web
analytics
روشهای بهتر حرف زدن | کافه راز
بهتر حرف زدن

روشهای بهتر حرف زدن

ترجمه شده توسط کافه راز : ۱۵ راهکار برای عملکرد بهتر در هنگام گپ زدن و صحبت های خودمانی

شما دعوت شده اید! به یک مهمانی کاری، یا جشن عروسی یکی از دوستانتان یا یک تفریح بیرون از شهر با یک گروه – هرچیزی که هست یکی از اتفاقات در تقویم شماست. یک فرصت عالی برای ملاقات با انسان های جدید.

اما شاید مراسم های این چنینی که نیاز به گپ زدن و صحبت کردن داشته باشند بیشتر شما را نگران کنند تا هیجان زده. به این فکر می کنید که من آنجا کسی را نمی شناسم. من حتما باید بروم – اما اصلا دوست ندارم. من از این گپ زدن ها و صحبت ها متنفرم.

گپ زدن پیشینه ی خوبی ندارد، زیرا معمولا شامل مکالمات بی اهمیت و بی معناست. اما همیشه اینطور نیست. تحقیقات نشان داده است آنهایی که مکالمات پرمعناتری دارند شادتر و راضی تر هستند، و گپ زدن هم می تواند درهایی را به سوی یک مکالمه ی جالب و پرمعنا بازکند، اگر به آن گوش داده و اهمیت دهید. اما گفت و گوهای واقعی با افرادی که نمی شناسیم بسیار دشوار تر است.

این راهکارها به شما کمک می کنند استرس را از بین ببرید و یک مکالمه ی با کیفیت ایجاد کنید:

۱-ذهنیت درستی داشته باشید.

اگر یک هفته ی تمام را صرف پیش بینی و نگرانی کنید زیرا می دانید که در چنین شرایطی احساس راحتی ندارید ، در واقع خودتان را برای شکست آماده می کنید. فراموش نکنید که به چه دلیل به آن مراسم می روید – برای اینکه بهترین روز زندگی دوستتان را با او جشن بگیرید، تا با افرادی آشنا شوید که علایقی مشترک با شما دارند و یا برای برقراری ارتباط با همکارانتان.

۲- پیش از رفتن تصمیم بگیرید که دوست دارید با چه کسی ملاقات کنید.

به این دقت کنید که چه کسان دیگری هم آنجا خواهند بود و برای ملاقات آنهایی که به نظرتان اشتراکاتی با شما دارند برنامه ریزی کنید. ممکن است آن فرد کسی باشد که از طریق یک دوست مشترک می شناسید، یا کسی که طرفدار بیس بال است یا یک صاحب کسب و کار باشد که زندگی رویایی شما را دارد.

۳- از آن اتفاق برای خود یک بازی بسازید.

ذهن خود را گول بزنید تا این کار آسانتر و جالبتر شود. مثلا برنامه ریزی کنید که در طول یک ساعت با ۵ نفر آشنا شوید یا دو تا چیز یاد بگیرید. این تغییر مسیر ذهنی به کاهش استرس کمک می کند و باعث می شود مکالمه تان جالبتر شود.

۴- مسئولیت آشنایی با دیگران را بپذیرید.

منتظر نمانید که دیگران به شما نزدیک شوند. شما اول سلام کنید. زمانی که از دیگران توقع داشته باشید حرکت اول را شروع کنند، ممکن است نا امید شوید. و هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، راحتتر خواهید بود.

۵- یک شخصیت تابع و وابسته نباشید.

به جای اینکه پشت فردی که می شناسید خودتان را پنهان کنید، خودی نشان دهید. سعی کنید خودتان انسان های جدید را ملاقات کنید.

۶- سوالات “آغاز مکالمه “ی آماده از قبل داشته باشید.

شروع یک مکالمه با کسی که نمی شناسید می تواند بسیار دشوار باشد. سعی کنید، “فلانی را از کجا می شناسید؟” “این روزها مشغول چه کاری هستید؟” “چه چیزی باعث شده است که وارد این زمینه شوید؟” نیاز نیست چیز پیچیده ای باشد، فقط موضوعی که بتوانید سر صحبت را باز کنید.

۷- علاقه مندیتان را نشان دهید. اول خوب گوش دهید بعد صحبت کنید.

