web
analytics
دلایل اینکه چرا نباید جلوی خنده مان را بگیریم؟ | کافه راز
کافه رازکافه راز

دلایل اینکه چرا نباید جلوی خنده مان را بگیریم؟

آیا شما جزو دسته‌ای از افراد هستید که خنده‌شان را سرکوب می‌کنند یا اینکه هروقت خنده‌تان می‌گیرد می‌خندید؟ تحقیقاتی که انجام شده به ما دلایل متقاعدکننده‌ای برای اینکه چرا باید بیشتر بخندیم ارائه می‌کنند. خندیدن باعث می‌شود که شما صمیمی‌تر بنظر برسید و مزایایی هم برای سلامتی‌تان دارد. پس دفعهٔ بعد که دیدید کسی بلند بلند می‌خندد، بدانید که او احتمالا از سلامتی بیشتری برخوردار است، دوستان بیشتری دارد و قطعا از خیلی‌های دیگر شادتر است. اگر شما هم کم می‌خندید یا سعی می‌کنید که خنده‌تان را نگه دارید، حتما ادامهٔ این مطلب را بخوانید تا بیشتر با مزایای خندیدن آشنا شوید.

۱.جذاب‌تر خواهید بود

هیچ چیز توجه جنس مخالف را مثل چهره‌ای خندان به خود جذب نمی‌کند. یک لبخند پهن که آمادهٔ خندیدن است باعث می‌شود که افراد احساس راحتی بیشتری کنند و خوشحال‌تر باشند. مردم همیشه دوست دارند دور و بر انسانهای شاد باشند. پس خندیدن را ترک نکنید تا ببینید که چقدر افراد بیشتری جذب شما می‌شوند.

۲. از سلامتی عاطفی بیشتری برخوردارخواهید شد

یکی دیگر از مزایای خندیدن برای سلامتی این است که خندیدن باعث می‌شود بدنتان هورمونهای حال خوب آزاد کند و با استرس مبارزه کرده و شما را ریلکس کند. پس نگرانی‌هایتان را فراموش کنید و سعی کنید دلیلی برای خندیدن-مثلا یک فیلم کمدی- پیدا کنید.

۳. سیستم ایمنی شما را تقویت می‌کند

افرادی که زیاد می‌خندند دلیل خوبی برای شاد بودن دارند؛‌آنها کمتر از دیگران سرما می‌خورند. در واقع هورمونهای حال خوبی که موقع خندیدن آزاد می‌شوند باعث می‌شوند که سیستم ایمنی شما موثرتر عمل کند. وقتی شما استرسی یا غمگین هستید، سیستم ایمنی بدن شما سرکوب می‌شود و بنابراین شما بیشتر به ابتلا به ویروسهایی مثل آنفولانزا و سرماخوردگی مستعد می‌شوید.

۴. برای قلب‌تان خوب است

یکی از مزایای عالی‌ای که خندیدن برای سلامتی‌تان دارد این است که تاثیر مثبتی بر سیستم قلبی-عروقی‌تان دارد. وقتی شما می‌خندید فشار خون‌تان کمی کاهش پیدا می‌کند و بنابراین خون‌تان آزادانه‌تر درون بدنتان جریان می‌یابد. زیاد خندیدن می‌تواند شما را در برابر فشار خون بالا، بیماریهای قلبی و سکته محافظت کند.

۵. به شما کمک می‌کند که با دیگر افراد ارتباط برقرار کنید

چطور می‌شود با کسی که خنده‌اش را با شما تقسیم می‌کند ارتباط برقرار نکرد. حتی اگر شما طرف مقابل را خیلی هم نشناسید، گفتن یک جوک یا یک حرف بامزه می‌تواند باعث ایجاد ارتباط بین شما شود. تقسیم کردن خنده همچنین باعث برداشته شدن مرزها شده و به افراد این شانس را می‌دهد که بیشتر یکدیگر را بشناسند.

۶. عضلات شما را ریلکس می‌کند

نکتهٔ مثبت دیگر خندیدن این است که عضلات شما را ریلکس می‌کند. اگر احساس تنش می‌کنید و عضلات‌تان منقبض شده‌اند، پس بهانه‌ای برای خندیدن از ته دل پیدا کنید تا تمام عضلات‌تان را شل و ریلکس کنید.

۷. خنده از تمام مرزهای فرهنگی عبور می‌کند

به هر دین یا فرهنگی که هستید، خنده زبانی جهانی است که توسط تمام مردم روی کرهٔ زمین شناخته شده است. حتی اگر ۲ نفر زبان یکدیگر را بلد نباشد، یک لبخند صادقانه و یا خنده، توسط همهٔ مردم جهان یکسان درک و معنی می‌شود.

۸. برای شش‌هایتان خوب است

یک خندهٔ خوب شش‌هایتان را پاک می‌کند و اکسیژن بیشتری به سراسر بدنتان می‌رساند. اگر بیشتر بخندید، در طول روز انرژی بیشتری دارید  شبها راحت‌تر می‌خوابید.

۹. شما را در لحظه حال نگه می‌دارد

وقتی می‌خندید فقط روی چیزی که باعث خندهٔ شما می‌شود تمرکز می‌کنید. حتی شده برای یک لحظه، شما ۱۰۰٪ در لحظهٔ حال هستید و به گذشته فکر نکرده و نگران آینده هم نیستید. خندیدن راحت‌ترین راه موجود برای فراموش کردن تمام مشکلات و ماندن در زمان حال است.

۱۰. می‌تواند مسکن هم باشد

و در نهایت یکی دیگر از مزایای خندیدن این است که وقتی می‌خندید بدن شما اندروفین آزاد می‌کند که باعث می‌شود شما احساس بهتری داشته باشید و موجب از بین رفتن درد نیز می‌شود. خندین باعث می‌شود که از پس مشکلات و شرایط بربیایید و باعث می‌شود که اوضاع آنقدرها هم بد بنظر نرسد. خندیدن شاید همه چیز را درست نکند اما زندگی را خیلی قابل تحمل‌تر می‌کند. پس به همین دلیل امروز به خودتان لطفی بکنید و اوقاتی را به خندیدن بگذرانید. چراکه این برای بدنتان، روح‌تان و تمام کسانی که اطراف شما هستند خوب خواهد بود.

منبع:   beautyandtips
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
هیچکس دربرابر ترس مقاوم نیست و همه، حتی شجاع‌ترین افراد هم ترس‌هایی دارند. از ترس از…