web
analytics
راز ثروتمندان
راه ثروت

راز ثروتمندان :۷ کاری که ۱% از مردم انجام می دهند و ۹۹% انجام نمی دهند.

ترجمه شده توسط کافه راز :ثروتمندها ثروتمندتر می شوند و فقیرها فقیرتر.

این غم انگیز است، می دانم. اما نباید به این روال باشد. شما هم می توانید ثروتمند شوید. به آن ۱% بپیوندید و برای فقیرها ابراز ناراحتی کنید، مانند همان کاری که من کردم.

حتی می توانید یک قدم جلوتر بردارید و به صورت دیجیتالی به دیگران کمک کنید، دقیقا همین کاری که من انجام می دهم. خیلی راحت بلند شوید و دست کامپیوتری من را بگیرید و این ۷ کار را دنبال کنید، می بیند که نگرانی برای اختلاف دخل و خرجتان به یک موضوعی در گذشته تبدیل خواهد شد.

اگر دستهای دیجیتالی بیشتری برای کمک کردن دراز شوند همه ی ما به همان ۱ درصد تبدیل می شویم و آن ۹۹ درصد به کلی از بین می رود. و این راه حل واقعی برای ازدیاد جمعیت جهانی است.

۱-خواب را دوست نداشته باشید، حتی به میزان اندک

“عاشق خواب نباشید، وگرنه فقیر می شوید.”  

خوابیدن به شدت برای من آزار دهنده است. اگر به خاطر خوابیدن نبود من می توانستم سه ساعت بیشتر در روز کتاب بخوانم. و این یعنی … بگذارید حساب کنم … تا به حال یک تریلیونر بودم.

علم قدرت است. و قدرت نیرومندی است.

تنها انسان های نیرومند می توانند پول به دست آورند. فقط انسان های ضعف و بی هدف بی صبرانه منتظر خوابیدن هستند و زمانی که ساعت خواب به اتمام می رسد ناراحت می شوند.

اما حالا که بیشتر فکر می کنم این موضوع تا حدی صحیح است. من هم مشتاق خوابیدن هستم. اما فقط به این دلیل که عجله دارم تا سریع این کار تمام کنم، بیدار شوم و به کارهایم برسم.

آیا شما مانند یک نوزاد می خوابید؟ به عواقب پاسختان فکر کنید. اگر پاسختان بله است احتمالا در طول روز خیلی فکر نمی کنید. یا اینکه شب ها مقدار زیادی دارو مصرف می کنید. باهوشترین انسان هایی که من می شناسم معمولا به بی خوابی دچارند.

پس اگر شما هم به راحتی می توانید راه هایی برای ایجاد بی خوابی پیدا کنید، فکر می کنم که شانس شما را برای گشودن دروازه های طلایی به سرزمین ۱ درصدی ها بیشتر می کند.

حالا که صحبت از سرزمین ۱ درصدی ها شد، لطفا یک نفر آن را اختراع کند. من ترجیح می دهم که دخترم را به آنجا ببرم تا اینکه به شهربازی دیزنی لند برده و درآنجا اردک های غول آسا او را دنبال کنند و ترس های احساسی دائمی برای او به جا بگذارند که احتمالا از آن به بعد از هر سرزمینی وحشت داشته باشد.

اما جدی به معنای واقعی بخوابید. چون به آن احتیاج دارید. اما دوستش نداشته باشید. این تقریبا روش متفاوت برای گفتن این موضوع است که در زندگی هدف و علاقه داشته باشید.

آن یک درصد کارهایی دارند که باید انجام دهند، شما هم کاری برای انجام دادن دارید؟

۲- بهترین باشید.

“یک موضوع جالب درمورد زندگی این است که اگر هیچ چیز را به جز بهترین ها نپذیرید، اغلب اوقات به آن دست خواهید یافت.” – W. Somerset Maugham

آن ۱ درصد می دانند که مردم دوست دارند که تاجای ممکن بهترین محصولات و خدمات را تهیه کنند، درنتیجه آنها هدف خود را بهترین بودن و تولید بهترین ها قرار می دهند.

اگر خودتان شخصیتا بهترین نباشید، ساخت و تولید بهترین محصولات برای شما کار سختی خواهد بود. پس اگر بهترین نیستید، خیلی برروی کارتان تمرکز نکنید.

برروی خودتان تمرکز کنید. مهارت هایتان را بهتر کنید. ذهنتان را هوشمندتر کنید. عضلات شکمیتان را تقویت کنید. باداشتن عضلات شکمی قوی به سختی می توان بهترین نبود. تقریبا غیرممکن است.

