web
analytics
راز موفقیت :انسان های موفق درمورد ذهن چه می دانند که شما نمی دانید؟ | کافه راز
افراد موفق

راز موفقیت :انسان های موفق درمورد ذهن چه می دانند که شما نمی دانید؟

ترجمه شده توسط کافه راز : افراد موفق زندگیشان را تحت کنترل خود دارند.

آنها دارای اراده، نظم و هوش احساسی هستند تا بتوانند زندگی را طوری طراحی کنند که به آن افتخار کنند. و این به این دلیل است که آنها برای شناخت کارکرد مغزشان و راه های استفاده ی بهینه از آن وقت صرف می کنند.

برای اینکه شما هم بتوانید چنین کاری انجام دهید باید ابتدا از دو بخش ذهن آگاه باشید. بخش های خودآگاه و ناخودآگاه و کارکرد های آنها.

ذهن خود آگاه

ذهن خودآگاه شما جاییست که درآن تصمیم گیری و فکر می کنید و درواقع آن جایی برای منطق است. اما ذهن خودآگاه شما تنها ۱ تا ۵ درصد از عملکرد ذهنیتان را انجام می دهد.

تجسم کنید: ذهن خودآگاه شما مانند راننده ی یک جرثقیل است. درست است که جرثقیل را هدایت می کند اما درواقع هیچ یک از کارهای واقعی را انجام نمی دهد. ذهن خودآگاه شما هدایت کننده ی ذهن ناخودآگاهتان است. این به چه معناست؟

آیا تا به حال سعی کرده اید که یک عادت را ترک کنید –مثلا سیگار کشیدن یا وزن کم کردن – کاری که احتیاج به اراده ی مطلق داشته باشد. اگر چنین تجربه ای داشته باشید پس می دانید که داشتن اراده ضعیفترین راه برای ایجاد تغییرات مهم در زندگی است.

زیرا اراده از ذهن خودآگاه سرچشمه می گیرد و دارای محدودیت های مخصوص به آن است. زمانی که از قدرت اراده ی خود برای ایجاد یک تغییر استفاده می کنید، فقط از ۱ تا ۵ درصد از منابع موجود برای رسیدن به هدفتان استفاده می کنید.

یادگیری استفاده ی موثر از ذهن خودآگاهتان برای هدایت ذهن ناخودآگاه خود موضوع بسیار مهمی است که بسیاری از اجرا کنندگان خوب دنیا هم به آن مسلطند. اما چگونگی انجام این کار هم چالشی است که در زندگی دربرابر شما وجود دارد.

ذهن ناخودآگاه

ذهن ناخودآگاه آن بخشی است که شما ازآن اطلاعی ندارید. این درواقع اسب بارکشی است که ۹۵ تا ۹۹ از افکار و کارهایتان را انجام می دهد.

ناخودآگاه انسان اطمینان می دهد که قلبتان می تپد، ریه هایتان تنفس می کنند و ماهیچه هایتان راه رفتن را فراموش نکرده اند و سیستم دفاعی بدنتان فراموش نکرده که چطور با باکتری ها مبارزه کند.

ذهن ناخودآگاه شما به صورت خودکار در پیش زمینه فعال است و به ذهن خودآگاهتان اجازه میدهد که فکر کند، تصمیم بگیرد و بیاموزد. متاسفانه بسیاری از انسان ها از قدرت ذهن ناخودآگاهشان آگاهی ندارند و نمی دانند چطور آزادانه از آن استفاده کنند. آنها به رفتار ها و افکار منفی اجازه می دهند که به صورت خودکار برای مدتی طولانی باقی بمانند و دیگر توانایی انجام هیچ کاری را نخواهند داشت. آنها گیر کرده اند.

ذهن ناخودآگاه شما رفتار های تکراریتان را می پذیرد و برروی آنها کار می کند. ذهن ناخودآگاه شما یک طرزفکر عادت پذیر و همیشگی را به عنوان یک حقیقت می پذیرد.

شما برای این به دانشگاه می روید که والدینتان هرروز به شما گفته اند باید این کار را انجام دهید. شما سرکار می روید، خانه می خرید و خانواده تشکیل می دهید چون شما باور دارید که این ها معنای موفقیت و امنیت است.

اگر این تجربیات همان چیزهایی هستند که شما آرزویش را دارید هیچ مشکلی ندارد، اما اینجا یک مشکلی وجود دارد. اکثر ما در مسیر زندگی قرار می گیریم بدون اینکه هوشمندانه تصمم بگیریم که در زندگی چه می خواهیم یا چه کاری باید انجام دهیم. ما به ذهن ناخودآگاهمان اجازه می دهیم که ما را با زندگی پیش فرضی که از شرایط اجتماعی شکل گرفته است کنترل کند.

شما می توانید زندگیتان را تغییر دهید و آن را به همان زیبایی که همیشه تصور کرده اید رنگ آمیزی کنید. می خواهید میلیونر شوید؟ می توانید آن را انجام دهید. می خواهید یک سازمان خیریه برای مبارزه با قحطی در جهان تشکیل دهید؟ می توانید. اما اول از همه باید تصمیم به انجام کار بگیرید نه این که فقط صحبت کنید.

تمام تلاشتان را برای ایجاد ایمان و اعتقاد به توانایی های درونی خودتان صرف کنید. برای شروع باید در ذهن ناخودآگاهتان تغییر وضعیتی ایجاد کنید و این نظریه که شما افکار خودتان هستید را از آن جدا کنید.

شما افکارتان نیستید.

بیشتر مردم خودشان را دراوج قله ی زمزمه های دائمی ذهنشان تصور می کنند. این زمزمه ها به قدری زیاد است که ما تصور می کنیم این خود ماست. اگر می خواهید زندگیتان را تغییر دهید باید افکارتان را تغییر دهید و برای شروع دربرابر از دست دادن هویتتان مقاومت کنید. اگر برای مدت طولانی به صورت خوکار عمل کرده اید، ذهن و هویتتان شکل عادت به خود گرفته است و برای از بین بردن این حالت تلاش بسیاری لازم است.

کافه راز : مثل این است که در یک صبح سرد زمستانی شما زیر پتوی گرم خوابیده باشید، بلند شدن در آن وضعیت احتیاج به اراده و انگیزه ی قوی دارد. زمانی که برای به دست آوردن چیزی تلاش می کنید بسیار فراتر از افکارتان خواهید بود و آنجاست که متوجه می شوید شما این توانایی را دارید که به هرچه می خواهید فکر کنید و در نهایت ذهن ناخودآگاهتان را برنامه ریزی و مدیریت کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد در زمان تعیین هدفشان…