web
analytics
رشد فردی : چطور بر طرزفکر “من نمیتوانم” خود غالب شوید | کافه راز
غلبه

رشد فردی : چطور بر طرزفکر “من نمیتوانم” خود غالب شوید

ترجمه شده توسط کافه راز : برای شروع باید بر نقاط قوت خود متمرکز شوید نه کمبودهایتان.

ممکن است هنگامی که دیگران درمورد جاهای فوق العاده ای که رفته اند، انسانهای مهمی که ملاقات کرده اند یا وسایل حسادت برانگیزی که خریده اند پز می دهند، احساس کمبود یا نا شایستگی داشته باشید. اما صدایی که در سرتان است تاثیرات بدتر بر اعتماد به نفس شما خواهد داشت. شما این صدا را می شناسید، همان صدایی که شما در افکار منفی حس می کند و بر کمبودهایتان تاکید می کند.

درحالی که تمامی صاحبان شرکت های تجاری کوچک نگران احتیاج به کارمند، پول و مهارت بیشتر هستند، دست و پنجه نرم کردن با کمبودها حواس شما را از رسیدگی به موضوع مهم پرت می کند. و این موضوع کشف این است که چطور باعث اتفاقات بزرگ شویم.

آپریل فرانک – هانتس یک مربی کسب و کار در شهر اوکلهما و برگزارکننده ی کنفرانس هایی برای شرکت های تجاری کوچک، در وهله ی اول بر از بین بردن طرز فکر آزاردهنده ی “من نمی توانم” تاکید دارد.

او درحالی که به مدت ۶ ماه سعی می کرد حضور خود را در فضای مربیگری رشد دهد، با معضلات اعتماد به نفس مواجه شد. او می دانست که می تواند کارهای ارزشمندی در این ضمینه انجام دهد، اما ذهنیت خود-بازدارنده ی او مانعش می شد.

من مدام به این فکر می کردم که چون اسمی معروف و بزرگ نیستم نمی توانم در انسانهایی که به سخنرانی های من برای راهنمایی آنها در پیشرفت کسب و کارشان گوش می دهند تغییری ایجاد کنم.

او با خود می اندیشید که دیگر افرادی که در این بازار کار وجود دارند ممکن است او را مسخره کنند زیرا آنها “من حقیر را با برند های بزرگی که پول فراوان، طرفدارهای فراوان و منابع قوی دارند مقایسه خواهند کرد.

پنج کلمه ی  – به اندازه ی کافی بزرگ نبودن– او را ماه ها از مسیرش دور کرد. فرنک-هانس می گوید او با واقع بینی وضعیت کاری اش را تغییر داد. “من پس از اینکه حرف های افرادی که مرا حمایت می کردند را شنیدم با این حس که من به اندازه ی کافی بزرگ نیستم کنار آمدم.

حقیقت این است که من معلم خوبی هستم و به مشتریانم کمک می کنم تا خیلی سریعتر به نتیجه برسند. بعد از بازبینی برنامه هایم متوجه شدم که کاری که من انجام می دهم واقعا تاثیرگذار است. “

بعد ازچند ماه او به جای تاکید برکمبودهایش، بر چیزهایی که می توانست ارائه دهد تمرکز کرد. “انسان هایی با صدها هزار دنبال کننده در دنیای مجازی پیش من می آمدند تا آنها را راهنمایی کنم. و این باعث می شد که من احساس کنم به اندازه ی کافی بزرگ هستم.

فرنک – هانت برای اینکه دوباره در دام نیفتد، هرروز چالش های بزرگ و کوچکی که در روزهای قبل با آن ها مواجه شده است را یادآوری می کند. “این کار به من یادآوری می کند که آنچه برای رسیدن به خواسته هایم لازم است را دارم.”

کافه راز : “پاسخ این چالش ها اغلب اوقات درون خود من است.”
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : تا به حال به این فکر کرده اید که عقایدتان…