web
analytics
ثروت
از پول مهم تر

راه ثروت : ۹ چیزی که از پول مهمترند

ترجمه شده توسط کافه راز : ثروتی که ارزشش بیشتر از مقداری اسکناس است و می تواند آینده و خوشبختی شما را تضمین کند.

همه ی ما از ارزش داشتن مقداری پول باخبر هستیم، مخصوصا برای کارآفرین ها. و البته افراد دیگری را هم می شناسیم که بدون داشتن پول یک شرکت راه اندازی کرده اند و بعد از آن پولدار شده اند. خب آنها چطور این کار را انجام داده اند؟
جیم ران معتقد است که ۹ چیز وجود دارند که بسیار ارزشمندتر از ثروت هستند و مستقیما به موفقیت شما منجر می شوند:

۱- زمان

زمان گنج است – زمانی که کنار می گذارید تا هدر نرود و از دست ندهید. زمانی که کنار می گذارید تا بر چیزی با ارزش برای بازار کار سرمایه گذاری کنید، با امید به آنکه سودآوری داشته باشید، به این زمان، زمان باارزش می گویند.

زمان چقدر باارزش است؟ زمانی که به درستی سرمایه گذاری شود ارزشی مانند یک ثروت واقعی دارد، و زمان تلف شده می تواند نابود و از دست برود.

زمانی که سرمایه گذاری شده است می تواند باعث یک معجزه باشد – پس شما هم زمانتان را سرمایه گذاری کنید.

۲- ناامیدی

دوست و مربی من ،بیل بایلی، دردوران نوجوانی پس از اتمام دوران دبیرستان به شیکاگو رفت. و اولین شغلی که پیدا کرد سرایدار شب بود. یک نفر به او گفت:”بیل چرا قبول کردی که سرایدار باشی؟” او پاسخ داد:”به خاطر سوتغذیه”

ممکن است که اولین شغل او سرایداری بوده باشد، اما پس از آن جایزه ی هوریشیوآلگر (Horatio Alger) را دریافت کرد و ثروتمند و قدرتمند شد – یکی از بهترین مثالهایی درمورد سبک زندگی های است که من می دانم.

زمانی که بگویید من باید …، ناامیدی می تواند یک انگیزه ی قوی باشد. زمانی که گرسنه باشید هرکاری که به دست بیاورید را انجام می دهید. باید جایی مشغول به کار شوید – مهم نیست کجا.

۳- عزم و اراده

من دوست دیگری دارم به نام لیدیا، که اولین سرمایه گذاری مهم او از سر ناامیدی بود. او برای کودکانش احتیاج به غذا داشت – درنتیجه ۱ دلار در چیزی که باور داشت سرمایه گذاری کرد. آن ۱دلار برای خرید چند بروشور خرج شد، درنتیجه او می توانست به صورت جزئی خرید و فروش کند، او پول ها را جمع آوری می کرد و محصولات را به صورت عمده می خرید و سپس به دست مشتریان می رساند.

اول از همه لیدیا گفت :”من باید یک مشتری پیدا کنم.” – ناامیدی. بعد گفت:”من قبل از پایان امروز یک نفر را پیدا خواهم کرد.” – اراده. و البته که او یک نفر را پیدا کرد.

اراده می گوید من این کار را انجام خواهم داد.

۴- جرات

اگر شما فقط یک دلار داشته باشید اما پر دل و جرات باشید، ثروت فراوانی پیش روی شماست. چون انسان ها می توانند کارهای خارق العاده ای انجام دهند – با داشتن جرات در شرایط مختلف.

۵- بلند پروازی

لیدیا توانست با جرات ۳ یا ۴ فروش دیگر هم انجام دهد. و زمانی که موفق شد، بلندپروازی و جاه طلبی خود را نشان داد. او گفت اگر می توانم ۳ محصول را بفروشم پس می توانم ۳۳ محصول را هم بفروشم. اگر بتوانم ۳۳ محصول بفروشم، ۱۰۳ محصول را هم می توانم بفروشم. او مبهوت رویاهای خود درمورد آینده شده بود.

۶- ایمان

دراین مرحله لیدیا باور کرده بود که دارای یک محصول خوب و یک شرکت خوب است. و بعد از آن او به خودش ایمان پیدا کرد – لیدیا، یک مادر مجرد، با دو فرزندو بدون شغل بود . او در شرایط سخت مقاومت کرد و حس احترام به خود در او به اوج رسید.

ایمان سرمایه ایست که هیچ همانندی ندارد. پول نمی تواند برآن تاثیر داشته باشد. اگرپول داشته باشید اما ایمان نداشته باشید چه؟ شما فقیر خواهید بود. ثروتمند نخواهید بود.

۷- هوش و استعداد

دلیل اینکه لیدیا حالا یک میلیونر است به خاطر هوش و استعدادش است – او از مغزش استفاده می کرد.
احتمالا تا کنون شما فقط از ۱/۱۰ توانایی ذهنیتان استفاده کرده اید. اگر ۹/۱۰ تای دیگر را هم به کار بگیرد چه؟ باور نخواهید کرد که چه اتفاقاتی ممکن است بیفتد. انسان ها می توانند هوشمندانه ترین کارها را انجام دهند.

ارزش هوش چیست؟ یک ثروت عظیم. تمام چیزی که لازم دارید فقط یک دلار و مقداری هوش است.

۸- قلب و روح

قلب و روح مانند معجزه های نامرئی هستند که باعث تحریک انسان ها می شوند – تحریک انسان ها به تصمیم گیری، به حرکت و به واکنش نشان دادن.

چه چیزی جایگزین قلب و روح است؟ قطعا پول نیست، زیرا قلب و روح بسیار ارزشمندتر از میلیاردها دلار پول هستند. یک میلیارد دلار بدون قلب و روح؟ شما هیچ زندگی نخواهید داشت. شما بی فایده خواهید بود.

۹- شخصیت

مربی من بیل بایلی به من یاد داد که:”تو باید یاد بگیری که همیشه راحت باشی، چه در یک محیط کوچک در کنتاکی باشی و با دوستت نوشابه بنوشی، یا در یک کاخ جورجیایی در ایالت واشنگتن به عنوان میهمان یکی از اعضای مجلس سنا باشی.”

هرکس شخصیتی خاص دارد، فقط باید آنها را بیارایید، تشدید کنید و در موقعیت های مورد نیاز آنها را پرورش دهید، هرروز و در هر کجا، فرقی نمی کند که با چه کسی صحبت کنید – با یک کودک یا یک تاجر؛ یک فرد ثروتمند یا یک انسان فقیر.

اینکه فرد مقابل ثروتمند باشد یا فقیر برا شما اهمیتی ندارد، مهم این است با هر کسی یک رابطه ی خاص داشته باشید. یک نوع شخصیت راحت داشته باشید. شخصیتی با سهولت، با کاریزما، با پیچیدگی و با فروتنی داشته باشید.

با ۱ دلار و این لیستی که گفته شد، دنیا در دستان شماست. این نوعی ثروت است که ارزشش بیشتر از مقداری اسکناس است و می تواند آینده و خوشبختی شما را تضمین کند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز: بله می شود – اما به این بستگی دارد که پولتان…