web
analytics
شغل مورد علاقه
راهنمای زندگی

راهنمای “جمع و جور کردن” برای اینکه متوجه شوید باید با زندگیتان چه کنید

ترجمه شده توسط کافه راز : چه طور می توان یک شغل رضایت بخش مطابق با ارزش ها و علایق تان ایجاد کرد؟

زوکربرگ، اوپرا، گیتس – اینها نمونه هایی هستند که همیشه زمانی که بحث موفقیت باشد ناگهان ظاهر می شوند. آنها به حق جایگاه الهه های مقدسی را در معبد انسان های موفق به دست آورده اند، و ما دوست داریم که داستان زندگی آنها، عادت ها و حتی انتخاب های آنها را برای به دست آوردن سرنخ تجزیه و بررسی کنیم.

اما غول های صنعت تنها کسانی نیستند که ارزش بررسی را دارند. دامنه ی وسیعی از انسان ها وجود دارند که با توجه به علایقشان شغلی ایجاد کرده اند، از عکاس ها و طراحان بازی های ویدیویی گرفته تا دانشمندان غذا و خبرنگاران ورزشی تا صاحبان کسب وکار های کوچک. تمام این افراد یک چیز مشترک دارند – و شرکت Roadtrip Nation  پانزده سال را صرف مصاحبه با کارشناسان در تمامی زمینه ها کرده است تا بداند که آن چیست.

Roadtrip Nation زمانی تاسیس شد که ناتان گبهارد، برایان مک آلیستر و مایک مارینر، دانشجویانی که تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده بودند با یک ماشین ون بسیار مجهز وارد سفر شدند تا با انسان هایی که از طریق انجام دادن کارهای مورد علاقه اشان امرار معاش می کنند صحبت کنند. بیش از یک دهه ی بعد تبدیل به یک برنامه ی رادیویی ، یک سازمان آموزشی و جنبشی برای افرادی که دوست دارند در زندگی کارهای مورد علاقه اشان را انجام دهند تبدیل شد.

خب آنها چه چیزهایی را متوجه شدند؟ نتیجه یک مقاله درمورد ۵ گام طلایی برای رسیدن به موفقیت که در یک فهرست قرار گرفته باشند نیست. همچنین چند اصول ثابت هم نیست. یک موضوع ساده نیست که بتوانید در یک کارگاه آموزشی بیاموزید.

و صادقانه اگر بخواهید زندگی هزاران نفری که با آنها مصاحبه کرده اند را بخوانید متوجه می شوید که تصمیمات آنها کاملا متفاوت بوده اند. اما یک مسیر مشترک در زندگی همه آنها وجود دارد: یک فرایند خودسازی که به آنها کمک کرده است شغلی را بر پایه ی علایق و ارزش هایشان ایجاد کنند.

بنیانگذاران این شرکت یک طرح کلی از این روند که در کتاب جدیدشان درمورد آن توضیح داده اند را در اینجا ارائه داده اند با عنوان یک راهنمای “جمع و جور کردن” برای اینکه متوجه شوید باید با زندگیتان چه کنید، تا شما هم بتوانید همین کارها را انجام دهید.

تفکرات نامناسب درمورد خودتان را رها کنید.

ازهمان لحظه ای که ما پا به جهان می گذاریم، انتظاراتی از سمت خانواده، دوستان و جامعه بر ما وارد می شوند که باعث ایجاد محدودیت هایی اطراف آرزوهای ما می شود. از تبلیغاتی که نشان می دهند برای چه تلاش کنیم تا انتخاب های تحصیلی که بیشتر نشان دهنده ی علایق مادرمان است تا خود ما، ما دائما تحت تاثیر نظرات دیگران درمورد خوشبختی بوده ایم.

