web
analytics
دلایل شکست | کافه راز
دلایل شکست

دلایل شکست

ترجمه شده توسط کافه راز : ۷ دلیلی که ما با شکست مواجه می شویم به علاوه ی اینکه چطور بعد از اشتباه هاتمان دوباره با قدرت به مسیر خود ادامه دهیم.

همانطور که هر انسان موفقی صادقانه تایید خواهد کرد، شکست اتفاق می افتد، و همه ی ما سهمی در این اتفاق داریم.

اما از هر شکست دو درس بسیار ارزشمند خواهیم آموخت. اول اینکه حداقل یک دلیل برای عدم موفقیت ما وجود دارد، و دوم اینکه بعد از این شکست می توانیم به جایگاه قبلی خود بازگردیم.

پس، چرا ما شکست می خوریم؟ و چطور آن شرایط را درست کنیم؟

به گفته شیو خرا، نویسنده ی کتاب تو میتوانی برنده باشی، هر عدم موفقیت معمولا به یکی از این ۷ دلیل اتفاق می افتد. و هارو مک کی، نویسنده ی پرفروش ترین کتاب ها و سخنران در مورد کسب و کار، می گوید هریک از این دلایل می توانند درسی ارزشمند به ما بدهند، و به ما نشان دهند که چطور از یک سوراخ دوبار گزیده نشویم.

اینها معمول ترین مشکلاتی هستند که باعث شکستند، به همراه راه حل مناسب آنها:

۱- کمبود پشتکار

برخی افراد نه به خاطر نداشتن دانش یا استعداد شکست می خورند، بلکه به فقط به این دلیل با شکست مواجه می شوند که تسلیم می شوند. به خاطر سپردن دو واژه بسیار مهم است: پشتکار و مقاومت. برای انجام کاری که باید انجام شود پشتکار داشته باشید و در برابر کاری که نباید انجام شود مقاومت کنید.

روش های جدید را امتحان کنید. داشتن پشتکار بسیار مهم است، اما تکرار دوباره و دوباره ی کارهای یکنواخت، و امید داشتن به اینکه شاید اینبار با موفقیت روبه رو شوید، احتمالا اصلا شما را به اهدافتان نزدیک تر نمی کند.

به تلاش های ناموفق قبلی خود نگاه کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزهایی را باید تغییر دهید. درطی انجام کارتان تغییراتی ایجاد کنید، در میانه ی مسیر اصلاحاتی صورت دهید و از تجربیاتتان به عنوان راهنما استفاده کنید.

۲- کمبود اعتقاد راسخ

افرادی که اعتقادی راسخ ندارند از میان جاده وارد می شوند. و در وسط جاده چه اتفاقی می افتد؟ ماشین ها شما را زیر می گیرند. آنها با دیگران موافقت می کنند تا مسیر را بگذرانند زیرا آنها دچار کمبود جرات و اعتماد به نفس هستند.

آنها از دیگران پیروی می کنند تا پذیرفته شوند، حتی زمانی که می دانند کاری که انجام می دهند غلط است.

مشخص کنید که چه چیزی برای شما مهم است. اگر چیزی ارزش انجام دادنش را دارد، پس باید آن را درست و از روش های مناسب انجام دهید. اجازه دهید که اشتیاق و علاقه ی قلبی تان خودش را نشان دهد.

همکاری و مشارکت برای رسیدن به موفقیت ایرادی ندارد، اما نادیده گرفتن ارزش های شخصی خودتان ایراد دارد.

۳- توجیه کردن

انسان های موفق ممکن است که تجزیه و تحلیل کنند، اما هرگز توجیه نمی کنند. انسان های بازنده اما توجیه می کنند و کتابی پر از بهانه دارند که توضیح دهند چرا موفق نشده اند.

نگرش خود را تغییر دهید. به هر تلاش ناموفق به عنوان یک شکست فکر نکنید. افراد بسیار کمی هستند که در اولین تلاش خود موفق می شوند.

اکثر ما با تلاش های مکرر به اهدافمان دست پیدا می کنیم. تمام تلاش خود را انجام دهید تا هرچیزی را که می توانید در مورد اینکه چه اتفاقی افتاده است و چرا، متوجه شوید.

۴- فراموش کردن اشتباهات گذشته

برخی افراد زندگی می کنند و می آموزند، و برخی دیگر فقط زندگی می کنند. اگر نگرشی صحیح داشته باشیم هر شکست یک معلم است. انسان های باهوش از اشتباهاتشان درس می گیرند – آنها به شکست های خود می گویند تجربه.

مشکل را بهتر تعریف کنید. موقعیت را تجزیه و تحلیل کنید .

  • چه چیزی را می خواهید به دست آورید؟
  • راهکار های شما چیست؟
  • چرا این روش نتیجه نداد؟
  • آیا شما واقعا از دیدگاه درستی به مشکلتان نگاه می کنید؟

اگر به پول احتیاج دارید، گزینه های دیگری به جز افزایش حقوق هم وجود دارد. می توانید هزینه هایتان را کم کنید. به کارهایی که واقعا باید انجام دهید فکر کنید.

۵- نبود نظم و قانون

هرکس چیز ارزشمندی به دست آورده است، هرگز آن را بدون نظم و قانون انجام نداده است. داشتن نظم نیازمند کنترل نفس، فداکاری و دوری از حواس پرتی ها و وسوسه هاست. این به معنای متمرکز بودن است.

ممکن است که شما یک دیدگاه ایده آل از موفقیت و احساس موفق بودن داشته باشید. اگرچه ممکن است که این دیدگاه انگیزشی باشد، اما ممکن است واقع گرایانه نباشد.

موفقیت در یک هدف، همه ی مشکلات شما را حذف نمی کند. برای خود مشخص کنید که چه چیزهایی شما را راضی می کنند و در مورد جزئیات سطحی وسواس نداشته باشید.

۶- احترام به نفس ضعیف

احترام به نفس ضعیف همان کمبود عزت نفس و احترام به خود است. انسان هایی که اعتماد به نفس پایینی دارند به جای ساختن آن فردی که دوست دارند، دائما تلاش می کنند خودشان را پیدا کنند.

به خودتان برچسب نزنید. ممکن است که شکست خورده باشید، اما تا زمانی که دست از تلاش برندارید بازنده نیستید.

به خودتان به عنوان فردی که برای رسیدن به اهدافش همیشه تلاش می کند فکر کنید، درنتیجه می توانید صبر و پشتکار خود را بهتر حفظ کنید.

۷- نگرش جبری

نگرش جبری باعث می شود که افراد مسئولیت موقعیتی که در زندگی دارند را نپذیرند. آنها موفقیت و شکست را به شانس نسبت می دهند. آنها بدون هیچ گونه تلاشی خودشان را به دست سرنوشت می سپارند. و فکر می کنند هرچیزی که قرار باشد اتفاق بیفتد به هر حال اتفاق می افتد.

هرروز به آیینه نگاه کنید و بگویید من مسئول هستم. ممکن است که بر تمامی مراحل زندگی تان کنترل نداشته باشید، اما بیشتر از آنچه که فکر می کنید کنترل دارید، و خودتان مسئول موفقیت ها و خوشبختی تان هستید.

کافه راز : نگرش شما نشان دهنده ی مقام و منزلت شماست.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : شما چطور می توانید تغییر ایجاد کنید؟  نویسنده مایک مرادیان…