پرسیدن سوال از ترکیب سری یک مکالمه ی جالب است. از سوالات بله و خیر دوری کنید. مطمئنان می توانید با یک پرسش ساده شروع کنید که به نظر طبیعی باشد، اما خوب گوش دهید، یک موضوع جالب را پیدا کنید که در مورد آن صحبت کنید و بحث را باز کنید.

به عنوان مثال برای روند پیشرفت پرسشها:

  • شما آلیسون را از کجا می شناسید؟
  • متوجه نشده بودم که شما طراح گرافیک هستید. چه مدل طراحی هایی انجام می دهید؟
  • چرا تصمیم گرفتید وارد رشته ی طراحی گرافیکی شوید؟
  • من هم در میامی به مدرسه می رفتم، زمان هایی که به آنجا برمی گردید چه جاهایی را می پسندید؟
  • میامی برای شما خانه تان است؟ چطور از آنجا به اینجا مهاجرت کردید؟

پس از پرسیدن چند سوال می توانید یک مکالمه ی جدی تر و واقعی ایجاد کنید.

۸- خودتان باشید.

هیچ کس یک شخصیت تقلبی را نمی پسندد. به خاطر اجتماعی بودن، به انسان دیگری تبدیل نشوید. تلاش کردن به معنای تقلبی و غیر واقعی بودن نیست.

۹- از فرد مقابل تعریف کنید و موضوع را عوض کنید.

چیزی در فرد مقابل پیدا کنید که بتوانید از او تعریف کنید و سپس با یک سوال موضوع را عوض کنید که رفتارتان نامناسب به نظرنرسد. همه از یک تعریف دوستانه لذت می برند.

۱۰- برای یک خروج دلپذیر برنامه ریزی کنید.

هر مکالمه ای مسیر خود را طی می کند، اما یک پایان طبیعی اندکی دشوار است. فقط بگویید” از آشنایی با شما بسیار خوش وقت شدم، امیدوار تعطیلات خوبی داشته باشید.” برای انجام کاری بهانه بیاورید و محل را ترک کنید.

۱۱- به دنبال افراد دیگری باشید که به برقراری ارتباط علاقه داشته باشند.

اخیرا به یک جشن دعوت شده بودم که درآنجا تنها میزبان را می شناختم که بسیار سرش شلوغ بود. متوجه یک مهمان دیگر شدم که وقتش را سر میز خوراکی ها می گذراند و خودم را به او معرفی کردم. ما یک مکالمه ی بسیار عالی داشتیم درحالی که اطرافیان ما درگیر دوست های قدیمی شان بودند.

۱۲- معرف باشید.

اگر درحال گفت و گو با یک نفر هستید و کسی را می بینید که به نظر می رسد در آن مراسم راحت نیست، او را هم به مکالمه ی خودتان وارد کنید. دفعاتی را به یاد بیاورید که در یک محیط راحت نبوده اید و سعی داشتید که خودتان را در بحث دیگران شریک کنید.

۱۳- دائما به دنبال کسی نباشید که هم نظر با شما باشد .

موضوع مورد علاقه ی شما برای همه جالب نیست. شاید شما موضوعاتی مانند کتاب یا سریال جدید را بپسندید اما فکر نکنید که همه به این موضوعات علاقه دارند. گفت و گو را ارزیابی کنید و هماهنگ با آن حرکت کنید.

۱۴- انتظارات بیش از حد نداشته باشید.

هردورهمی منجر به یافتن دوستان خوب نمی شود. اشکال ندارد. شما هنوز هم به هدف رفتن به مراسم دست پیدا کرده اید – شما آنجا رفته بودید تا از یک دوست یا همکار حمایت کنید. و همین کافی است.

۱۵- سعی کنید به این کار عادت کنید.

این عادت را فقط مختص مراسم های اجتماعی ندانید. در هواپیما قبل از اینکه هندزفری ها را در گوشتان بگذارید به فردی که کنارتان نشسته است سلام کنید. با پیشخدمت صحبت کنید.

از راننده تان بپرسید روزش چطور بوده است. این عادت سلام کردن و گوش کردن مانند عضله ای است که می توانید با تمرین های روزانه آن را پرورش دهید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : 9 درسی که کارآفرینان موفق آرزو می کنند زودتر شنیده…