web
analytics
در مصیبتها هم به دنبال امید باشید | کافه راز
امید به زندگی

در مصیبتها هم به دنبال امید باشید

ترجمه شده توسط کافه راز : درمواجه با مصیبت ها زمانی که در شرایط بسیار دشواری قرار می گیریم به قدرت روح انسان ها پی می بریم.

من به چیزی پی برده ام که همیشه وجود دارد و هیچگاه به پایان نمی رسد، هرزمان و هرکجا که بشر با مصیبتی رو به رو شود_ حتی اگر زلزله، سونامی یا سقوط هواپیما باشد. می توان اینرا در یک جمله ی ساده و کوتاه خلاصه کرد:”وجود امید ابدی و بی انتهاست.

منظورم از این حرف چیست؟ معمولا خیلی سریع پس از آنکه مصیبتی اتفاق می افتد، شاهد لحظاتی معجزه وار از مهربانی، همدردی، دلسوزی و جنبه هایی از انعطاف پذیری روح انسان خواهیم بود.

تمامی انسانها در هر نقطه از جهان با دیدن یک فاجعه قلبشان به درد می آید و مهربانی و دلسوزیشان را نشان می دهند. حتی می بینیم یا می شنویم که افرادی به سمت مناطق مصیبت زده می روند تا به آنها کمک کنند. درهنگام یک فاجعه محبت و دلسوزی غیرمعمولی را می بینیم. در چنین شرایطی جنبه ی عمیقی از روح انسانیت به نمایش گذاشته می شود.

من واقع شگفت زده می شوم زمانی که داستانهایی درمورد پیروزی انسانها در برابر فجایع می شنوم – داستان های فوق العاده ای در مورد اراده ی انسان برای زنده ماندن و کمک به زنده ماندن دیگران. داستانهایی که با دیدن عکسهایی از انسانهایی که در شرایط فاجعه بار خود و دیگران را نجات می دهند، اشک به چشمان انسان می آورد.

درمواجه باید مصیبت زمانی که درشرایط بسیار دشواری قرارمیگیریم به قدرت روح انسانها پی میبریم.

و امید، این شعله ی جاودان که هرگز خاموش نخواهد شد. بسیار آن را دیده ایم، امید در شرایط مصیبت بار به وجود می آید یا قوی تر می شود.

اگر مصیبتی نباشد آیا احتیاجی به امید هست؟ به اعتقاد من یکی از معجزاتی که خواهیم دید همبستگی انسان ها با هر ملیتی برای کمک به انسان های محتاج دیگر است. باوجود تمام جنگ ها و درگیری ها در اطراف جهان، این تنها نور کوچکی است که روشنایی ایجاد می کند: انسانهایی با فرهنگ، نژاد، ملیت و دین های متفاوت با هدفی مشخص دور هم جمع می شوند تا دیگران را نجات دهند و پیروز شوند –و همه ی اینها به خاطر یک فاجعه است.


علارغم مصیبت هایی که اتفاق می افتند، واکنش های محبت آمیزی که در چنین شرایطی رخ می دهد و و نژادهای انسانی را به هم نزدیک می کند، نشان دهنده ی روح قوی انسان است و این امید را می دهد که اتفاقات بهتری رخ خواهد داد. اگرچه ما هرگز از رخداد یک حادثه خوشحال نخواهیم شد، اما بهتر است در چنین شرایطی موقعیت را غنیمت بشماریم تا کارهای خوب انجام دهیم، حتی در هنگام یک فاجعه.

بله، امید ابدی و بی انتهاست و اراده ی روح انسانیت یک معجزه است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجه شده توسط کافه راز : من یک ویراستار هستم که تمام مدت در خانه می…