web
analytics
رقابت می تواند شما را به سمت چیزهای فوق العاده ای سوق دهد | کافه راز
رقابت

رقابت می تواند شما را به سمت چیزهای فوق العاده ای سوق دهد

ترجمه شده توسط کافه راز : آیا شما مشکلی بزرگی دارید که دوست دارید آن را حل کنید؟

مشکلی که اگر حل شود زندگی و کار شما را دگرگون خواهد کرد؟ همه ی ما در دوره هایی از زندگیمان با چنین مشکلاتی روبه رو می شویم. می خواهم نحوه ی حل یکی از چالش های زندگی ام را با شما به اشتراک بگذارم تا شما هم از این ایده برای حل مشکلاتتان استفاده کنید.

من به مشکلات به عنوان معادن طلا نگاه می کنم. بزرگترین مشکل دنیا در واقع بزرگترین فرصت در بازار است. اگر یک مشکل بزرگ را حل کنید به یک میلیون نفر کمک کرده اید و در این روند به یک میلیونر تبدیل می شوید. خب چطور این کار را انجام می دهید؟ از چه کسی در این مسیر کمک می گیرید؟

به ایده ی راه اندازی یک رقابت تشویقی خوش آمدید. چه چالش کوچک باشد یا بزرگ می توانید ذهن های با استعداد موجود در جهان را تشویق کنید (یا حداقل افرادی که به خودتان نزدیک هستند – مانند دوستان و حانواده.) تا بتوانند ومشکلاتشان را حل کنند.

همه ی ما روزانه فشاری که این رقابت ها ایجاد می کنند را حس می کنیم. این باعث پیشرفت ما می شود. و ما می دانیم با ایجاد رقابت به دیگران هم کمک می کنیم که کارهای فوق العاده ای انجام دهند.

درسال ۱۹۹۴ من به شدت دوست داشتم که به فضا بروم. مشکل اینجا بود که،ناسا تنها موقعیت موجود در شهر بود، و شانس من برای همراهی با آنها تقریبا اصلا وجود نداشت. (با قد ۵٫۵ فوت من شانس بهتری برای تبدیل شدن به یک ستاره ی بسکتبال داشتم تا فضانورد شدن.)

من احتیاج داشتم که در وضعیت موجود یک راه حل پیدا کنم.

پس از مطالعه ی این موضوع که چارلز لیندبرگ به خاطر یک جایزه ی ۲۵۰۰۰ دلاری در سال ۱۹۲۷ عرض اقیانوس آرام را طی کرد، من شدیدا شیفته ی قدرت این جایزه های تشویقی شدم. این مسابقات و رقابت ها روش خوبی بود برای اینکه از انسان های بااستعداد و خلاق در حل چالش های زندگی ام کمک بگیرم.

این دیدگاه باعث شد که من یک جایزه ی ۱۰ میلیون دلاری XPRIZE برای سفر به فضا ایجاد کنم. این جایزه به اولین سفینه ی سه نفره ی تجاری و قابل استفاده تعلق می گرفت. ۱۲ سال پیش این رقابت برنده شد، در سال ۲۰۰۴ ، و سریعا توسط ریچارد برانسون تجاری شد و Virgin Galactic ساخته شد.

از سال ۲۰۰۴ سالیانه یک یا دو جایزه XPRIZE به مباحث اکتشافی هیجان انگیزی مانند سلامت، بهداشت، آموزش، حفاظت از اقیانوس ها و غیره اختصاص داده می شود. ما پیشرفت های چشمگیری در علوم و تکنولوژی ایجاد کردیم.

سعی کنید تصور کنید که با به چالش کشیدن دیگران برای حل مشکلات بزرگ شما چه پیشرفت هایی می توانید ایجاد کنید.

به جای استخدام یک نفر یا یک گروه، تصورکنید که صدها یا هزاران نفر بدون خستگی برای حل مشکل شما تلاش کنند. و شما مهلت نهایی را مشخص می کنید! این یعنی که شما می توانید موفقیت های بزرگتری را بسیار سریعتر از عملکرد مکانیزم های قدیمی به دست آورید، و در آن واحد می توانید با افزایش آگاهی ، تجهیزات و انگیزه انجمن ها و سازمان ها و افراد را به کار بگیرید.

بسیاری از ما فشاری که این رقابت ها روزانه بر ما وارد می کنند را احساس می کنند. این باعث می شود که ما پیشرفت کنیم. و ما می دانیم که با ایجاد رقابت ها می توانیم کاری کنیم که دیگران هم کارهای فوق العاده ای انجام دهند.

آن چیزی که من بیشتر از همه در مورد رقابت ها دوست دارم این است که این یک بازی صفر مجموع نیست. اگرچه ممکن است که در هر سویی که قرار داریم از هم جدا باشیم، اما همه ی ما برای یک هدف مشترک تلاش می کنیم.

گروهی که نتوانسته اند جایزه ی سفر فضایی را دریافت کنند ممکن است به خاطر از دست دادن پول جایزه ناراحت شوند اما این دلگرمی را دارند که خیلی زود انسان هایی مانند خودشان – مثل من و شما – می توانند به فضا سفر کنند. این همان نتیجه ای بود که همه ی ما از ابتدا به دنبال آن بودیم.

زمانی که توانستیم به آن بالا برسیم ، از آنجا به زمین آبی و درخشان و پراز احتمالات نگاه می کنیم. و من فکر می کنم که در آن لحظه متوجه خواهیم شد که همه ی ما در یک گروه بوده ایم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : آیا تاکنون از آن لحظات در زندگیتان داشته اید که…