web
analytics
راه موفقیت: 8 مدل ذهنی فوق العاده مفید که برای موفق بودن به آنها احتیاج دارید
راه موفق بودن

راه موفقیت: ۸ مدل ذهنی فوق العاده مفید که برای موفق بودن به آنها احتیاج دارید

ترجمه شده توسط کافه راز : داشتن آرامش و اعتماد به نفس معجون اصلی برای رسیدن به موفقیت است. اما برای رسیدن به آن باید یک مشکل را حل کنید: عیبجوی درونتان.

ایجاد کننده ی شک از ایجاد موقعیت های اشتباه سوخت گیری می کند. مانند یک موجود مزاحم شما را با پیام هایی که حواستان را پرت می کند کلافه می کند.

آن صدای غرغروی که مدام می گوید : “من نمی توانم این کار را انجام دهم زیرا ….”

این می تواند شما را قانع کند که دست از کار بکشید…

دیگر برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان و یا حتی انجام کارهایتان به طور کل تلاش نمی کنید. عیبجوی درونتان شما را متقاعد می کند که محیط امنتان بسیار راحت است و آن را ترک نکنید.

چرا انجام دادن یک کار بدون شک و اضطراب آنقدر سخت است؟ زیرا ذهن شما مدل های ذهنی اشتباه را اجرا می کند.

همه ی ما درطول زندگی اعتقادات محدودی پیدا می کنیم که از طریق رسانه ها یا والدینمان به دست آمده اند. این مدل های ذهنی به جای آزاد کردن و اعتماد به نفس دادن به ما، دست و پایمان را می بندند.

برای رسیدن به موفقیت باید نسخه های اشتباه را با مورد های صحیح جایگزین کنیم. شما شگفت انگیز هستید و می توانید یک زندگی موفق داشته باشید.

اینها ۸ مثال از مدل های ذهنی هستند که برای کسب موفقیت در زندگی باید آنها را اتخاذ کنید:

۱-دنیا را همانطور که هست بپذیرید.

اول از همه شما باید دنیایی که در آن زندگی می کنید را کامل بپذیرید. حقیقت های آزاردهنده ای در زندگی وجود دارد که ما سعی می کنیم خود را از آنها پنهان کنیم. ممکن است دنیا به نظر ناعادلانه بیاید، اما اینطور نیست. درمورد دنیا هیچ چیزی ذاتا خوب یا بد نیست. دنیا فقط مجموعه ای از چیزهای است که در آن قرار دارند.

پس سرتان را از زیر برف بیرون بیاورید و آن را همانطور که هست بپذیرید، خودتان را با واقعیت ها مواجه کنید. زمانی که هرچیز را همانطور که هست قبول کنید، می توانید آن را به راحتی بهبود ببخشید.

۲- مسئولیت زندگیتان را به عهده بگیرید.

شما تنها انسان ذینفع در زندگیتان هستید، و البته تنها کسی هستید که به آن اهمیت می دهید. همچنین شما تنها کسی هستید که بر زندگیتان تاثیر مستقیم دارید، پس مسئولیت نتیجه هم بر عهده ی خودتان است.

اگر موضوعی را در زندگیتان دوست ندارید، برخوردتان را با آن تغییر دهید، یا موقعیت را عوض کنید. روش هایی فعال برای سازگاری به وجود آورید. خدا، جهان و دیگر انسان ها را مقصر ندانید. شما دارای اراده هستید و مسئول کارهایتان هستید. نگاهی سازنده داشته باشید تا باعث پیشرفت خود شوید.

۳- به خودتان ترحم نکنید.

احساس ترحم برای خود یک حس ویرانگر است. مهم نیست تا چه اندازه توجیه پذیر باشد، این کار سم است. با داشتن این ذهنیت پوسیده به هیچ چیز نخواهید رسید. آیا فقیر هستید؟ آیا زشت هستید؟ آیا ۳۰ سال سن دارید اما هنوز هم در زیرزمین خانه پدرتان زندگی می کنید؟ خب زندگی شما افتضاح است اما نمی توانید با احساس ترحم برای خودتان زندگی کنید، چون در این صورت هیچ چیز تغییر نخواهد کرد.

