل کردن و تلاش کردن را می دانند.

به گفته ی دالیا لاما درد اجتناب ناپذیر است اما رنج کشیدن اختیاریست. انسان های موفق تقلا می کنند و درد را احساس می کنند اما از درد رنج نمی برند.چون آنها در راهی زندگی می کنند و اهدافشان را دنبال میکنند که شخصیتشان هست و باورشان برای اهدافشان است. به همین دلیل برای آنها ارزش دارد.

۵-انسان های موفق زمانی که به یک هدفشان می رسند به سمت یکی دیگر از اهداف می روند. به همین خاطر آنها سختی های راه را می پذیرند و لذت می برند.

برای رسیدن به این طرز تفکرها با این پنج راه حل شروع کنید:

۱-تا بیشترین حد ممکن در مورد خود بدانید.

در مورد علایق، توانایی ها،شخصیت و مهارت های خود بدانید. خودتان را بشناسید،چه چیزی واقعا می خواهید، و چگونه تحقق می یابد؟

۲-تصمیم های هوشمندانه بگیرید.

تصمیم های بزرگ و کوچک باید براساس اهمیت آنها برای شما و هدفتان باشد نه براساس جو و شرایط موجود.

۳-تحت کنترل رفتارکنید.

تنها چیزی که می توانید کنترل کنید خودتان هستید. قربانی زندگی نشوید. به جلو حرکت کنید و قبل از اینکه زندگی بر علیه شما اقدامی کند خودتان دست به کار شوید.

۴-بازسازی ناتوانایی ها و شکست ها

با توجه به بیان های شما بقیه می توانند شما را از بین ببرند یا رشد دهند. شکست ها را به عنوان موقعیتی برای رشد ببینید.

۵-در صرف وقتتان خسیس باشید.

مطمئن باشید که وقتتان را برای چیزی استفاده می کنید که ارزش آن را دارد. شما تنها یک بار زندگی میکنید پس از آن لذت ببرید.

کافه راز: مردم زیادی هستند که از استعدادهایشان نهایت استفاده را نمی کنند. شما یکی از آنها نباشید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه  شده توسط کافه راز : برای اینکه چه کسی هستید و کجا قرار دارید بهانه…