web
analytics
خطر تخفیف و چگونگی اجتناب از آنها | کافه راز
روش تخفیف دادن

خطر تخفیف و چگونگی اجتناب از آنها

کافه راز : به عقیده باواره بانت: هزینه چیزی است که پرداخت می کنید و ارزش چیزی است که دریافت می کنید.

کارکنان بخش فروش باید ارزش کالا یا خدمات را به مشتری القا کنند نه قیمت آن را.

زمانی که فقط قیمت مورد تاکید فروشنده قرار بگیرد، چانه زدن مشتری دور از انتظار نیست. در زیر بهانه‌های مشترک مشتریان برای درخواست تخفیف و راههای مقابله با هر مورد ارایه شده است.

مشتری خواستار جنس است اما تقاضای تخفیف می کند اگر مشتری خواسته خود را برای تخفیف عنوان کند نشانه عدم نظم و انضباط فروشنده است.

فروشندگان احتیاج به آموزش دارند. دراین صورت بهتر نیازهای مشتریان را ارزیابی خواهند کرد و محصولات و خدمات شما را بهتر معرفی خواهند کرد.

همچنین ممکن است مشتری ادعا کند رقبای شما محصول شما را ارزان می فروشند. اگر واقعا اینطور باشد با اضافه کردن امتیازی به مشتریان خود را از سایر رقیبان متمایز کنید.

اگر شما امتیاز قابل توجه و وسوسه انگیزی به محصول خود اضافه کنید از سایر رقیبان جلوتر خواهید بود. البته باید برای مشتریان وقت بگذارید و توضیح دهید وجه تمایز شما از سایر فروشدگان چه چیزی است. البته ممکن است فروشنده متوجه منظور و هدف شما نشود.

این فروشنده ها تیم شما را نابود خواهند کرد. پس هرچه زودتر از شر آنها خلاص شوید. بعضی مواقع نیز فروشنده به اندازه کافی با انگیزه نیست و نیاز مشتری را درک نمی کند. ببینید آیا با آموزش مشکل حل می شود و یا نه؟

مورد دیگر این است که ممکن است روش فروش شما برای فروشندگان، جدید باشد. بهتر است زمان بیشتری را به آموزش آنها اختصاص دهید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : اکنون در کجای طیف رشد و سودآوری قرار دارید؟ کمپانی های با سرعت…