web
analytics
شکرگذاری : 5 روش برای اینکه بیشتر شکرگذار باشیم | کافه راز
شکرگذاری

شکرگذاری : ۵ روش برای اینکه بیشتر شکرگذار باشیم

ترجمه شده توسط کافه راز : قدردان بودن درهای فرصت های جدید، خیر و برکت و تجربیات خاص را به زندگی شما باز می کند.

“یاد بگیرید که برای چیزی که دارید قدردان باشید، درحالی که برای رسیدن به تمام چیزهایی که می خواهید تلاش کنید.”

به اعتقاد من یکی از بزرگترین و مهم ترین درس هایی که می توان از زندگی آموخت این است که برای آنچه دارید شکرگذار باشید. اما قدردانی چیزی است که باید برای آن تلاش کنیم – تا قلبهایمان را آماده ی صاف و شکرگذار بودن کنیم، تا جایی برای تامل در طالع خوبی که داریم ایجاد کنیم.

و اگر دوست داریم انسان هایی با شخصیتی قدردان و شکرگذار باشیم، باید اطمینان داشته باشیم که در طول سال بر این موضوع تمرکز کرده ایم. در اینجا چند کلمه و چند ایده وجود دارند که به کارگیری آنها بسیار آسان است، که شما می توانید در تلاشتان برای قدردان بودن از آنها استفاده کنید:

۱- زمان

زمانی را اختصاص دهید به این که ساکت باشید و فکر کنید. ما در سریعترین زمان ممکن زندگی می کنیم. از همان لحظه ای که بیدار می شویم تا لحظه ای که به خواب می رویم، این فرصت را داریم که با نهایت سرعت حرکت کنیم و از سرعتمان کم نکنیم. اگر هر روز زمانی را برای فکر کردن برنامه ریزی کنیم، می توانید ذهنمان را از ظلم و ستم و عجله ها آزاد کنیم.

۲- تفکر

به نعمت هایی که دارید فکر کنید. با زندگی در یک فرهنگ مصرف کننده اکثر ما از چیزهایی که نداریم آگاهی کامل داریم – و اینکه چطور باید آن چیزها را داشته باشیم. اما آیا ما به این هم فکر می کنیم که چه چیزهایی را درحال حاضر داریم؟

روزانه زمانی را برای فکر کردن به چیزهایی اختصاص دهید که دارید اما معمولا به آنها توجه نمی کنید و سپس چند دقیقه برای آن چیزها تشکر و قدردانی کنید. این را هم بخشی از زمان تفکرتان قرار دهد.

۳- بخشش

در برابر آنهایی که کمتر از شما هستند بخشنده باشید و در برابر کسانی که از شما بالاترند حسود نباشید. ما معمولا به کسانی که از ما ثروتمند تر هستند نگاه می کنیم و با خود فکر می کنیم، ای کاش من هم چیزهایی که او دارد را داشتم. این نوع تفکر رشک و حسد را به وجود می آورد نه قناعت و رضایت. برای شکستن این چرخه باید چه کار کرد؟

من پیشنهاد می دهم که در برابر کسانی که از لحاظ مالی از شما پایین تر هستند بخشنده باشید. به یک موسسه ی خیریه ی تامین غذای فقرا بروید و نه فقط در روزهای تعطیل، بلکه به صورت سالیانه و در زمان های مشخصی به آنجا بروید. این به شما یادآوری می کند که درحال حاضر چه چیزهای خوبی دارید.

۴- بپرسید

از دوستتان بپرسید به خاطر چه چیزهایی شکرگذار است. از پاسخ هایی که می شنوید شگفت زده خواهید شد و با تمرکز بر پاسخ هایی که دریافت می کنید می توانید ارتباطات قوی و محکمی ایجاد کنید.

۵- اعتراف کنید.

در نهایت به آنهایی که دوستشان دارید بگویید که چقدر از داشتن آنها در زندگی تان شکرگذارید. بسیاری از ما در گفتن این کلمات که چقدر حضور آنها در زندگی ما عزیز است به انسان هایی که دوستشان داریم غفلت می کنیم. از فرصت استفاده کنید و برای آنها یادداشت بنویسید.

بگذارید بدانند که چقدر برای شما مهم هستند، و در عوض می توانید یک رابطه ی قوی تر، عمیق تر و رضایت بخش با کسانی که دوستشان دارید برقرار کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : آیا شما مشکلی بزرگی دارید که دوست دارید آن را…