web
analytics
تکنیک یادگیری :5 مورد از خطرناکترین اشتباهاتی که در هنگام یادگیری چیزهای جدید رخ می دهد | کافه راز
روش یادگیری

تکنیک یادگیری :۵ مورد از خطرناکترین اشتباهاتی که در هنگام یادگیری چیزهای جدید رخ می دهد

ترجمه شده توسط کافه راز : یادگیری هرچیز جدیدی مانند یک زبان بیگانه، یک ساز موسیقی یا یک هنر جدید همیشه هیجان انگیز است.

اما اجازه ندهید که این هیجانات برشما چیره شوند. مردم زمانی که چیز جدیدی یاد می گیرند اشتباهاتی مرتکب می شوند که برای آنها ضرر در زمان، انرژی و پول زیادی را متحمل می شود.

ممکن است تصمیم بگیرید که نقاشی را بیاموزید، اگر در هفته ی اول نتوانید اثری خلق کنید که با داوینچی رقابت کند خسته می شوید و کنار می کشید. یا تصمیم میگیرید که نواختن ساکسیفون را بیاموزید و روش یادگیری شما این است که در اینترنت بگردید و راهنمایی های آموزشی پیدا کنید – این باعث می شود احساس سردرگمی و ناامیدی داشته باشید. یا شاید می خواهید زبان اسپانیایی را بدون هیچ کمکی و در خانه خودتان به تنهایی یاد بگیرید و این در شما شوق و ولع یادگیری کلمات صحیح را به وجود می آورد.

با ایجاد یک روش برای یادگیری چیزهای جدید از این اشتباهات دوری کنید. اولین گام این است که از این ۵ اشتباه بزرگ دوری کنید و خود را برای یک یادگیری موفقیت آمیز طولانی مدت آماده کنید.

اشتباه شماه ۱: تعیین نکردن یک هدف خاص

اگر هدفی برای انجام کاری نداشته باشید، به سادگی انگیزه خود را از دست می دهید. هدف ها به شما کمک می کنند که تعیین کنید به چه چیز می خواهید برسید، بر چیزهای مهم و غیر مهم تمرکز کنید و میزان پیشرفتتان را اندازه گیری کنید. اگر برای تعیین اهدافتان به راهنمایی احتیاج دارید، از خودتان این سوالات را بپرسید: “از این کار چه نتیجه ای می خواهید بگیرید؟ چطور می خواهید این کار را انجام دهید؟ چه کسی می تواند در این کار به شما کمک کند؟”

اشتباه شماره ۲: غرق نکردن خودتان در کار

به این فکر کنید که چطور دوچرخه سواری یا شنا کردن را یاد گرفتید، ساعت ها و روزها وقتتان را بر روی دوچرخه یا در استخر سپری کردید. بااین حال افراد زیادی برای یادگیری یک چیز جدید به شدت به ویدیو های آموزشی اکتفا می کنند. این یک نقطه شروع بسیار خوب است اما همیشه باید به عمق شیرجه بزنید.

یک محقق در بخش پزشکی دانشگاه جورج تاون تحقیقی انجام داد که درآن موارد آزمایش به دو دسته تقسیم شدند که با روشی به نام مغزنگاری الکتریکی مورد مشاهده قرار گرفتند. از هر دو گروه خواسته شد که یک زبان مصنوعی را یاد بگیرند. اما یک گروه در کلاس های رسمی و گروه دیگر با روش غوطه وری. پس از پنج ماه مشخص شد گروهی که با روش غوطه وری آموزش دیده اند الگوی ذهنی مشابه با افراد بومی آن زبان را دارند.

هیچ چیز بهتر از یادگیری در حین عمل نیست. داخل گودال ها بپرید و دستهایتان را کثیف کنید.

اشتباه شماره ۳: انجام دادن آن کار به تنهایی

اگر می خواهید سریع پیش بروید تنها بروید، اما اگر می خواهید مسیرطولانی تری بروید باهم بروید.

درحالی که شما به زمان های تنهایی احتیاج دارید که به تنهایی درس ها را مطالعه کنید، برای پیشرفت هم به یک سیستم حمایت کننده احتیاج دارید.

برای انجام این کار روش های متفاوتی وجود دارد.

پیدا کردن یک دوست، همکار، و یا یکی از اعضای خانواده است که به صورت روزانه، هفتگی، و یا ماهانه به او توضیح بدهید. شما احتیاج به کسی دارید که هدفی مشابه شما داشته باشد تا بتوانید به ارزش های یکدیگر اضافه کنید. اگر شما حتی یک نفر را هم ندارید که به شما کمک کند، می توانید به گروهی ملحق شوید یا گروهی بسازید که همان کارکرد را داشته باشد اما با تعداد آدم های بیشتر، مطمئن باشید که همیشه یک نفر برای کمک به شما وجود دارد.

یا می توانید یک سرمایه گذاری بزرگتر انجام دهید و یک مربی استخدام کنید. این فرد می تواند راهنمایی و توجه تک نفره ایجاد کند زیرا او تمام تخصصش را به تنهایی با شما درمیان می گذارد و نقاط ضعفتان را به شما گوش زد می کند.

اشتباه شماره ۴: هدف گیری برای عالی بودن

عالی و بی نقص بودن یک نیروی کشنده است.

زمانی که برای اولین بار یادگیری چیزی را آغاز می کنید ممکن است با شکست مواجه شوید. این انکار ناپذیر است. به همین دلیل است که تمرکز بر فرآیند بسیار مهم تر از پیشرفت است. این به این معناست که اگر می خواهید نقاشی کشیدن را یاد بگیرید یک بوم را با رنگهایی که خودتان انتخاب کرده اید رنگ آمیزی کنید و لذت ببرید و نگران نتیجه نهایی نباشید. خودتان را با اساتید و کسانی که سال ها این کار را انجام داده اند مقایسه نکنید. در عوض برروی اهدافتان تمرکز کنید و بیشتر تلاش کنید.

اشتباه شماره ۵: خیلی زود تسلیم شدن

با توجه به گفته ست گودین، پرفروش ترین نویسنده ی سال، ۵ دلیل برای اینکه افراد خیلی زود تسلیم می شوند وجود دارد.

  • شما زمان کم می آورید (و منصرف می شوید)
  • شما پولتان تمام می شود (و منصرف می شوید)
  • شما می ترسید(و منصرف می شوید)
  • شما آن کار را جدی نمی گیرید(و منصرف می شوید)
  • شما علاقه تان را از دست می دهید (و منصرف می شوید)

اگر شما هم مانند ۹۹% از انسانهایی هستید که تسلیم شده اند، احتمالا به خاطر دلایلی است که گودین نام برده است – کمبود تلاش، علاقه و راهنمایی.

این مشکلاتی که براثر کمبود علاقه به وجود می آید چیزی است که همه ی تاکنون با آن مواجه شده ایم. همه  ما درآغاز یادگیری یک چیز جدید بسیار پرانرژی و هیجان زده هستیم. برای رسیدن به بهترین ها زمانی بیشتر از آنچه شما انتظار دارید لازم است.

کافه راز :اگر واقعا به رسیدن به اهدافتان علاقه دارید، باید به چشم انداز طولانی مدت نگاه کنید نه اینکه انتظار چشم اندازی کوتاه مدت و یک شبه را داشته باشید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز :هرکسی ممکن است صبح از خواب بیدار شود و بی هیچ…