web
analytics
دروس کارآفرینی :پنج درسی که از 200 کارآفرین موفق یاد گرفتم | کافه راز
دروس کارافرینی

دروس کارآفرینی :پنج درسی که از ۲۰۰ کارآفرین موفق یاد گرفتم

ترجمه شده توسط کافه راز : همیشه به من میگویند چقدر من خوش شانسم که توانستم درسهایی از افراد موفق که در آکادمی با آنها مصاحبه داشتم را گردآوری کنم.

من به عنوان یک کارآفرین عاشق این هستم که با افراد موفق ارتباط برقرار کنم.

بخشی از آنچه که مصاحبه های من را قدرتمند و هیجان انگیز می کند این است که من همه ی موفقیتها و مبارزات آنها را را قید میکنم. در طول این سفر، من جنبه های مختلف کارآفرینی و کسب و کار را دیدم که تا قبل ازآن ندیده بودم و به همین دلیل چیزهای زیادی یا گرفتم.

پنج درس از کارآفرینان موفق عبارتند از:

۱- نگرش

در بسیاری از موارد، مردم از اینکه نگرش رهبری ندارند گله مند هستند. اما امروزه بسیاری از موفق ترین کارآفرینان با این چشم انداز شروع نمیکنند؛ آنها با یک چشم انداز منحصر به فرد بر روی یک محصول، خدمات و یا سرمایه گذاری شروع میکنند، که در نهایت نگرش بر اساس فعالیت های اولیه شان شکل میگیرد.

دیدگاه ما در زندگی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. چشم انداز چیزی است که به راه اندازی کسب و کار کمک می کند. چشم انداز به رسیدن به هدف در آینده کمک میکند.

نه نفر از ۱۰ نفر که با آنها مصاحبه کردم تا قبل از اینکه به موفقیت برسند موفقیت را نمیشناختند. آنها فقط با توجه به نگرششان اقدامی را شروع میکنند و معتقد بودند که یک فرصت را بوجود آوردند.

۲- به طور همزمان بر روی چند کسب و کار کار کنید.

مردم اغلب از من میپرسند آیا باید روی یک هدف تمرکز کرد یا چندین هدف را با هم بررسی کرد؟

اگرچه به اعتقاد من شما اول باید شروع به انجام یک کسب و کار کنید تا کشش و علاقه به آن بوجود آید ولی به اعتقاد دیگر کارآفرینان ، افراد موفق اغلب آنهایی نیستند که از ابتدای شروع مقام های مختلف داشتند بلکه کسانی هستند که از همان ابتدا از کسب و کار مختلف کسب درآمد میکردند.

آنها فقط تمرکزشان روی موفقیت در یک زمینه بود اما این به این معنا نبود که در زمینه های دیگر کسب درآمد نکنند. همین درآمد کمک میکرد که در حیطه مورد نظرشان با وجود فراز و نشیب ها و تغییرات اقتصادی بازهم پیشرفت کنند.

مک دونالد میتوان به عنوان یک نمونه خوب مثال زد، اگرچه که در ظاهر مک دونالد رستوران های زنجبره ای با هزاران مشتری و قیمت پایین است اما در واقعیت، یک بازی هوشمندانه املاک و مستغلات است.

مک دونالد دارای یکی از بزرگترین املاک و مستغلات خرده فروشی در ایالات متحده است. هدف این تجارت ،یک رستوران سودآور است، اما درآمد آنها و کارهای که در زمینه املاک انجام میدهند باعث میشود که

شرایط بد اقتصادی در یک سال زیاد نگرانشان نکند.

۳- شما نمیتوانید ترس تان را به طور کامل از بین ببرید آنها همیشه در شکل های مختلف هستند.

ترس در وجود همه هست و آنهایی که سعی میکنند ترس شان را کنترل کنند ، معمولا برای انجام کسب و کارهای بزرگتر آماده ترند.

یکی از بزرگترین شگفتی در طول مصاحبه من این بود که یاد گرفتم ، در واقع این ترس ها هرگز ناپدید نمی شوند و حتی عمیق تر هم میشوند و تنها شگرد افراد موفق این است که اجازه نمیدهند این ترس مانع از فعالیت هایشان شود.

به عبارت دیگر، ترس در درون ما وجود دارد ولی در طول زمان به شکل های مختلف تبدیل میشود. و راز موفقیت این است که یاد بگیریم چطور همه احساساتمان را کنترل کنیم.

۴- رهبری کنید.

آن که رهبری را به عهده میگیرد بیشترین را دریافت میکند.

بسیاری از افراد بدون شریک، بدون کمک های مالی و بدون کارکنان موفق شده اند. اما کسانی که واقعا بزرگترین تاثیر را به عنوان کار آفرین دارند، یک توانایی مشترک در رهبری دارند. یک تیم ساخته اند و هدایتش کردند تا در چشم اندازهای طولانی مدت رشد کند و مهارت های لازم را هم کسب کنند.

به طور معمول، کسانی که مهارت های رهبری به عنوان یک اولویت در کسب و کار خود در نظر دارند به سطوح بسیار بالاتر از موفقیت رسیده اند.

هر کس می داند شش دست و سه ذهن بهتر از دو دست و یک ذهن هستند، و حالا تیمی از دست و ذهن هایی را تصور کنید که باهم هماهنگ هستند و همکاری دارند.

۵- خودآگاهی

بسیاری از مردم تصور میکنند موفقیت با مهارت های خاص فردی ارتباط مستقیم دارد .

در مورد من که اصلا اینگونه نبود، من وقتی تازه شروع کردم هیچ چیز در مورد مردم نمیدانستم اما درگام اول شروع کردم به شناختن مردم که این یکی از بزرگترین دارایی ها در کسب و کار است.

همه پنج مهارت پیروزی من

برای شروع به مهارت خاصی نیاز ندارید اما باید آگاهی کامل درباره ی نقاط قوت و ضعف خود داشته باشید.خود آگاهی و صداقت یکی از بزرگترین مهارت در انسانیت است.

کسانی که خود را بسیار میشناسند اجازه نمیدهند که شرایط نگرش آنها را تغییر دهد. این توانایی از داشتن مهارت هم مهم تر است ، مهارتی که میتوانید یاد بگیرید این است که با خود صادق و نسبت به انتخابات خود آگاه باشید.

من در طول شش سال گذشته یاد گرفتم که موفقیت به همه شکلی در میاید و همچنین یاد گرفتم پول در آوردن هم یک کار بسیار ساده است. و همچنین اینکه ما باید ارزش پول را در همان سال های نخست زندگی مان درک کنیم.

این اغلب می تواند یک مسابقه بی پایان برای رسیدن به چیزهای بیشتر باشد. افراد موفق میدانند که چقدر دل کندن از پول درآوردن سخت است .
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : اگر این متن را می خوانید، یعنی شما فردی هستید…