این ایده ها درمورد اینکه باید چه کاری انجام دهیم یا باید چطور باشیم در ذهن ما نهادینه شده است و بر تمایلات درونی ما غلبه می کنند. خیلی زود متوجه می شویم که در مسیری قرار گرفته ایم که انتخاب ما نیست، و بعد از گذشت چندین دهه متوجه می شویم که ما زندگی فرد دیگری را زندگی کرده ایم.

پس چطور کنترل را به دست آوریم؟ خودتان را مورد بررسی قرار دهید. از خود بپرسید به کدام سمت می روید و چرا. چیزهایی مانند: آیا من به انتخاب خود اینجا هستم یا به خاطر آرزوی دیگران؟ آیا من از کارم راضی هستم یا فقط منتظر تعطیلاتم؟ آیا با خودم صادق هستم؟ اگر پاسخ هایتان هشداردهنده بودند بیخیال امورات دیگران شوید و به نیازهای خودتان رسیدگی کنید.

مفهوم موفقیت را برای خود تعریف کنید.

ما در دوره ی زندگی می کنیم که به طور خستگی ناپذیری همه ی کارهایمان را مستند می کنیم، عیب و نقص ها را از آن حذف می کنیم و آن را با جهان به اشتراک می گذاریم تا تایید شوند. پس عجیب نیست که در دام اعتبارهای خارجی گیر کرده باشیم. گرفتن تصمیماتی بر این پایه که چه تاثیری در فیس بوک خواهد داشت.

این که بخواهیم کارها، تعطیلات یا ماشینی داشته باشیم که بخواهیم با آنها در برنامه های اجتماعی خودنمایی کنیم ایرادی ندارد. اما مشکل این است که زمانی که ما موفقیت را با تجملات ظاهری اندازه گیری می کنیم تلاشی که برای رسیدن به آنها باید انجام دهیم نادیده گرفته می شود.

افرادی که خوشبختی واقعی را بدست آورده اند تفکری فراتر از تصویر کلی جامعه درمورد موفقیت دارند و آن را برای خود تعریف کرده اند. چه طور این کار را انجام دهیم؟ از برنامه های اجتماعی فاصله بگیرید و با خود فکر کنید زمانی که همه چیز را کنار بگذارید چه چیزی برای شما ارزش بیشتری دارد.

تصورتان درمورد موفقیت را به چند بخش تقسیم کنید: موفقیت برای شما به چه معناست به لحاظ مالی؟ باخانواده؟ در کار؟ الویت شما می تواند داشتن ثبات مالی، گذراندن زمان با کسانی که دوستشان دارید و یا داشتن کاری مستقل برای خودتان باشد. دانستن این انگیزه های اصلی به شما کمک می کند مسیر هایی را که برخلاف علایق و ارزش های شما هستند کنار بگذارید و آنهایی که مناسب هستند را پیدا کنید.

بپذیرید که شما همواره تغییر خواهید کرد.

آن چیزی که در سن ۲۵ سالگی شما را راضی می کند مطمئنا در ۴۵ سالگی رضایت بخش نیست. زندگی در حال تغییر است و با حرکت ما در دوره های مختلف زندگی الویت هایمان هم تغییر می کنند. پس با نزدیک شدن این تغییرات، مانند یک موج سوار عمل کنید. با آنها مبارزه نکنید. بر آن سوار شوید و با آن سازگار شوید تا بتوانید روی پاهایتان بایستید.

درحال حاضر ساده تر از هر زمان دیگری می توانید استعدادهایتان را برای تطابق با دنیا و خودتان انتخاب کنید. می توانید در کلاس های آنلاین شرکت کنید، ویدیو های آموزشی را تماشا کنید، با کسانی که علایقی شبیه به شما دارند ملاقات کنید یا کسی را که به شما انگیزه می دهد را دنبال کنید.

کافه راز : در نهایت تعیین اینکه واقعا چه چیزی می خواهید و پذیرش تغییرات ، باعث می شود که مسیر رسیدن به آنچه واقعا می خواهید قرار بگیرید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : ما در رقابت کردن بسیار عجیب هستیم و این معمولا…