web
analytics
راز زنان موفق | کافه راز
خانم های موفق

راز زنان موفق

ترجمه شده توسط کافه راز : ۶ چیزی که خانم های موفق آنها را کشف کرده اند.

ظاهرا سقف شیشه ای برای برخی از خانم ها وجود ندارد. ما افراد زیادی را می شناسیم که معتقدند چنین چیزی وجود دارد. و درواقع برخی خانم ها به صورت روزانه با این موضوع سروکار دارند. اما کسانی وجود دارند که در رشته ی مربوطه ی خود به بالاترین درجات رسیده اند و معتقدند که اصلا هیچ سقفی وجود ندارد.

من این موضوع را زمانی متوجه شدم که روی کتابم با عنوان زنان مدیرانی عالی هستند کار می کردم و با چندین خانم موفق مصاحبه می کردم و از آنها پرسیدم که آنها چگونه بر چیزهایی که مانع پیشرفت دیگران می شوند غلبه کرده اند؟ من متوجه چند موضوع مشترک شدم که باعث شده است آنها به درجات بالا برسند.

۱- یک رقیب نمی تواند (و نباید) شما را هدایت و راهنمایی کند.

این که مردان را دشمن خود بدانید کار آسانی است – رقیبی که باید در محل کار او را شکست دهید. اما زنان موفقی که من با آنها صحبت کردم این تصورات را ندارند. درواقع آنها مردهای فوق العاده ای را می شناختند که موفقیت های آنها را برای خود تهدید نمی دانستند و حتی از آنها حمایت می کردند.

شرایط مشخص است: درحال حاضر مردان بسیار بیشتری نسبت به زنان در جایگاه های مدیریتی مهم وجود دارند. این موضوع به آن معناست که موقعیت خوبی وجود دارد که شما توسط یک مرد راهنمایی شوید. تعیین هدف برای او ممکن است باعث ایجاد تنش شود. یک رابطه ی خوب بسازید. چندین مشاور فهمیده و باهوش بگیرید که به منافع شما اهمیت دهند. به مشورت های آنها توجه کنید و آنها بهترین راهنمایان شما خواهند شد.

۲- زمانی که وظایف دشواری در مسیرتان قرار گرفتند آنها را بپذیرید.

شکست و موفقیت هردو می توانند موقعیت هایی را برای شما ایجاد کنند. وقتی که در سازمان شرایط آن طور که می خواهید پیش نمی رود، میتوانید تحقیقاتی انجام دهید یا افرادی را بیابید که بتوانند در این موقعیت شما را راهنمایی کنند. و زمانی که همه چیز خوب است، می توانید تحقیقاتی انجام دهید و افراد مناسبی را پیدا کنید که شرایط را به همین منوال ادامه دهند. درهردو حالت موقعیت هایی برای شما پیش خواهند آمد.

نه دستیابی به کارهای مختلف آسان و ساده، بلکه راه رفتن روی طناب، کارهای پرخطر و پر از ریسک که احتمال شکست در آن ها بسیار زیاد است. زمانی که یک زن موفق به انتخاب خودش روی یک طناب قدم می گذارد و آن وظایف را می پذیرد، نقطه ی اوج بسیار بزرگ خواهد بود. زمانی که تمامی بینندگان منتظر سقوط شما هستند، پس با پایین افتادن دنیا به پایان نمی رسد، درسته؟ اما اگر بتوانید مسیر را طی کنید و به آن سمت برسید همه آن را خواهند دید و درنتیجه سرمایه اتان هم افزایش می یابد.

۳- از شکست نترسید.

ان موضوع با شماره ۲ ارتباط نزدیکی دارد. اگر دائما روی پوست تخم مرغ قدم بگذارید و فکر کنید که از دست دادن حتی یکی از آنها به معنای پایان یافتن و از بین رفتن کسب و کارتان است، هرگز نخواهید توانست کارهای بزرگی راانجام دهید. البته نه به این معنا که میزان سالمی از ترس و دلهره را در هنگام شروع نداشته باشید. درواقع ترس می تواند انگیزه ی عالی برای از یافتن پاسخ ها و دستیابی به چیزهای بزرگ باشد، اما در صورتی که اجازه ندهید شما را فلج کند.

زنان موفق ترس را احساس می کنند اما به هرحال کارشان را انجام می دهند.

۴- جنبه ی مالی کسب و کارتان را هم یاد بگیرید.

بدون شک توانایی مدیریت و برقراری ارتباطات امری بسیار حیاتی برای رسیدن به موفقیت است. اما همه ی اینها بدون وجود عامل موثر سوم تاثیرگذاری کمتری دارند: هوش ودانش مالی و تجاری
اگر می خواهید بدانید که در شرکت چه اتفاقاتی می افتد، باید بدانید که جریان مالی شرکت به چه صورت است. به همین سادگی تا جایی که می توانید خودتان را در مکالمات مربوط به این موضوع شرکت دهید. و همچنین مشاوری داشته باشید که با حوصله تمام جریانات مالی را برای شما توضیح دهد.

۵- یک شبکه ی بزرگ از شرکا و طرفداران بسازید .

زنان در برقراری روابط عالی هستند. این یکی از دلایل مهمی است که شرکت ها باید از زن ها در مجموعه های خود استفاده کنند. حقیقت این است که هیچ زن یا مردی مانند جزیره نیستند، برای دستیابی به چیزهای بزرگ، احتیاج به تیمی دارید که از شما حمایت کنند و تمام مدت با شما صادق باشند.

۶- فروتن و مصمم بمانید.

شما برنده خواهید شد. و زمانی که بردید یک برنده مهربان و دلپذیر باشید. از آن دسته افرادی باشید که به پیشرفت دیگران هم کمک می کنند و آنها را راهنمایی می کنند که به چیزهای بزرک دست پیدا کنند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : چرا غریزه ی شما می تواند در رسیدن به اهدافتان…