web
analytics
راز با انگیزه بودن بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید | کافه راز
خودباوری

راز با انگیزه بودن بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید

ترجمه شده توسط کافه راز : من قصد دارم اطلاعاتی به شما بدهم که زندگیتان را برای همیشه تغییر خواهد داد، آماده اید؟

راز با انگیزه بودن در طول روز این است که مطمئن شوید در طول انجام روند رسیدن به چیزی احساس خوبی داشته باشید. همین. تمام آنچه لازم است بدانید همین بود. حالا دیگر می توانید خواندن را رها کنید و به سراغ کارتان بروید.

البته من شوخی می کنم. اما با وجود اینکه این موضوع بسیار ساده به نظر می رسد، این موضوع کلیدی برای داشتن انگیزه و رسیدن به موفقیتی که آرزویش را دارید است. چرا؟ زیرا احساس خوب داشتن نیروی محرکی است که به وجود آورنده ی انگیزه است.

این جمله را یادداشت کنید و روی در یخچال بچسبانید. با صدای بلند بگویید: زیرا احساس خوب داشتن نیروی محرکی است که به وجود آورنده ی انگیزه است. این انتخاب و مسئولیت خودتان است.

هیچ چیز، واقعا هیچ چیز، نمی تواند انگیزه ی انسان را برای رسیدن به اهدافش از بین ببرد، مگر ایجاد احساسات منفی یا داشتن رفتار بد در حین انجام فرآیند.

اولین دلیل اینکه چرا افراد در کسب و کار شکست می خورند یا برای رسیدن به اهدافشان دچار مشکل می شوند این است که انگیزه ی مثبت برای انجام کار ازبین می رود. و دلیل از بین رفتن انگیزه ی مثبت این است که افراد تمام انرژیشان را بر چیزی متمرکز می کنند که بی فایده است.

این تفکر نامنظم درذهن افراد هیچ جایی برای افکار مثبت باقی نمی گذارد، درنتیجه آنها از جایگزین های سالم تری استفاده می کنند. به بیانی دیگر کار یا تجارت شما موفق نخواهد بود اگر تمام مدت به این فکر کنید که چه چیزی غلط یا بی فایده است.

زمانی که برای رسیدن به یک هدف تلاش می کنید، باید مراقب باشید که به چه چیزی می اندیشید یا بر چه چیزی تمرکز کرده اید. در هر موقعیت منفی هیچ چیز به اندازه ی تمرکز کردن بر آن نمی تواند موقعیت را بدتر کند. و از سوی دیگر هیچ چیز به اندازه ی تمرکز کردن برآن نمی تواند حالت بهتری را ایجاد کند. موضوع این است که اگر می خواهید باانگیزه و موفق باشید باید بدانید که به چه فکر می کنید و بر چه چیزی تمرکز کرده اید.

مشاهده ی یک مشکل فقط آن را ماندنی تر می کند. تلاش برای کشف اینکه این مشکل از کجا آغاز شده است هیچ کمکی نمی کند. اقدام به عمل زمانی که احساسات منفی دارید فقط مشکل را پیچیده تر می کند.

فراموش نکنید که الزاما جزئیات یک چالش خاص نیستند که مانع ما می شود، بلکه تلقین های شخصی ما و انرژی های منفی هستند که مانع از تفکرات مثبت و پیشرفت با امید و خوش بینی در ما می شوند.

این مهم است که درک کنید احساسات شما درهر لحظه بستگی به این دارد که درآن لحظه به چه فکر می کنید یا چه چیزی را با صدای بلند تکرار می کنید. افکار شما احساساتتان را می سازند. بله درست است. اینطور به من نگاه نکنید. مدرک می خواهید؟ به خواندن ادامه دهید.

ازشما می خواهم که همین حالا عصبانی شوید، اما بدون اینکه به چیزی که باعث عصبانیتتان می شود فکر کنید. نمی شود، درسته؟ شما نمی توانید بدون فکر کردن به چیزی که این احساس را در شما به وجود آورد عصبانی شوید. نمی توانید. امکان ندارد.

حالت احساسی شما نتیجه ی مستقیم از افکار شماست. و افکار شما تجربیات زندگیتان را می سازند. پس اولین قدم برای درست کردن این رشته ی از هم گسسته در ذهن شما این است که آگاه باشید و دقت کنید که در هر لحظه چه احساسی دارید.

زمانی که احساس ناراحتی، اضطراب یا به طورکل احساس منفی دارید، صبر کنید و اعتراف کنید که چیزی در دنیای شما درست نیست. به این فکر کنید که با خودتان چه می کنید.

درک کنید که ادامه دادن این وضعیت منفی که ایجاد کرده اید چه نتایجی به دنبال خواهد داشت؟ چرا آگاه بودن تا این اندازه مهم است؟ زیرا به محض اینکه از احساساتتان آگاه شوید، احساسات منفی به طور موقت از بین می روند.

در آن لحظه شما وارد دنیای جدیدی از امکانات و موقعیت ها می شوید، که می توانید واکنش های بهتری داشته باشید. در این دنیای پراز امکانات و موقعیت ها شما می توانید به تدریج افکار و تمرکزتان را به چیزهایی تغییر دهید که باعث شوند احساس بهتری داشته باشید. و این همان چیزی است که شما می خواهید، نه؟
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : بهانه ی "وقت کافی ندارم" در اینجا هیچ معنایی ندارد.…