web
analytics
حسود باشید؛ حسادت چطور در زندگی به شما کمک می کند؟! | کافه راز
کافه راز

حسود باشید؛ حسادت چطور در زندگی به شما کمک می کند؟!

قطعا همه‌ی ما گاهی احساس حسادت می‌کنیم. مثلا به کسی که خانه‌ی بزرگی خریده، به کسی که به طرز فوق العاده‌ای درکارش عالی است یا به کسی که کسب و کار خودش را راه انداخته و خیلی هم موفق است. هرچه باشد بالاخره همه‌ی ما را گاهی حس حسادت قلقلک داده است. اما حسادت همیشه هم چیز بد و منفی‌ای نیست( البته اگر طرف مقابل را اذیت نکنید و سعی نکنید او را پایین بکشید!). ما در ادامه به شما توضیح می‍دهیم که حسادت چطور به ۸ طریق اتفاقا به شما کمک هم می‌کند. پس در ادامه با کافه راز همراه باشید.

۱.وجود احتمالات را به طور عینی به شما نشان می‌دهد

وقتی کسی را می‌بینم که چیزی که ما خواستارش هستیم را دارد، ذهن ما باز می‌شود و ما میبینیم که این امکان چرا نباید برای ما و زندگی ما وجود داشته باشد و چرا ما نباید آن چیز یا آن تجربه را داشته باشیم!

بگذارید چنین چیزهایی الهام بخش شما باشند. بگذارید این افراد منبع الهام شما باشند. آن فرد کسی است که دارد به طور عینی نشان می‌دهد که رسما امکان داشتن چیزی که در ذهن‌تان می‌گذرد وجود دارد!

۲. باعث می‌شود مهربان‌تر و مشفق‌تر باشید

وقتی به وجود حس حسادت در خودمان پی ببریم، می‌توانیم نسبت به دیگر افراد حسود هم مهربان‌تر و مشفق‌تر باشیم. ما دیگر نسبت به آنها حس بدی یا عصبانیت نداریم و دیگر مدام به نقایص افراد فکر نمی‌کنیم چراکه متوجه شده‌ایم همه، از جمله خودمان، یک سری نقایص داریم.jealousy

۳. به شما انگیزه و هدف می‌دهد

تجربیات مثبت دیگران ممکن است ناخودآگاه هدف و انگیزه‌ای را در ما بوجود بیاورند. وقتی کسی سمت یا موقعیت شغلی یا اصلا هرچیزی که شما مدت‌هاست به دنبالش بودید را بدست میاورد، به جای آنکه حسادت کنید سخت‌تر تلاش کنید تا شما هم بتوانید به اهداف و دیگر چیزهایی که می‌خواهید دست یابید.

۴. به بالاترین پتانسیل خودتان می‌رسید

وقتی حسادت می‌کنیم بخشی از وجود ما به طرف مقابل به خاطر چیزهایی که دارد حسادت کرده و غبطه می‌خورد. ما گاهی آرزو می‌کنیم که ای کاش بخشی از خودمان یا زندگی‌مان شبیه آنها بود. آیا بعضی افراد کارهایی می‌کنند که شما را اذیت می‌کند؟ آیا ویژگی‌هایی در این افراد وجود دارد که شما هم دوست دارید داشته باشید اما ندارید؟ مثلا آیا یک نفر که خیلی سر و صدا می‌کند و احساساتش را راحت تخیله می‌کند شما را اذیت می‌کند؟ شاید شما هم دوست داشتید مثل او می‌بودید و می‌توانستید خودتان را خالی کنید اما نمی‌توانید! حسادت بدین طریق به ما کمک می‌کند که به تعریف درستی از یک سری چیزها برسیم و تلاش کنیم که بیشتر آنچه که میخواهیم باشیم.

۵. به شما نشان می‌دهد که چه چیزی در زندگی‌تان کم است

به جای آنکه در حسادت غرق شوید، از آن استفاده کنید تا بفهمید که جای چه چیزی در زندگی شما خالیست و سعی کنید آن جای خالی را پرکنید. وقتی زندگی‌تان را پر از چیزهایی که می‌خواهید بکنید، شادتر و با اعتمادبنفس‌تر خواهید شد.

وقتی خودتان کلی مشغله و کلی هدف برای رسیدن بهشان داشته باشید دیگر وقت آن را ندارید که به زندگی دیگران نگاه کنید و دائم خودتان را مقایسه کنید؛ چراکه سخت مشغول ساختن زندگی خودتان هستید.jealousy

۶. تمایلات پنهان شما را آشکار می‌کند

سعی کنید بفهمید که دقیقا به چه چیزی حسودی‌تان شده. شاید همیشه آن چیزی نباشد که فرد مقابل دارد، بلکه علت داشتن آن چیز باشد. مثلا شما می‌بینید که یک سری از دوستان‌تان دائم در حال مسافرت‌اند درحالیکه شما باید مدام کار کنید؛ در این شرایط لزوما شما به مسافرت کردن آنها حسودی‌تان نشده بلکه به وقت آزادی که دارند حسودی‌تان شده و دلتان می‌خواهد که ای کاش مسولیت‌های کاری شما هم کمتر بود تا وقت آزاد بیشتری برای خودتان داشتید.

۷. به شما جهت می‌دهد

سعی کنید به دقت امیال خود را بشناسید. هرچه ما دقیق‌تر بدانیم که چه می‌خواهیم، قدم برداشتن در راه درست برایمان آسان‌تر می‌شود.

۸. رویاهای فراموش‌ شده‌ی‌تان را زنده می‌کند

دیدن  اینکه دیگران به رویاهایشان دست یافته‌اند و ما حسودی‌مان شده، تلنگری برای ماست تا به یاد بیاوریم چه رویاهایی داشتیم و چه چیزهایی را می‌خواستیم اما در طی زمان آنها را نادیده گرفته‌ایم.

حسادت می‌تواند به ما کمک کند که احساساتمان را شناسایی کرده و برای خودمان روشن‌شان کنیم. حسادت به ما کمک می‌کند که با بخش‌هایی از خودمان که همیشه نادیده‌شان می‌گرفته‌ایم رو به رو شویم.

شروع به دنبال کردن امیال و آرزوهای خودتان کنید و ببینید که این دنبال کردن شما را به کجا می‌برد. شروع به ساختن زندگی‌ای که واقعا می‌خواهید بکنید و به زودی خواهید دید که آنقدر سرگرم خودتان و ساختن زندگی‌تان می‌شوید که اصلا دیگران را فراموش می‌کنید.

منبع: digiro.ir
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
چگونه پول جمع کنیم؟ اوضاع مالی یکی از مسائلی است که بسیار برای ما مهم است…