web
analytics
روش های زندگی رضایت بخش تر | کافه راز
رضایت از زندگی

روش های زندگی رضایت بخش تر

ترجمه شده توسط کافه راز : ۳ چیزی که باعث می شود زندگی رضایت بخش تر شود.

من به خاطر چیزهایی که دارم بسیار احساس خوشبختی می کنم: یک خانواده ی عالی، تیم کاری بلند پرواز و با انگیزه، دوستان حامی و موقعیت های جالبی که در اطراف خانه ی من در نیویورک وجود دارند.

من تلاش می کنم تعادلی مناسب میان کار و زندگی برقرار کنم تا بتوانم از همه ی جنبه های زندگی لذت ببرم.

نیازی نیست که بگویم زندگی من بسیار عالی است. اما در اوایل مشغولیتم به کار احساس می کردم که مرغ همسایه غاز است. احتیاج داشتم که دوباره احساس رضایت از کارم را در خودم ایجاد کنم. من می خواستم به مردم کمک کنم و مطمئن نبودم که شغلم به اندازه ی کافی در این مسیر تاثیری داشته باشد.

هرزمانی که فکرم سمت “غاز همسایه” می رفت، یک قدم به عقب می رفتم و دوباره شرایط را بازسازی و اصلاح می کردم. من خودم را به چالش می کشیدم که به چیزهایی فکر کنم که در زندگی باعث انگیزه، هیجان و لذت من می شوند.

این سه مورد (انگیزه، هیجان و لذت) موضوعات بسیار مهمی برای کمک به موقعیت های من بودند. اینها شخصی هستند و به شما کمک می کنند که به اهدافتان دست پیدا کنید، میزان موفقیت را اندازه گیری کنید و احساس رضایت را ایجاد کنید.

۱- انگیزه

من شدیدا معتقدم که انسان می تواند شغل رویاییش را طراحی کند، اما گاهی اوقات زمانی که درگیر انجام روزانه ی کارهایی که دوست دارید می شوید تمرکزتان را از دست می دهید.

انگیزه یعنی اینکه چشمتان را از جایزه برندارید، و نه تنها بدانید که در ۵ یا ۱۰ سال آینده به چه چیزی می خواهید برسید، بلکه بدانید که چرا می خواهید آن را به دست آورید. آن دلایل را به خودتان یادآوری کنید. اگر شما هم اندکی مثل من باشید، کمک به انسان ها یک عامل انگیزشی بزرگ است که هر روز به من انگیزه می دهد.

من شروع به تدریس در Parsons کردم تا بر نسل آینده ی طراحان و مدیران خلاق تاثیری داشته باشم. کلاس هایی وجود دارند که شب ها دیروقت برگزار می شوند، اما من برای تحصیلات دانش آموزانم ارزش قائلم و این موضوع درمیان تمام حس های خواب آلودگی که ممکن است سراغم بیایند به من انگیزه می دهد. من همین احساس مسئولیت را دربرابر کارمندان، دوستان و مخصوصا خانواده ام هم دارم.

من هر زمان که می خواهم به خودم یاد آوری کنم که چرا این کارها را انجام میدهم به آنها فکر می کنم.

۲- هیجان

همه ی ما روزها و حتی هفته هایی داریم که کاملا مشغول هستیم، کارهایمان را انجام میدهیم و می دانیم که درحال پیشرفت هستیم. فکرکردن به چیزهایی که شما را به هیجان می آورند راهی برای دقت به نتیجه ی تلاشتان است. یک سفر به اروپا، یک تفریح آخر هفته به کوه یا حتی فقط یک شب بیرون رفتن و خوش گذراندن. به هرچیزی که اخیرا باعث هیجان و شادی شما شده است فکر کنید، این کار به شما کمک می کند که این دیدگاه را به دست آورید که چقدر اوضاع عالی و مساعد است.

این که دائما کار کنید و هیچ تفریحی نداشته باشید باعث می شود خودتان را از بین ببرید، عامل اصلی برای داشتن بازده بالا این است که در زندگیتان تعادل برقرار کنید و در هر زمان و مکانی که می توانید هیجان را به زندگیتان اضافه کنید.

جشن تعطیلات در ماه دسامبر از بهترین اتفاق ها برای من است، که البته یک رویداد سالیانه است و من همیشه برای آن هیجان زده ام. فقط کافی است که به عکس های این جشن نگاهی بیندازم، سریعا به یاد می آورم که همکارانم چه انسان های فوق العاده ای هستند.

این لحظات فکر کردن به آن رویداد به من یادآوری می کند که اتفاق هایی را با خانواده و دوستانم برنامه ریزی کنم. همچنین می توانم خیلی سریع دوباره روی کاری که انجام می دادم تمرکز کنم چون یک اتفاق هیجان انگیز در انبار دارم.

۳- لذت

یک لبخند ساده تنها چیزی است که برای تبدیل یک روز بد به یک روز خوب لازم است. آیا می توانید آخرین باری که به خاطر کسی یا چیزی شاد شده اید را به خاطر بیاورید؟ فکر کردن به لحظاتی که چیزی – چه کوچک چه بزرگ – بر لب های شما لبخند آورده است باعث می شود که آن حس آرامش و لذت را دوباره احساس کنید.

به سادگی می توان درزندگی یک نفر دیگر قرار گرفت و بگوییم که زندگی کردن در شرایط آنها کار آسانتری است. اما این طرزفکر در رسیدن به هیچ چیز به شما کمک نمی کند.

حفظ حس رضایت خود و فکر کردن به لحظات شادی بخش، هرچند کوتاه، به شما کمک می کند که زندگی روزمره تان را دوباره بسازید.

چندوقت پیش زمانی که به خانه رسیدم دو فرزندم در حال بازی کردن بودند. شب زمانی که آنها آماده ی خواب شده بودند از من خواستند که داستان موقع خوابشان را خودشان بسازند. من برای یک لحظه گیج شده بودم.

داستان اینطور شروع شد “روزی روزگاری گروهی حیوانات با هم در زمین بازی مشغول به بازی بودند …” من بسیار لذت می بردم و ۱۵ دقیقه زمان را با آنها سپری کردم و کمک کردم تا داستانشان را بسازند. آن لحظه آنقدر شگفت زده شده بودم که هیچ کاری به جز لبخند زدن از دستم بر نمی آمد. از این خاطره ی فوق العاده استفاده می کنم تا بتوانم روی کارهایم تمرکز کنم.

کافه راز : به یاد داشتن انسان هایی که به شما انگیزه می دهند، مکان هایی که برای شما هیجان انگیزند و لحظاتی که باعث لذت و شادی شما می شوند، به شما کمک می کند که همیشه تازه نفس و آماده ی پذیرش تعهدات زندگیتان باشید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : 3 روشی که تزکیه نفس و اصلاح خود می تواند…