موقعیت خود را بپذیرید و برای بهبود آن برنامه ریزی کنید. این که برای خودتان متاسف باشید وضعیت را بدتر می کند، یاد بگیرید که می توانید خودتان و موقعیتتان را تغییر دهید.

۴- شکست را یک تجربه ی آموزشی دوباره معنی کنید.

شکست در فرهنگ غرب ننگ بزرگی است. اگر یک بار شکست بخورید، یک بازنده خواهید بود. انسان های زیادی هستند که معتقدند شما باید بتوانید به سرعت موفق شوید. خب این اتفاق همیشه رخ نمی دهد. پس چرا به خودتان این اجازه را نمی دهید که در زندگی شکست بخورید.

از اشتباهاتتان درس بگیرید. شما فقط به این دلیل که شکست خورده اید یک بازنده نیستید. بازنده ی اصلی کسی است که هیچ تلاشی نمی کند و خیلی سریع نا امید می شود.

کسی که شکست می خورد و دوباره سرپا می شود نهایتا برنده است.

۵- ترس راهنمای شماست.

همانطور که در مسیر زندگی در حرکت هستید ممکن است گاهی از ترس فلج شوید. ترس را احساس کنید اما تحت هر شرایطی کارتان را انجام دهید. ترس به شما نشان می دهد که به کجا می خواهید بروید، اما باید یک جهش بزرگ انجام دهید. اجازه دهید ترس کاری را که نیاز است انجام دهید را به شما نشان دهد. اجازه دهد که ترس راهنمای شوم شما به سمت رفاه و شکوفایی باشد.
ترس به عنوان یک احساس راهنما ،اجازه دهید ترس راه را نشانتان دهد.

۶- به مرگ خود فکر کنید.

همه ی ما روزی خواهیم مرد. ممکن است این خبر خوبی نباشد اما حقیقت دارد. به یاد داشته باشید که زمان شما محدود است و روزی از این دنیا خواهید رفت. ممکن است فردا این اتفاق بیفتد یا ۸۰ سال بعد. تمام ترس ها و حسادت های کوچک شما در مقایسه با میزان چیزهایی که نمی دانید بی ارزش هستند.

زمانی را صرف روبه رو شدن با این عذاب غریب الوقوع کنید و خوشحال باشید که هنوز زنده اید. زمان آن است که با خطر کردن و تلاش برای رسیدن به ساده ترین اهدافتان از زندگی لذت ببرید.

۷- زندگی را زیاد جدی نگیرید.

  • معنای زندگی چیست؟
  • معنای زندگی شما چیست؟

اگر به این موضوع عمیق فکر کنید، در نهایت به این نتیجه می رسید که معنای زندگی ، زندگی کردن است. هیچ هدفی مهم تر از آن چیزی که در زندگی برای رسیدن به آن تلاش می کنید نیست. پس سخت نگیرید. برای داشتن یک زندگی رضایت بخش نیازی نیست که از هیچ ایست بازرسی عبور کنید. آنقدر ها هم موضوع مهمی نیست. هر زمانی که می توانید تفریح کنید. شما خودتان انتخاب می کنید که چطور زندگی کنید، پس سخت نگیرید – با وجود حرفهایی که مردم سعی می کنند به شما بگویند.

۸- در زمان حال زندگی کنید.

آخرین مورد، برای رسیدن به موفقیت واقعی باید در لحظه زندگی کنید. یاد بگیرید که ذهنتان را آزاد کنید. لحظات از دست رفته را دنبال نکنید و آینده ی احتمالی را پیش بینی نکنید. در عوض یاد بگیرید که آنچه درحال حاضر مقابل شما قرار دارد را کاملا تجربه کنید و زمان حال را بپذیرید. حتی اگر شده از طریق ورزش، مدیتیشن یا طبیعت، زمان حال را با آغوش باز بپذیرید.

کافه راز : کسب آن مدل های ذهنی اصلا کار آسانی نیست و یک شبه به دست نمی آید. اما اگر آنها را به خودتان یاد آوری کنید و گام های کوچکی برای رسیدن به اهدافتان بردارید خواهید دید که در گذر زمان برنامه هایتان تغییر می کند و شاهد تاثیر شگفت انگیز آن خواهید بود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : من متوجه شده ام که اکثر ما ذاتا علاقه ای…