web
analytics
راه موفقیت :اگر میخواهید برای مدت طولانی رهبر تیم باشید باید ابتدا یک تیم ساز خوب باشید | کافه راز
راه موفقیت

راه موفقیت :اگر میخواهید برای مدت طولانی رهبر تیم باشید باید ابتدا یک تیم ساز خوب باشید

ترجمه شده توسط کافه راز : در جایی که زندگی می کردم ، مربی های کمی وجود دارند که احترام بیشتری نسبت به مربی بزرگ فوتبال Erk Russell داشته باشند. او در دانشگاه جورجیا که درآن درس می خواندم بر مدتی طولانی کمک مربی بود و بعد از آن او تیم دانشگاه جورجیای شمالی را ساخت و به رده های بالاتر فرستاد.

یکبار زمانی که کودک بودم صحبت های او را شنیدم، و فکر می کنم که همان زمان بود که تصمیم گرفتم یک تیم خوب برای زندگی و کارم بسازم. راسل یک انگیزه دهنده ی فوق العاده بود.

او همه ی بازیکنانش را مجبور می کرد که زیر لباس هایشان تی شرت هایی را بپوشند که روی آن با حروف بزرگ نوشته شده است تیم و زیر آن با حروف خیلی خیلی کوچکی نوشته بود من. بازیکنان پیام را دریافت کردند و تیم جورجیای شمالی سه بار برنده ی جایزه ی قهرمانی ملی شد.

اگر میخواهید برای مدت طولانی رهبر تیم باشد باید ابتدا یک تیم ساز خوب باشید، همچنین باید هم گروه خوبی هم باشید. بهترین مثالی که می توانم از کسب و کار خودم ارائه دهم رابطه ی مستدام من با ریک ویلیام است.

در سال ۱۹۸۹ citigroup خدمات مالی شرکتی که ما در آن کار می کردیم را بر عهده گرفت و در سال ۱۹۹۰ تعداد زیادی از مدیرعامل ها تغییر کردند. در آن زمان ریک سرپرست امور مالی بود و من رئیس بازاریابی. هردو ی ما با هم با وجود مهارت های متفاوتی که داشتیم توانستیم ارتباطی بسیار قوی با هم برقرار کنیم.

ریک کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی بود و مغزی دقیق درمورد امور مالی داشت. و من شخصیتی با مشکل کمبود تمرکز ولی آماده به اقدام و هدف مند بودم. در سال ۱۹۹۹ ما مدیرعاملان مشترک نام گرفتیم.

در ۹۹٫۹ درصد مواقع این ساختار مدیرعاملی مشترک به نتیجه نمی رسد اما من و ریک ۱۵ سال با موفقیت این کار را انجام دادیم و دلیل موفقیت ما کارگروهیمان بود. ما برای مدتی طولانی رشد فوق العاده ای داشتیم، اما زمانی که در ۲۰۰۸ امورمالی جهان سقوط کرد – و بانک citi و دیگر بانک های بزرک درمرکز این خرابی قرار داشتند – ما با وجود مشکلات توانستیم با هم اولین عرضه ی عمومی موفقیت آمیزی داشته باشیم.

این عرضه ی اولیه ی عمومی به طرز معجزه آسایی شرکت ما را نجات داد و دقت کنید که درآن زمان که بازار راکد شده بود هیچ کس این کار را انجام نمی داد.

مردم همیشه از ما می پرسند که این حالت مدیرعاملی مشترک چگونه نتیجه بخش بوده است. پاسخ من این است که ۱+۱ برابر با ۲ نیست بلکه واقعا برابر است با ۱۱ است . زمانی که دو ذهن و دو دیدگاه مکمل درکنار هم قرار بگیرند، نتایج تصاعدی خواهند بود.

ما یک دیدگاه مشترک داشتیم. تمام تصمیمات را با هم می گرفتیم . هردو ما شخصیت و منیت خود را داشتیم – می دانستیم که به تنهایی هم خوب هستیم – اما در کنار هم فوق العاده ایم.

کافه راز : اگر میخواهید برای مدت طولانی رهبر تیم باشد باید ابتدا یک تیم ساز خوب باشید.

درسی که باید اینجا متوجه شوید این است که شما نمی تواند در هر چیزی عالی باشید. هرکسی هم نقاط قوت دارد و هم نقاط ضعف. اگر اطراف شما انسان هایی وجود دارند که نقاط قوتشان با هم مختلف است زمان بررسی قابلیت های کل تیم متوجه میشوید که تاثیری چند برابر ویژگی های تصاعدی خواهید داشت.

برای اینکه یک تیم برنده بسازید، مانند مربی راسل یا کاری که من و ریک انجام دادیم، باید با خودتان درمورد نقاط ضعف و قوتتان روراست باشید و همچنین اطرافتان انسان های مورد اعتمادی باشند که برای پیشبرد کار کلی گروه منیت خود را کنار بگذارند.

و درنهایت شما به عنوان رهبر گروه باید به طور مداوم به آنها انرژی بدهید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : چرا روابط به رابطه های درونگرا و برونگرا تقسیم شده…