web
analytics
راه موفقیت
افزایش موفقیت

راه موفقیت :چطور موفقیت مان را ۱۰ برابر کنیم، با روش های گرانت کاردون

ترجمه شده توسط کافه راز :گرانت کاردون استاد فروش و نویسنده ی پنج کتاب درمورد کسب وکار است، کتاب هایی از قبیل قانون ۱۰ برابر و کتاب پرفروش اگر اول نیستید، آخر هستید. او برنامه های آموزش فروش برای ۵۰۰ شرکت معتبر مانند گوگل، افلاک و… ترتیب داده است. والبته او هم به سهم خود با سختی های زندگی مواجه شده است.

پس از آنکه پدرش در سن ۱۰ سالگی از دنیا رفت، مادر او دائما نگران بود. او می گوید “غذا هم با ترس صرف می شد.” این ممکن است توضیحی برای عقده ی او برای موفقیت، رشد و داشتن توانایی برای “محافظت از خانواده” باشد – عبارتی که او همیشه می گوید.

و برآورده کردن “محافظت از خانواده” شامل یک جت خانوادگی است و سهام سرمایه گذاری خانوادگی او در مسکن دارای ارزشی نزدیک به ۳۵۰ میلیون است. او به درجه ای از موفقیت رسیده است که اکثر انسان ها فقط آن را آرزو می کنند. چرا؟ چون او موفقیت را باور دارد، این وظیفه ی شماست، اجبار و مسئولیت است.

در این قسمت کلسی هامفری با گرانت کاردون در مورد اینکه چطور موفقیتش را ۱۰ برابر کرده است صحبت می کند – و اینکه شما هم چطور می توانید :

۱- خودتان را بشناسید.

زمانی که گرانت کاردون جوان بود در گیر اعتیاد شده بود. اما در سن ۲۵ سالگی با راهنمایی یک دوست خانوادگی تصمیم به ترک اعتیاد گرفت. زمانی که از کمپ درمانی به خانه برگشت یکی از ویژگی های مهم شخصیتی خود را دریافت. او می گوید “من وحشت کرده بودم زیرا از دوران بیکاری می ترسیدم. من متوجه شدم که بیکاری مقصر تمام مشکلات من است.” زمانی که بی حوصله بودم و کاری برای انجام دادن نداشتم دچار مشکل می شدم – درتمامی دوران زندگی ام حتی پیش از اعتیاد هم اینگونه بودم.” در نتیجه او تصمیم گرفت که کاملا درگیر چیزی شود – و مصرف کنده ی چیزی شود. در مدت ۶۰ روز همه چیز تغییر کرد – پول هایش، کارش، عزت نفسش…

۲- حضور پیدا کنید.

چطور ایجاد چیزی توسط خود را آغاز می کنید – چطور برد و موفقیت را آغاز می کنید؟ با حضور یافتن. اگر فقط کاری را شروع کنید، یا اگر دلسرد باشید، کاردون معتقد است که اگر حضور داشته باشید و به اصول پایبند باشید، درنهایت نتایج را خواهید دید.

حضور داشته باشید، حتی اگر نمی دانید که باید چه کنید، درنهایت اتفاقی خواهد افتاد.”

۳- فروش را تمرین کنید.

کاردون قبلا یک فروشنده بود و از آن کار نفرت داشت. پس او چطور از بی میلش نسبت به شغلش به یک کارشناس در آن زمینه تبدیل شد؟

او در سن ۲۵ سالگی فروش در صنعت اتومبیل را شروع کرد و در سن ۲۶ سالگی به یک فروشنده ی درجه یک در این صنعت تبدیل شد. آن زمان بود که متوجه شد می تواند در این کار موفق باشد – و آن زمان بود که مطالعه در مورد فروش را آغاز کرد.

او هرچیزی که می توانست را از انسان های تاثیر گذار آن دوران مانند برایان تریسی و جکی کوپر می خواند و گوش می داد. او شروع به ثبت معاملات فروش کرد زمانی که کسی برای خرید ماشین به او مراجعه می کرد، و مادرش را استخدام کرد تا تماشا کند و یادداشت بردارد. تا در انتها این اطلاعات را به دست آورد که چه چیزی موثر است و چه چیزی نیست.

او می گوید: “من خودم را ثبت می کنم. من از هر نوع وسیله ی تکنولوژی که ۳۰ سال پیش وجود داشت استفاده می کردم تا بدانم کدام کاری که انجام می دهم صحیح است و کدام یک غلط. من آن زمان نمی دانستم، اما کاری که انجام می دادم در واقع رمزی کردن فروش بود. “

کاردون به یک چیز اعتقاد دارد، این که مهم نیست چه کاری انجام می دهید، باید بدانید که چطور بفروشید ، مخصوصا در تجارت.

۴- بزرگ فکر کنید، خیلی بزرگ

کاردون می گوید: “اشتباه بزرگ من در زندگی این بود که برای مدتی طولانی بسیار کوچک اندیش بودم.” و به همین دلیل است که حالا علاقه ی شدیدی به رشد فراوان دارد – او حتی کتابی در این زمینه نوشته است، قانون ۱۰ برابر.

او می گوید مردم دو چیز را دست کم می گیرند: اولا، اکثر میزان پولی که برای یک زندگی راحت و مراقبت از خانواده احتیاج دارند را دست کم می گیرند – به معنای امنیت مالی برای تحمل هرنوع شرایط بد اقتصادی. و دوما، مردم به شدت توانایی خود برای رسیدن به موفقیت را دست کم می گیرند.

۵- بر میراث خود تمرکز کنید.

هر روز صبح و عصر کاردون به جای نوشتن کارهایی که باید انجام دهد، اهداف بزرگ زندگی اش را یادداشت می کرد. چیزهایی از قبیل “خریدن یک جت بزرگتر” یا “پیر شدن در کنار همسرم“. زمانی که از او پرسیدم انتها و پایان این آرزو ها کجاست، پاسخ داد که انتهایی وجود ندارد و اگر هم باشد متعلق به ۱۰۰ سال آینده است. چشمان او دائما به دنبال جایزه است.

خب جایزه ۱۰۰ سال دیگر چیست؟ ارث و میراث.

مثلا اگر یک نفر ۱۰۰ سال بعد با او آشنا شود، چه میراثی برای او خواهد داشت؟ “آن مرد به من کمک کرد. او به من در آسان کردن تجارت کمک کرد. او به من کمک کرد زندگی آسانتری داشته باشم.”

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز :گاهی نظر شما تنها موضوعی است که اهمیت دارد. می گویند…