web
analytics
سه روش برای داشتن انگیزه و حرکت به سمت جلو | کافه راز
caferaz.com

سه روش برای داشتن انگیزه و حرکت به سمت جلو

ترجمه شده توسط کافه راز : انقدر منطق تراشی نکنید. انقدر نگران نباشید. از جایتان بلند شوید و عمل کنید. ما در پیداکردن اشتباهات و شکست هایمان استاد شده ایم.

اما لازم است که به همین اندازه در تشخیص موفقیت هایمان هم ماهر باشیم. باید به خودمان بگوییم : من در مسیر درست حرکت می کنم، من کارهایم را به خوب انجام می دهم. من پیشرفت خواهم کرد.

چه طور می توانیم ذهنیت خود را از خطایاب بودن به یک ذهنیت مثبت و باانگیزه تغییر دهیم؟ در ادامه سه روش برای داشتن انگیزه ارائه شده است:

۱٫روند پیشرفتتان را برای خود ترسیم کنید.

کارهایی را که امروز انجام می دهید اما ۱ ماه پیش… ۶ ماه پیش… یا یک سال قبل انجام نمی دادید را مشخص کنید.

کدام عادت هایتان تغییر کرده اند؟

این که یک یا دوبار کاری را با موفقیت انجام دهید نسبتا آسان است، اما حرکت مداوم به سمت پیشرفت سخت است، زیرا ما به راحتی به عادت ها و سبک زندگی قدیمیمان برمی گردیم. پس به طور مداوم بازخوردهای کارتان را به خود نشان دهید تا شاهد پیشرفت خود و بهبود مثبت اندیشیتان باشید. منتظر جایزه، ترفیع و تشویق دوستان و مربیتان نباشید.

هرروز به خاطر تلاشهایتان احساس غرور کنید.

۲٫ نتیجه نهایی را در نظر داشته باشید.

همیشه تصویری از هدف بزرگ نهایی که برای آن تلاش می کنید و مزیت های آن در نظر داشته باشید.

در دوره ی جنگ جهانی دوم چترهای نجات توسط هزاران نفر ساخنه شدند. از دیدگاه کارگران این کار خسته کننده و تکراری بود. برای این کار باید ۱۰ ساعت در روز پشت یک چرخ خیاطی دولا باشند و میزان زیادی پارچه را بدوزند. اما هروز کارگران به خاطر می آوردند که هر کوکی که آنها می زنند جان فردی را نجات خواهد داد. از آنها می خواستند که در حین دوخت به این فکر کنند که این چترنجات ممکن است توسط پسر، برادر یا همسر خودشان استفاده شود. اگرچه این کار سخت و طولانی مدت بود اما زنان و مردانی که در خط تولید بودند نقش مهم خود را در هدف کلی متوجه شده بودند.

موضوع مشابه در کسب و کار شما هم وجود دارد. هرکاری که شما انجام می دهید بر کسی یا چیزی تاثیر دارد – زندگی و سلامت کودکان و بزرگسالان در کل جهان، نه به طور کلی بلکه بسیار اختصاصی. این دیدگاه شما را از جزئیات خسته کننده به اوج خواهد برد.

۳٫ یک برنامه ی روزانه ی پویا داشته باشید.

داشتن یک برنامه ی روزانه یا عادت مثبت به جای عادات منفی به شما کمک می کند که تاثیرگذارتر باشید. چرا مترو وسیله ی نقلیه ی مقرون به صرفه و کارآمدی است؟

چون در مسیر حرکت می کند.

در طول روز به ترتیب انجام کارها دقت کنید، به جای برنامه ی روزانه. ترتیب به معنای یکنواختی، مرتب بودن با اینکه هرچیز در جای خاص خود قرار داشته باشد، نیست. ترتیب به این معناست که کارهای بیشتر از مقداری که می توانید مدیریت کنید را انتخاب نکنید، در حالی که هنوز کارهایی که انتخاب کرده اید را انجام نداده اید.

کافه راز: ترتیب دقیقا برعکس پیچیدگی است.یعنی ساده سازی. ترتیب یعنی زمان زیادی را برای یافتن چیزهایتان تلف نکنید. ترتیب به معنای جلوگیری از اتهامات به خاطر انجام ندادن کارهایی که قول داده اید است.

ترتیب یعنی در طول روز کارهایی را انجام دهید که باید انجام شوند. این باعث می شود زمان آزاد بشتری داشته باشید. باعث می شود برنامه ی روزانه ی سالم تری داشته باشید و متوجه خواهید شد که تسلط بیشتری بر زندگی خود خواهید داشت.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
دانلود کلیپ انگیزشی به زبان فارسی غر زدن ممنوع