web
analytics
خودشناسی
خودشناسی

خودشناسی : خودتان را گم کنید تا خودتان را پیدا کنید

ترجمه شده توسط کافه راز : این عنوان به نظر متناقض می آید یا ممکن است باعث گیجی شما شود. خوشبختی واقعی درون خود شماست و چندین گام برای رسیدن به آن لازم است. با از دست دادن آن چیزهایی که باعث اضطراب و مشکل در شما می شود می توانید خوشبختی واقعی را بدست آورید.

اینجا فهرستی از پنج راهکار وجود دارد که خود را گم کنید تا خودتان پیدا کنید.

۱- تصاویر غلط را از بین ببرید .

ما در تصاویرهای متفاوتی گیر افتاده ایم که در تصور دیگران ایجاد شده است. تمام زندگی و کار ما برای آن هدر شد تا ثابت کنیم که این به اصطلاح تصاویر، کاملا توهم هستند. در واقعیت ما بسیار متفاوت از این تصاویر احمقانه هستیم. به طور کل جامعه از هر فردی یک تصویر می سازد. این تصویر به پیشینه ی خانوادگی ، موقعیت اجتماعی و اقتصادی و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد.

ما دائما سعی می کنیم و تمرین می کنیم که مانند این تصویر باشیم. اما مشکل اصلی این است که ما در واقعیت شباهت چندانی با این تصویر اجتماعی نداریم. ایده ها، رویاها ، انتخاب ها و علایق ما بسیار متفاوت است.

پس این تصویر های غلط را از بین ببرید و به قلب و روحتان توجه کنید.

۲- با خودتان صادق باشید.

هیچ کس شما را بهتر از خودتان نمی شناسد، ما از نقاط ضعف و قوت خود باخبریم.

دیگر به خودتان دروغ نگویید واین جرات را داشته باشید که اشتباهاتتان را بپذیرید و توانایی های خود را بستایید.

زمانی که با خودتان روراست باشید نوعی خوشبختی را به دست خواهید آورد که واقعی است.

۳- از منفی بافی دوری کنید.

زندگی ما با انتظارات، آرزو ها، گناه و کینه گره خورده است. آزاد باشید و این قفل ها را از خود باز کنید تا بتوانید روحی تازه را درون خود کشف کنید.

در خانه یا محل کار، ما نقش ها و مسئولیت های متفاوتی داریم. اما سعی کنید با وجود تمام اینها خودتان را آزاد کنید و از آزادیتان لذت ببرید.

۴- ذهن مادی گرایتان را مدیریت کنید.

ما سعی داریم که خودمان را با جدیدترین لباس ها و لوازم آرایشی بسازیم و تاجایی که می توانیم زیبا به نظر برسیم. این کار هیچ مشکلی ندارد، اما آیا تا کنون خود واقعیتان را به دیگران نشان داده اید؟ انسان ها معمولا به واسطه ی لباس و زیورآلات شان قضاوت می شوند ، اما ما هرگز تلاش نمی کنیم که به این موضوع کم توجهی کنیم.

اما نگاه واقعی، نگاه به روح، رفتار و ماهیت انسان است. پس به عنوان یک انسان ابتدا خودتان را تعالی ببخشید.

۵- خوشبختی واقعی را تشخیص دهید.

ما شادی و خوشبختی را همه جا می بینیم. اما واقعیت این است که این درواقع درون خود ماست. ما به جاهای مختلف می رویم تا لذت ببریم، اما آسایش و آرامش نهایی فقط در خودمان است.

حالا وقت آن است که این حالت های آرامش و آسایش دروغین را رها کنید و حالت های واقعی و اساسی را پیدا کنید. امیدواریم که این راهبرد ها به شما کمک کنند که خود واقعیتان را پیدا کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : یک روز دختر نوجوان من که علاقه ی زیادی به…