web
analytics
عوامل موفقیت
عوامل موفقیت

راه موفقیت : ۳ عامل خارجی که موفقیت شما را تحت تاثیر قرار می دهد

ترجمه شده توسط کافه راز : چرا ما اجازه می دهیم که عوامل خارجی تعیین کننده ی عمل و رفتار ما باشند؟ آیا به این دلیل است که ما از ابتدا عقایدی را درمورد موفقیت و روش های رسیدن به آن را برای خود مشخص کرده ایم؟ آیا به این دلیل است که ما دیگران را بیشتر از خودمان باور داریم؟

زمانی که اجازه دهید عوامل خارجی بر تصمیمات و رفتارهای شما تاثیر بگذارند، خواهید باخت. زمانی که اجازه دهید شرایط خارجی طرز فکر شما را تعیین کنند، درواقع قدرت خودتان را از دست می دهید.

موارد زیر سه تا از عوامل خارجی متداول هستند – که زندگی من یا شاید زندگی شما را هم تحت تاثیر قرار داده اند. حالا زمان آن رسیده است که نگاه دقیقی به زندگی خود داشته باشید و تلاش کنید که آنچه شما را از پیشرفت بازمی دارد از زندگیتان حذف کنید.

۱- عادت های بد

عادت های بد می توانند شما را از پیشرفت به سمت جلو باز دارند. داشتن آگاهی از عادت های بد و تلاش برای جایگزین کردن آنها با عادات خوب بسیار مهم است. من برای شروع عادت های بدم را یادداشت کردم: آیا من بیش از اندازه تلویزیون تماشا می کنم یا بیش از اندازه بازی های کامپیوتری انجام می دهم؟ آیا این باعث می شود که از انجام کارهای روزانه ام بازبمانم؟ با یادداشت کردن این موارد متوجه شدم که این کارها چه مقدار از زمان روزانه ی من را به خود اختصاص می دهند و فعالیت های خلاقانه ی من را می کاهند.

برای شروع رسیدن به آرزوهایتان باید آگاه باشید و بدانید که می توانید با زمانی که در اختیار دارید کارهای بهتر و مهمتری انجام دهید.

۲- باورهای محدود کننده

باورهای محدودکننده حاصل از تاثیرات خارجی هستند که بر افکار و رفتار شما تاثیر دارند. در زمان رشد توسط والدین یا معلمان به ما گفته می شد که باید چه کاری را و چگونه انجام دهیم. آنها به ما می گفتند که چه چیزی صحیح و چه چیزی غلط است. این در سیستم باور های ما برنامه ریزی شده است، و ذهن بزرگسال ما در زمان مواجه با موقعیت های ترسناک و ناشناخته نمی تواند واکنش مناسبی نشان دهد.

من پیش از این تعداد زیادی باورهای محدود کننده داشتم. من مطمئن نبودم که کارها چطور به پایان خواهند رسید، و من از خود می پرسیدم چه کار می کنم و چرا این کار را انجام می دهم. من از خود می پرسیدم، من که هستم که فکر می کنم می توانم این کار را انجام دهم؟ اما به ندرت باید از عقاید محدودکننده ی خود آگاه می شدم و تشخیص می دادم که کدام افکار واقع بینانه هستند و کدام یک از سر ترس است. شما خودتان سازنده ی افکار و عقایدتان هستید.

۳- محیط منفی

برقراری ارتباط با انسان ها منفی یا حضور داشتن در محیط های منفی بدترین تاثیرات را بر زندگی شما دارند. مهم نیست که خودتان تا چه اندازه مثبت باشید، یک محیط یا انسان منفی می تواند ذهن شما را شست وشو دهد تا زمانی که ذهنتان ناخودآگاه افکار منفی را به جای افکار مثبت در خود جای می دهد.

برای یک زمان طولانی من فکر می کردم که این فکر صحیح نیست. من فکر می کردم که اگر از لحاظ ذهنی قوی باشم تحت تاثیر دیگران قرار نمی گیرند. اما ناگهان متوجه شدم که ابتدا به غیبت ها و غرزدن ها توجه می کنم.

پس تصمیم گرفتم که آگاهانه تلاش کنم تا به سمت مثبت حرکت کنم. احساس بهتری داشتم، نه تنها از لحاظ احساسی بلکه از لحاظ جسمی. به مکالمات روزانه ی خود دقت کنید.

آیا شما انسانی هستید که مدام شکایت می کنید، یا با چنین افرادی در ارتباط هستید؟ اگر دائما احساس می کنید که دچار یک زندگی یکنواخت شده اید، وقت آن رسیده است که محط اطرافتان را دوباره بررسی کنید و ببینید که چطور می توانید آن را به حالت بهتری تغییر دهید.

عوامل خارجی باید بیرون از ذهن شما قرار بگیرند. امروز این آگاهی را به دست آورید که کدام یک از عوامل خارجی تاثیری بیشتری بر شما دارند و سعی کنید که آنها را از بین ببرید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : "خواستن یک چیز کافی نیست، باید برای داشتن آن اشتیاق…