web
analytics
تکنیک های فروش و بازاریابی :5 مورد از بهترین روش ها برای به هیجان آوردن مشتریان | کافه راز
ایجاد اشتیاق

تکنیک های فروش و بازاریابی :۵ مورد از بهترین روش ها برای به هیجان آوردن مشتریان

ترجمه شده توسط کافه راز : به عنوان اولین حرکت برای دنبال کردن شما، به آنها دلیلی بدهید که به خاطر آن به سمت شما بازگردند.

خبر خوب : اگر شما در یک روش استاد شوید – فراتر از انتظارات – می توانید میزان فروش، سود سهام و هرچیز دیگری در این زمینه را بالاتر ببرید.

خبربهتر: انجام دادن این کار بسیار آسانتر از آن چیزی است که فکر می کنید.

یک فروشنده ی املاک را درنظر بگیرید که برای نشان دادن ملکی به مشتری بیرون از شهر زمان کافی ندارد. آژانس املاک قبول می کند که هزینه ی یک شب سکونت در یک محل لوکس را تقبل کند، ما به التفاوت هزینه ی پرواز مشتریان را هم برعهده می گیرد و روز بعد خانه ای در همان محل به آنها می فروشد.

یا یک رستوران خیلی شیک که مدل لباس پوشیدن خاصی دارد و افراد با شلوارک اجازه ی ورود ندارند. به جای اینکه مانع از ورود افراد شوند، یکی از افراد رستوران فرد را به اتاقی مخفی به نام “شلوار های کرایه ای” هدایت می کند. چند ساعت بعد، مشتری با رضایت تمام صورت حساب ۲۰۰ دلاریش را پرداخت می کند. او در سال آینده ۹ بار دیگر به این رستوران خواهد آمد.

این مثال ها همگی یک مورد مشترک دارند: همه ی این افراد و گروه شان مشتریانشان را به هیجان می آورند. یا به زبان تجارت، آنها بهترین تجربه را برای مشتریان می سازند.

زمانی که یک تجارت مشتری پیدا می کند کار شماره یک این است که بهترین تجربه را برای آن فرد بسازد.اگر این اتفاق بیفتد سپس می توان رابطه را ترویج داد و از طریق آن مشتری با افراد دیگر نیز تجارت را ادامه داد.

درادامه ۵ روش آمده است که به کمک آن می توانید بهترین تجربه را برای هر مشتری ایجاد کنید.

۱-برخورد اولیه خوبی داشته باشید.

درهای ایجاد یک برخورد اول مناسب خیلی سریع بسته می شوند. در یک مطالعه در علم روانشناسی ، روانشناسان دانشگاه پرینستون جنین ویلیس و الکساندر تودوروف نشان دادند که در برخود اول با یک فرد فقط ۱۰ ثانیه برای تاثیر گذاری زمان هست.

پس در بهترین حالت تنها چند ثانیه زمان دارید تا اولین گام را به پایان برسانید.

– تحقیقات دانشگاه گلاسکو و دانشگاه آکسفورد اهمیت نشانه های غیرکلامی را نشان داده است. به طور کل دانشگاه آکسفورد ثابت کرده است که ارتباطات غیر زبانی ۴٫۳ بیشتر از ارتباطاتی زبانی تاثیرگذارند.

در موقعیت های رو در رو بهتر است لباس رسمی بپوشید، و بر روی یک ژست بدنی خوب کار کنید، رفتار مثبت، ارتباط چشمی دوستانه، دست دادن متین و لبخند و نگاه با اعتماد به نفس داشته باشید.

سپس چهار مرحله ی خوش آمدگویی زبانی را تمرین کنید. خودتان را معرفی کنید. نام فرد معرف یا مشتریتان را بیاورید. سوالی درمورد ارزش ها و یکتایی کارتان بپرسید.

این یک مثال است:

سلام. من جنی هستم. از ملاقاتتان خوشبختم. بسیار خوشحالم که جک شما را به ما معرفی کرد. بی صبرانه منتظرم که با شما همکاری کنم و فاصله ی زمانی میان تماس و اطلاع خرابی توسط یک مشتری و رسیدن تعمیرکاران برای انجام کارها را کاهش دهیم.

به عنوان بخشی از خوش آمد گوییتان رفتار خاصی برای افراد مهم ایجاد کنید. یک شرکت می شناسم که برای بهبود تاثیرات اولین برخورد با استفاده از تابلو هایی بهترین جای پارک را برای مشتری نگه می داشتند. شرکت دیگری در ملاقات اول ویدئوهای سفارشی ساخته شده برای مشتری پخش می کند. و سومی به سادگی یک منو نوشیدنی برای مشتریان خاص طراحی کرده اند که آن فرد به جز قهوه و آب انتخاب دیگری هم داشته باشد.