درواقع من یک بار سعی کردم به صورت آزمایشی بهترین نباشم تا ببینم آیا می توانم قدرت عضلات شکمی فوق العاده قویم را از بین ببرم؟ هه. مثل این بود که با دونالد ترامپ صحبت کنم که کاری عاقلانه انجام دهد و موهایش را بتراشد. همین که بدانید این عضلات زیر لباستان وجود دارند و اصرار دارند که هرلحظه لباس را پاره کنند ، خود را به نمایش بگذارند و دیگران را خیره و مبهوت کنند باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود.

و شما برای اینکه بهترین باشید و جزء آن ۱ درصد قرار بگیرید به اعتماد به نفس احتیاج دارید. در این یک مورد به من اعتماد کنید. من هم با این عضلات زندگی کرده ام و هم بدون آنها. داشتن این عضلات مانند یک قدرت فوق العاده است.

۳- استفاده ارزشمند از زمان به جای بازی کردن .

“بهترین دستاورد این است که مرزهای میان کار و بازی کردن را ازبین ببرید.” Arnold J. Toynbee

یک زمانی برای کار و یک زمانی برای بازی کردن وجود دارد. سوال این است که : شما برای کدامیک زندگی می کنید؟ کدامیک باعث تحریک انگیزه ی شما می شود؟ شما در اکثر مواقع مشتاق انجام چه کاری هستید؟

آیا شما زندگی می کنید تا کارکنید و برای دیگران خدمات و محصولاتی تولید کنید و بازی کردن یک موقعیت گاه گاهی است؟ یا اینکه شما زندگی می کنید تا بازی کنید، مهمانی بروید و خوش بگذرانید و ساعات کاری موجودی مزاحم اما ضروری برای تامین ساعت های بازی شماست؟

متنفرم از اینکه این رابگویم، اما ما به زمین آمده ایم برای کارکردن. باید بگویم که نسبت افراد علاقه مند به کار، ۶ به ۱ است. اما می دانید زیبایی این کجاست؟ زمانی که این حقیقت را بپذیرید و کاری را که به آن علاقه دارید پیدا کنید، کار کردن هم برای شما مانند زمان بازی خواهد بود.

همین حالا که من این مقاله را می نویسم احساس نمی کنم که مشغول به کار هستم. این حس خوبی است و من از تک تک لحظاتم لذت می برم.

آن ۱درصد تمام روز را برای کار خود صرف می کنند. برای آنها تعطیلات آخر هفته، روزهای هفته، تعطیلات، دوشنبه و جمعه معنا ندارد. آنها به نوعی زندگی می کنند که درصورت علاقه ی شدید به کار باید زندگی کرد. در واقع کار را ترجیح می دهند.

به نظر دیوانگی است؟ خب آن ۱درصد دیوانه اند.

۴- آن ۹۹ درصد را مجبور کنید کارهای شما را انجام دهند.

“من ترجیح می دهم ۱ درصد از ۱۰۰ نفر را استفاده کنم تا ۱۰۰ درصد از خودم را” – J Paul Getty ثروتمندترین انسان دنیا در سال ۱۹۵۷

۹۹ درصد کار می کنند. ۱ درصد آنها را استخدام می کنند. این اصلا موضوع خیلی سختی نیست. اگر شرکت خدمات چمن زنی دارید، آخرین کاری که باید خودتان به شخصه انجام دهید کارکردن با یک ماشین چمن زنی است.

البته این کار جالب به نظر می رسد، و من همیشه دوست داشتم بدانم این کار چگونه است اما حدس می زنم که بعد از زدن چمن های یک حیات کوچک تازگیش را از دست می دهد.

چرا به اصلاح چمن ها و بوته ها مشغول شوید زمانی که آن ۹۹ درصد در صف ایستاده اند تا این کار را برای شما انجام دهند؟ به آنها لطف کنید و بگذارید این کار را انجام دهند.

شما وقتتان را صرف بازاریابی و یافتن مشتری کنید، و از جایی به بعد آن کار را هم به دیگری بسپارید و خودتان کار دیگری را آغاز کنید. این کار را زمانی ادامه دهید که هر ماه چک هایی برای شما بیایند که اصلا یادتان نیاید این چک ها متعلق به کجا هستند! فکر نکنید که شوخی می کنم. من دو تا باشگاه دارم و اصلا نمی دانم که کجا هستند.

آیا شما برای شخص دیگری کار می کنید؟ اشکالی ندارد. برای تمرین آن روز نهایی ۱ درصدی خود شروع کنید، افرادی را استخدام کنید که کارهایتان را برای شما انجام دهند. جدی می گویم.

