web
analytics
در برابر انتقاد و عدم پذیرش چه رفتاری داشته باشیم؟ | کافه راز
انتقاد

در برابر انتقاد و عدم پذیرش چه رفتاری داشته باشیم؟

ترجمه شده توسط کافه راز :گاهی نظر شما تنها موضوعی است که اهمیت دارد.

می گویند که “هرانسانی یک منتقد است” این جمله بسیار صحیح است مخصوصا زمانی که به دنبال رسیدن به یک آرزو هستید و درخواست پشتیبانی و حمایت دارید. همیشه انسان های دلسوزی وجود دارند که می خواهند از شما در برابر “توهمات غیرواقعیتان” محافظت کنند.

سینتیا کرسای، نویسنده ی کتاب پرفروش ۴۵ داستان قدرتمند از پشتکار و پیروزی انسان هایی مانند شما، می گوید بی شک کنار آمدن با انتقاد ها و رد شدن ها بسیار دشوار است. انتقاد کننده ها معمولا افرادی هستند که آنها را دوست داریم – والدین، دوستان یا افراد خاص. آنها ممکن است این مزیت را داشته باشند که شما را از یک دیدگاه بهتر ببینند – از بیرون.

اما فراموش نکنید که تنها شما هستید که می توانید از یک نقطه ی خاص چشم انداز زیبای آرزوهایتان را ببینید. شما می توانید از اشتیاق و انگیزه های درونیتان استفاده کنید و چیزی را ببینید که دیگران آن را نمی بینند. تنها نظری که در مورد آرزوهایتان مهم است، نظر خودتان است. نظرات منفی دیگران معمولا نشان دهنده ی محدودیت های خودشان است – نه شما.

عکاس مد، ریچارد آودون، سعی کرد که چر را قانع کند که چهره اش برای مدل شدن مناسب نیست. او مستقیما به چر گفت: “عکس تو هرگز روی مجله ی ووگ نخواهد بود زیرا تو نه موهای بلوند داری و نه چشم های آبی” زمانی که عکس او روی مجله چاپ شد، ووگ بیشترین تعداد مجلاتش را فروخت.

یک ناشر نیویورکی پس از مطالعه ی اولین نوشته ی چاپ نشده ی جیمز میشنر، به او گفت: “تو یک ویراستار خوب با آینده ای درخشان در این صنعت هستی. چرا دوست داری به خاطر نویسنده شدن این استعداد را کنار بگذاری؟ من کتاب تو را مطالعه کردم و صادقانه بگویم اصلا خوب نبود.” نوشته ی میشنر با عنوان داستان های اقیانوس آرام جنوبی به فروش رسید و بعدها جایزه ی پلیتزر را برنده شد و نمایش هایی برگرفته از آن با نام آرام جنوبی ساخته شد.

فراموش نکنید هیچ چیز غیرواقعی درمورد رویاهایی که درکنار اهداف قرار می گیرند، اشتیاق شما را بیشتر نمی کنند و به شما این انگیزه را می دهد که تا رسیدن به آنها دست از تلاش برندارید، وجود ندارد. درمقابل، این واقع بینانه نیست که از فردی با چنین تلاش و مسئولیتی توقع شکست داشته باشید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : به جای دست و پا زدن در عدم اعتماد به نفس…