web
analytics
خطر تخفیف های مکرر و قابل پیش بینی | کافه راز
راهنمای تخفیف

خطر تخفیف های مکرر و قابل پیش بینی

کافه راز : همگی ما استفاده از تخفیف را دوست داریم. اگر فکر کنید آخرین باری که از یک پیشنهاد ویژه انتقاد کردید را به یاد خواهید آورد. تخفیف راه مناسبی برای فریب مشتریانی است که مدتی است که با شما در ارتباط نیستند. تخفیفات اگر زیاد شوند می توانند برای کسب و کار شما مضر باشد. به دو علت زیر ممکن است تخفیف به یک کار شما ضربه بزند.

۱- مشتری منتظر تخفیف می ماند.

اگر مشتریان به تخفیف عادت کنند، از شما خرید نمی کنند و منتظر تخفیف می مانند.

همچنین اگر زمان تخفیف خیلی بهم نزدیک باشند، مشتری نیازی به خرید محصول ندارد و سریعا” تخفیف بعدی فرا می رسد.

به عنوان مثال من از تخفیف سه ماهه یک شبکه رادیویی استفاده می‌کنم و بلافاصله پس از اتمام سه ماه پیشنهاد سه ماهه بعدی نیز ارائه می‌شود. پس چه دلیلی دارد که من برای این سرویس پول پرداخت کنم. پیشنهاد سه ماهه رایگان پیشنهاد خوبی است چون مشتری را وابسته و پیگیر می کند اما اینکه بلافاصله دوباره تخفیف سه ماهه را ارایه دهند باعث می شود مشتری منتظر بماند و خرید نکند.

۲- مشتری برای خرید منتظر پیشنهاد ویژه می ماند.

اگر مشتریان بدانند که تخفیفها چه زمانی است خرید خود را فقط در مدت تخفیف انجام می دهند. Godaddy مثال خوبی برای این ادعاست. هرچند سال اخیر به یاد ندارم هیچ نوع سرویسی را با قیمت کامل از این کمپانی خریده باشم.

من هر هفته کوپن های این شرکت را در صندوق ایمیلم دریافت می کنم. رویکرد مشابه شرکت Godaddy اگر توسط شرکتهای کوچک اعمال شود به کلی شرکت را نابود خواهد کرد.

تخفیفات بخشی از کسب و کار است. از آنها در جهت اهداف بازاریابی و تبلیغات استفاده کنید اما مکررا و طبق الگوی زمانی مشخص تخفیف ارائه ندهید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : به عقیده باواره بانت: هزینه چیزی است که پرداخت می کنید و ارزش…