جان راکفلر سیاستی داشت که وظیفه ی اول هر کارمند این است که شخصی دیگری را برای انجام کارهایش استخدام کند. آه خدای من این ۱ درصدی ها واقعا باهوش هستند.

شاید این سوال برایتان ایجاد شود که زمانی که آن ۹۹ درصد تمام شدند چه کسی کارها را انجام می دهد؟ که البته هدف این مقاله هم همین است.

پاسخ این است: ربات ها. ربات ها کارهای ما را انجام می دهند اما تا زمانی که متوجه شوند که از ما باهوشترند.

سپس آنها به آن ۱ درصد تبدیل می شوند و ۹۹ درصد دیگر به عنوان ربات های برده ظاهر خواهند شد و ما باز هم درگیر مشکلات ازدیاد جمعیت خواهیم شد که البته ربات ها با از بین بردن ما ها این مشکل را حل خواهند کرد. اما این موضوع حداقل مربوط به ۱۰ سال آینده است – حتی شاید ۱۱ سال. پس خودتان را ناراحت نکنید.

۵- لامبورگینی برانید.

“مردم می گویند که پول خوشبختی نمی آورد اما آیا شما تا به حال کسی را دیده اید که در لامبورگینی گریه کند؟” – یک نقل قول اینترنتی

همه ی آن ۱ درصد لامبورگینی سوار می شوند. همه این را می دانند. شما چه ماشینی می رانید؟ همین حالا بروید و آن را با یک لامبورگینی عوض کنید. حتما راهی برای پرداخت هزینه ی آن پیدا خواهید کرد. فقط به ادامه ی نوشته های من دقت کنید.

نکته ی جانبی: لامبورگینی ها را می توانید هر زمان و هر کجا که می خواهید رایگان پارک کنید. این مزیتی است که هیچ کس تا کنون به شما نگفته است. دوست دارید که ماشینتان را به صورت مورب در جای مخصوص به افراد معلول در جلو بخش اورژانس یک بیمارستان پارک کنید؟ این کار را انجام دهید.

ماشینتان را در ورودی مسیر آمبولانس ها پارک کنید. این یک لامبورگینی است! شما که واقعا فکر نمی کنید که پلیس ها یک لامبورگینی را جریمه کنند؟ هرکجا که می خواهید ماشینتان را پارک کنید.

تازه می توانید در محدوده ای با سرعت ۳۰ کیلومتر بر ساعت ، ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت برانید. هیچ کس نمی تواند جلوی شما را بگیرد. حتی فردی که پس از پرداخت نکردن ۳ قسط اولتان قصد دارد ماشین را از شما پس بگیرد.

۶- کارهایی را انجام دهید که پول بیشتری برای شما به همراه آورد.

“اگر ندانید که چگونه از پول هایتان مراقبت کنید، پول از شما فاصله می گیرد.” -رابرت کیوساکی

من یک زمانی جزء ۹۹ درصد بودم. تلاش و مبارزه را می شناسم. حقوقتان را دریافت می کنید، قبض ها را پرداخت می کنید و با پول های باقیمانده تا جایی که می توانید موادمصرفی خریداری می کنید و در نهایت تا حقوق بعدی هیچ پولی نخواهید داشت. من این را درک می کنم. آن ۱ درصد هم و درک می کنند و عاشق این هستند چون شما پول آنها را بهشان بر می گردانید.

آیا زندگیتان را دوست دارید؟ آیا از جایی که در آن قرار گرفته اید راضی هستید؟ تقریبا شانس اینکه پاسختان مثبت باشد ۱ درصد است. اگر پاسختان منفی است باید دوباره اولویت بندی کنید و کنترل نفس را تمرین کنید. یک لحظه صبر کنید و از خودتان بپرسید آیا لازم است که این کفش های مارک گوچی را بخرم با بهتر است که سهامی از این شرکت خریداری کنم؟

این یک سوال گیج کننده بود. درهر دو حالت گوچی برنده است. حالت بهتر این است که پول هایتان را پس انداز کنید و کسب و کار شخصی خودتان را راه اندازی کنید.

چرا گوچی را بخرید وقتی می توانید با او رقابت کنید؟

شما می توانید با هرکسی رقابت کند. ترسو نباشد. دختر یکی از دوستان من خط تولید کیف دستی را راه اندازی کرد و آنها را وارد فروشکاه های نیمان مارکوس کرد. درست است … دقیقا همان قسمتی که محصولات گوچی وجود دارند. گوچیو گوچی (شوخی نمی کنم، اسم اصلی او همین است) او هم مانند هرکس دیگری اولین قدم ها را برای شروع با ناامیدی و بی پولی برداشته است.

۷- تا جایی که می توانید از پول هایتان ببخشید.

