web
analytics
درسهای کارآفرینی | کافه راز
محیط امن

درسهای کارآفرینی

ترجمه شده توسط کافه راز : ۹ درسی که کارآفرینان موفق آرزو می کنند زودتر شنیده بودند.

بسیاری از انسان ها دوست دارند کارآفرین شوند تا ایده های بزرگشان را وارد زندگی واقعی کنند و آینده شان را تحت کنترل داشته باشند – این چیزی است که آنها را هیجان زده می کند و به آن علاقه دارند. آنها می دانند که چه می خواهند و برای رسیدن به آن هرکاری را انجام می دهند.

بسیاری از افراد پس از ۴۷۰۰۰ بار شکست در پروژه هایی که فکر می کردند به آنها علاقه دارند، متوجه علاقه ی واقعیشان می شوند یا گاهی در یک دقیقه ی الهام بخش در حین انجام کارهای روزانه این را متوجه می شوند.

پس شما چطور می توانید در زمینه ی کارآفرینی علاقه ی واقعی خود را پیدا کنید. ما از اعضای گروه مشاوره ای کارآفرینان جوان پرسیدیم که چه نصیحت هایی به خودشان می دهند.

۱- بیرون زدن از محدودیت های قوانین

یکی از نصیحت هایی که من قبلا به خودم می دادم این بود که به هر سمتی قدمی بردار به جز به سمت عقب. شکست خوردن اشکالی ندارد تا زمانی که به سمت پیشرفت باشد و برای انجام مراحل بعدی برنامه تان آماده باشید. اگر می خواهید عالی باشید باید مسیر را برای رسیدن به آن آماده کنید. چیزی به معنای ریسک کردن و بیرون زدن از قید و بند قوانین.

۲- به خودتان شک نداشته باشید.

شما از همه مشورت و بازخورد خواهید دید. بازخورد ها از طرف تیم، مشتریان، همکاران، دوست و خانواده تان خواهند بود. موضوع مهم این است که بازخورد ها را بررسی کنید اما در نهایت آن چیزی که خودتان باور دارید صحیح است را انتخاب کنید.

تنها زمان هایی که پشیمان شده ام وقتی بوده است که اجازه داده ام یک انسان منفی باف چیزی که خودم فکر می کردم انتخاب مناسبی است را رد کند.

۳- نوع شخصیت خود را بشناسید.

همین چند سال پیش بود که یک تست شخصیت شناسی انجام دادم. هیچ کدام از این ۱۶ نوع شخصیت از یکدیگر بهتر یا بدتر نیستند. به عنوان مثال امتیاز بالای من در شناخت ، درک و قضاوت به من کمک کرد که شخصیت یک نفر را در مراحل استخدام ارزیابی کنم. این کار زمانی که یک تیم را با ۱۰۰ نفر کارگر افزایش می دهیم بسیار مفید است.

۴- با شجاعت شکست بخورید.

هیچ کس از پیش تصمیم نمی گیرد که با شکست مواجه شود، اما واقعیت این است که شکست اتفاق می افتد. اگر شکست نخورید یعنی به اندازه ی کافی خطر نمی کنید. اگر رویای داشتن یک شرکت را دارید، با شجاعت به دنبال آن بروید.

اگر شکست خوردید، دوباره بلند شوید، ازآن درس بگیرید و دوباره تلاش کنید. به عبارتی دیگر “اگر شکست می خورید، با شجاعت فراوان شکست بخورید” مردم به این صورت جهان را تغییر می دهند.

۵- همین حالا مارک شخصی خود را بسازید.

من به مدت ۱۰ سال در صنعت بازاریابی اینترنتی فعالیت داشتم، اما از سال ۲۰۰۷ بود که مارک شخصی خودم را ایجاد کردم. این یکی از بهترین تصمیم هایی بود که در زمینه ی کسب و کارم گرفتم.

از مهارت و علاقه های خود استفاده کنید، یک مدل تجاری بسازید و در آن اعتبار و قدرت کسب کنید.

۶- بیشتر همکاری کنید.

حمایت از دیگران در پیشرفت تجارت هایشان تاثیرات فراوانی خواهد داشت. حتی اگر احساس کنید که به خودتان بی توجهی می کنید یا روی تجارت خودتان سرمایه گذاری نمی کنید، با کمک به پشبرد پروژه ی یک نفر دیگر شما در واقع علم و دانش جدیدی را در کار و تجارت خود سرمایه گذاری می کنید. همکاری به شما کمک می کند که متوجه شوید آیا ایده هایتان خوب بوده اند یا نه.

۷- علاقه به صورت خودکار برابر با موفقیت نیست.

اینکه شما فکر می کنید ساخت یک چیز ایده ای فوق العاده است و به آن علاقه دارید، دلیل نمی شود که انسان های دیگر هم چنین احساسی داشته باشند. شما باید آن چیزی که می فروشید و آن کسی که خریدار است را بشناسید و اصلاح کنید. هر چند سال هم باید تغییرات بازار را ارزیابی کنید و آن چیزهایی که در کار شما موثر نیست را کنار بگذارید.

۸- برای انجام آن کار تلاش کنید.

شروع کار برای من بسیار طولانی بود زیرا از شکست و حرف مردم می ترسیدم. اما موضوع جالب این است که زمانی که برای شروع آن کار تلاش کردم، تمامی آن اتفاقات رخ داد اما برای من اهمیتی نداشت – من داشتم کاری را که آرزوی آن را داشتم انجام می دادم.

۹- ازخودتان بپرسید برای اجازه ی انجام چه کاری حاضر به پرداخت هزینه هستید.

کارهایی که به آنها علاقه ی فراوان دارید احتمالا آسان هستند. می توانید ساعت ها روی آنها کار کنید در حالی که احساس می کنید فقط چند دقیقه زمان گذشته است. اگر حاضر باشید برای انجام کاری هزینه پرداخت کند، آن علاقه ی واقعی است.

اما زمانی که آن را یافتید، آیا انجام دادن آن را انتخاب می کنید؟ این سوال دشوارتری است، و درنهایت، موضوعاتی مانند اقتصادی، هزینه های هر موقعیت و توانایی شما در انجام آنها مطرح خواهند شد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : چطور در 100 روز به مهمترین هدف زندگیتان دست پیدا…