web
analytics
جان ماکسول:چگونه از اشتباهات بهترین استفاده را بکنیم؟ | کافه راز
جان ماکسول

جان ماکسول:چگونه از اشتباهات بهترین استفاده را بکنیم؟

کافه راز : همگی ما پس از اشتباهات، دوست داریم تلاش خود را روی آینده متمرکز کنیم و نگذاریم شکست های گذشته ما را فلج کنند.

من به عنوان یک مشاور به حرکت رو به جلو اعتقاد زیادی دارم اما به تأمل کوتاهی در گذشته و درس گرفتن از اشتباهات نیز ایمان دارم.چون این تنها راه درس گرفتن از گذشته است و چشم اندازی به موفقیت های آینده محسوب می شود. این تفکر به شما قدرت آنالیز مسائل زندگی را خواهد داد. این تفکر ، تفکر انعکاسی نامیده می شود.

در ادامه به پنج روش برای تفکر انعکاسی بیان شده است:

۱- نقد و بررسی

در انتهای هر روز، هر هفته ، هر ماه و هر سال عملکرد خود را بررسی کنید.نقاط قوت و ضعف را در نظر بگیرید.به خاطر موفقیت خود را تشویق کنید و از شکست ها هراس نداشته باشید. بدانید اگر اشتباه کردید، حتماً آن کار به اندازه ی کافی سخت بوده است . پس به خودتان حق بدهید.

۲- تجربیات خود را در زندگی انعکاس دهید.

در شرایط آرامی بنشینید و این سؤالات را از خود بپرسید: چه برنامه هایی خوب پیش رفتند؛ چه برنامه-هایی اشتباه بودند؟ چه کارهای دیگری انجام شود؟ چه چیزهایی باید تغییر کند؟ بزرگترین اشتباهات ، بزرگترین درس ها را به ما می آموزند. عمیقاً به درس های دیروز فکر کنید تا دوباره در دام این اشتباهات گرفتار نشوید.

۳- به خود وقت بازیابی دهید.

اگر اشتباهی کرده اید و متحمل ضرر شده اید ، پس از آن برای بهبود روحیه به خودتان زمان اندکی بدهید. اینکار شما را از بند افکار بد آزاد میکند.با هر نگاه به گذشته، به آینده نیز نظر مثبتی داشته باشید.

۴- دوباره برنامه ریزی کنید.

تفکر انعکاسی معمولاً دید واضح و روشنی از امور به ما ارائه می دهد. بررسی اینکه کجای کار اشتباه بوده است، باعث می شود بدانید کدام قسمت برنامه را باید مجدداً برنامه ریزی کنید. مطمئن شوید در مسیر درست قدم بر می دارید و در مسیر اشتباه قرار نگرفته اید.

۵- به خود انرژی ببخشید.

با نگاهی به گذشته می توانیم دریابیم چه کسانی در شرایط سخت به ما کمک کرده اند و از وجود آنها انرژی بگیریم.همچنین فرصتی برای ایجاد هیجان و خلاقیت است. فکرهایی عالی و ناگهانی به ذهنتان خواهد رسید و راه های جدید را پیدا خواهید کرد. به اعتقاد من، تفکر انعکاسی برای پیشرفت لازم است.ذهن شما را باز میکند و برای ادامه ی مسیر الهام بخش شما خواهد بود و تضمین می کند که آینده بهتری از گذشته خواهید داشت.

این تفکر به شما اجازه خواهد داد آینده ی زیباتری را رقم بزنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : این کارها روزانه حدود 30 دقیقه زمان خواهد گرفت اما در حرکت رو…