“ببخشید و به شما بخشیده می شود” 

به نظر دیوانگی است، می دانم . اما همین ۱ درصدی های تشنه ی پول بیش تر از ترکیب کل ۹۹ درصدی ها پول هایشان را می بخشند. والبته همه ی آنها قصد و نیت پاکی ندارند. اما برخی نیت پاکی دارند،من هم دوست دارم که فکرکنم نیتم پاک است.

زمان شروع این کار همین حالاست، مهم نیست که چقدر پول یا درآمد دارید یا چقدر ندارید. اگر از حالا این کار را انجام ندهید زمانی هم که یکی از ۱ درصدی ها شدید این کار را انجام نمی دهید. و اگر همین حالا ببخشید، شانس بیشتری برای تبدیل شدن به یکی از ۱ درصدی ها دارید.

خداوند به خیران لبخند می زند و قطعا شما پولتان را با سود پس خواهید گرفت.

به عنوان مثال من ماه پیش یک مجموعه درام و طبل به ارزش ۳۰۰۰ دلار به کلیسا بخشیدم ، دقیقا روز بعد به صورت غیرمنتظره ای ۳۰۰۰۰۰۰ دلار پول دریافت کردم. آیا به این دلیل بود که من از پولم بخشیدم؟ خیر. آیا این اتفاق همیشه می افتد؟ امیدوارم. اما معمولا به اندازه ی کافی اتفاق می افتد.

همچنین اگر شما برنامه چیده اید که بدون بخشیدن از مالتان در وضعیت ۱ درصدی ها قرار بگیرید، نه تنها شانستان رابرای بخشنده بودن از دست می دهید، بلکه شانس تبدیل شدن به یک انسان حریص را افزایش می دهید. و خداوند به انسان های حریص لبخند نمی زند.

درس اخلاقی این مقاله:

هیچ موضوع اخلاقی در این مقاله وجود ندارد. اینها فقط چند کلمه است که تصادفا به ذهن من آمده است و من آنها را به صفحه ی کامپیوتر منتقل کردم. اما هنوز هم این را می گویم که من از یک خانواده ی سطح متوسط هستم. به سختی دبیرستان را تمام کردم و از دانشگاه بیرون آمدم. مدتی در خانه ها چیز می فروختم. مانند هر کس دیگری بدهی بالا آوردم، ورشکسته شدم . خانه و ماشینم را توقیف کردند. پول برای خورد و خوراکم نداشتم. و همه ی اینها تا سن ۲۵ سالگی اتفاق افتاد.

اما باید چیزی برای جبران اشتباهاتم در زمانی که همه ی هم سن و سالانم در حال تحصیلات دانشگاهی بودند وجود داشته باشد.

من در سن ۳۰ سالگی شرکت سرمایه گذاری و مشاور املاک خودم را داشتم و تبدیل به یک مولتی میلیاردر شدم. حالا صاحب چندین کسب و کار هستم (که دیگران برایم اداره می کنند)، در چندین خانه در شهرهای دریایی زندگی می کنم، ماشین های لوکس می رانم، با یک زن لوکس ازدواج کرده ام، فرزندی لوکس دارم و اخیرا نرم افزاری برای تجارت با ۸ قیمت مختلف فروخته ام.

من فقط به شما می گویم که می دانم چه حسی دارد که فقط برای گذران زندگی درآمد داشته باشید – فقط به اندازه ی خورد و خوراکتان. اگر شما اینگونه هستید –اگر هفته به هفته زندگی می کنید – بدانید که این روش درست نیست. از آنچه فکرش را می کنید آسانتر است. و برای من مهم نیست که دوستان و خانواده تان چطور زندگی می کنند. خانواده و دوستان جدید پیدا کنید.

راز موفقیت آن ۱ درصد این است: شما درطول زمان به محیط اجتماعی و ذهنی خود تبدیل می شوید. ذهن شما این را جذب می کند، تمرین می کند و به صورت خودکار به نمایش می گذارد.

کافه راز: کتاب، موسیقی، دوستان، تلویزیون … هرچیزی که می بینید، می شنوید، می گویید یا به آن فکر می کنید.

افکارتان را تغییر دهید … تا زندگیتان را تغییر دهید. من این کار را انجام دادم. شما هم می توانید.
شما
می توانید
این کار را
انجام دهید.

بیایید باهم شروع کنیم و کارهایی غیر ممکن را انجام دهیم. 
One thought on “راز ثروتمندان :۷ کاری که ۱% از مردم انجام می دهند و ۹۹% انجام نمی دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز :در زندگی امکانات و احتمالات بی پایانی وجود دارد و همه…