web
analytics
سه نشانه برای اینکه شما احتیاج به ریلکس کردن دارید | کافه راز
ریلکس کردن

سه نشانه برای اینکه شما احتیاج به ریلکس کردن دارید

کافه راز : اخیرا داستانی راجع به پیرمردی شنیدم که با گوشی موبایل خود مشکل داشت. او می‌خواست مانند نوه‌اش از صدا برای باز کردن پیام‌ها و شماره گیری استفاده کند. اما هر چه نام مخاطب را تکرار میکرد، گوشی همراهش شماره گیری نمی‌کرد. پدر بزرگ گوشی را به نوه‌اش نشان داد و گفت گوشی خراب است و کار نمی‌کند.

نوه‌اش به او پاسخ داد:” پدربزرگ گوشی شما خیلی قدیمی است و امکان شماره‌گیری با صدا را ندارد.”

از این داستان ساده می‌توان نتیجه گرفت که باید ابزار و امکانات خود را آپدیت کنیم. اما باید گاه‌گاهی به خودمان نیز فرصت تازه‌شدن بدهیم و از این فرصت لذت ببریم. نمی‌توانید مرتبا خود را تحت فشار بگذارید و همچنان در اوج باشید.

باید به طور منظم برای آرامش و استراحت خود هم وقت بگذارید. این استراحت هرچه که باشد از جمله یک سفر تفریحی به ساحل مورد علاقه‌تان و یا حتی یک قدم زدن معمولی تا میز همکارتان، فرصتی برای ریلکس کردن است.

سه نشانه اینکه شما احتیاج به ریلکس کردن دارید…

ممکن است فکر کنید زمان برای استراحت ندارید و مشغله‌های کاری زیادی دارید و باید طبق برنامه پیش بروید تا به هدفهایتان برسید و هر روز نهایت بازده را داشته باشید. اگر به استراحت خود توجه نکنید، کارایی شما پایین می‌آید. اگر خود را تحت فشار و استرس بگذارید و زمان زیادی را به کار کردن سپری کنید دچار افت بازده خواهید شد. حتی ممکن است آنقدر درگیر باشید که متوجه این افت نشوید. اگر سه نشانه زیر را دارید، به خود استراحت دهید.

۱٫ بیشتر از مغز خود حرف می‌زنید تا قلب خود 

من در کتاب ۲۱ قانون انکارناپذیر رهبری، در مورد قوانین ارتباط با افراد بیان کردم که یک رهبر ابتدا باید قلب طرف مقابل را لمس کند و بعد دست او را. اما چگونه‌؟ از طریق ارتباط احساسی با طرف مقابل برقرار کردن این امر امکان‌پذیر است. افراد برای کسی که قلبا با او ارتباط دارند تمام تلاش خود را خواهند کرد. اگر ندایی به شما می‌گوید که کارت را انجام بده و یا اگر در ارتباطات بیشتر از هر چیز از قدرت خود استفاده می‌کنید، بهتر است زمانی را برای ریلکس کردن در نظر بگیرید.

۲٫ بیشتر از دیروز صحبت می‌کنید تا امروز

بیشتر افراد علاقه دارند به جای امروز به دیروز فکر کنند، چون هیچ تلاشی لازم نیست. شما احتیاج به برنامه ریزی و تلاش برای مرور گذشته ندارید. شخصی می‌گفت : گذشته مکان خوبی برای بازدید است اما مطمئن شوید در آن زندگی نمی‌کنید. اگر به جای امروز در دیروز به سر می‌برید، مطمئن باشید باید آن را متوقف کنید و به ذهن خود استراحت دهید.

۳٫ شما از تغییرات صحبت می‌کنید اما هیچ چیز تغییر نکرده است.

فردی در زندان به سر می‌برد و هر روز از پنجره با حسرت به بیرون نگاه می‌کرد و می‌گفت: روزی تونلی حفر خواهم کرد و از اینجا فرار خواهم کرد. هم سلولی‌اش فقط با یک کلمه ok جواب او را میداد. روزی وقتی زندانی این جمله را تکرار کرد، هم سلولی‌اش جوابی نداد چون از تونل پشت تخت گریخته بود.

بسیاری از افراد اینگونه هستند، همیشه از تغییرات صحبت می‌کنند اما هیچگاه آن را عملی نمی‌کنند. اگر شما هم اینگونه هستید بهتر است به ذهن خود استراحت دهید. اما چگونه می‌توانید اینکار را انجام دهید؟

چگونه در لحظه زندگی کنید و تغییرات لازم را ایجاد کنید؟

اکثر مردم منتظر می‌مانند تا اوضاع بهتر شود و خودشان تغییری ایجاد نمی‌کنند. برای تازه شدن ذهن و روحتان باید زمانی برای این کار در نظر بگیرید. تقویم خود را نگاه کنید و همانطور که برای قرار ملاقات‌هایتان زمان مشخص می‌کنید، برای استراحت خودتان نیز زمانی در نظر بگیرید.

یک استراحت طولانی سالانه و استراحت‌های کوتاه هفتگی و روزانه را برنامه ریزی کنید. به برنامه ریزی خود پایبند باشید، ارزش این برنامه ریزی را بدانید، این برنامه سرمایه‌گذاری برای خودتان است.

کافه راز: چاقویی که منظم تیز نشود، کند می‌شود. این مثال برای افراد هم صادق است. اگر برای استراحت دادن به ذهن خود مکث نکنید، کارایی خود را از دست می‌دهید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : به مرور زمان تحت فشارهای روزانه مغز شما پژمرده می شود. اما با…