شما باید ارتباطات واقعی داشته باشید تا بتوانید با مشتری ها روابط طولانی مدت برقرار کنید. ابتدا شروع کنید از طریق سایت های اینستاگرام،گوگل، فیس بوک یا سایت شخصی مشتری اطلاعاتی درمورد وی به دست آورید. شما می توانید از عکسها، اطلاعات درمورد کسب و کار، عادتها، موسیقی مورد علاقه و دیگر اطلاعات شخصی آنها درکارتان استفاده کند. تمامی افرادی که شما با آنها در ارتباط خواهید بود دوست دارند در مورد موضوعاتی صحبت کنند و این بسیار هوشمندانه است که این موضوعات را بشناسید. این باعث می شود که مشتریان راحت تر به شما اعتماد کنند و مقاوت آنها را دربرابر همکاری با شما کاهش می دهد.

۲- انتظاراتی را تعیین کنید که ۱۰۰% می توانید به آنها برسید.

فکر و تصوراتی که پشت آنها یک عمل قوی وجود نداشته باشد بی ارزش است. درسال ۲۰۱۲ گزارشی درمورد تاثیرات تجربیات مشتریان بیان کرد که ۸۶ درصد از مصرف کنندگان آمریکایی ترجیح می دهند پول بیشتری پرداخت کنند تا خدمات بهتری داشته باشند و ۸۹ درصد از آنها بعد از دیدن خدمات ضعیف یک شرکت دیگر با آن همکاری نکرده اند.

براساس اکو ۲۰۱۲ نمودار جهانی خدمات مشتریان، تنها ۷ درصد از مصرف کنندگان آمریکایی معتقدند که تجربیات آنها از خدمات مشتریان شرکت ها انتظارات آنها را برآورده کرده است. سایت تحقیقاتی فورستر اظهارکرده است که ۴۵ درصد از مصرف کنندگان در صورتی که به پرسشهایشان سریعا رسیدگی نشود، معاملات آنلاین خود را رها می کنند.

این مراحل به شما کمک می کنند خدمات مشتریان بسیار عالی داشته باشید. اولا، درطول معامله از مشتری بپرسید که چه چیزی برای آنها بسیار مهم است و چه چیزهایی لازم است تا رضایت کامل داشته باشند. سپس بررسی کنید که آیا روش های تجاری شما با نیاز ها و خواسته های آنها تطابق دارد یا نه.

زمانی که طرفین معامله به توافق همکاری رسیدند، مسئولیت های خود را ۱ تا ۱۰ درصد بهتر، سریعتر و ارزانتر از چیزی که قول داده اید انجام دهید.

۳- به نقاط عطف معاملاتی و رابطه ای اهمیت بدهید.

نقاط عطف معاملاتی هرنوع رویدادی است که باعث حرکت مشتریان به سمت تجربه ی خرید شود. برقراری ارتباطات عادی درطی فرآیند معامله، پیش از هرگونه سوالی به پرسش های مشتریان پاسخ می دهد، باعث آرامش ذهنی آنها می شود و موفقیت معامله و ارتباط را تضمین می کند.

به عنوان مثال، فروشنده ی آنلاین تجهیزات مهمانی shindigz به شما اجازه می دهد در تمامی مراحل از وضعیت سفارشتان اطلاع داشته باشید. و شرکت در طی فرآیند از حضور شما ابراز شادی می کند.

اینها ۵ مورد از ایمیل هایی است که من طی فرآیند یک خرید دریافت کردم:
– تاد آکا ی عزیز، مشتری روز shindingz
– تبریک عرض می کنیم. شما اکنون به مشتری مورد علاقه ی ما تبدیل شدید. اگر الان انجا بودید با شما دست می دادیم.
– در این لحظه سفارش شما درحال حرکت در بزرگراه های مجازی است و در بهترین شرکت تجهیزات مهمانی جهان متوقف خواهد شد.
– به محض اینکه موارد سفارشی شما ارسال شوند یک ایمیل خیلی جالب و سرگرم کننده ی دیگر از ما دریافت خواهید کرد.
– شما به دام ما افتادید!

نقاط عطف یک رابطه اتفاقات خاص زندگی مشتریان هستند. مثلا با مشتریان در روز تولدشان تماس بگیرید. من سالیانه بیش از ۷۰۰ تماس تلفنی ،نه ایمیل، در روز تولد مشتریان برقرار می کنم. یا مثلا می توانید هر سال در روز اولین سفارش مشتری از شرکت شما برای آنها کارت تبریک سالگرد ارسال کنید. اگر با مشتریانتان ارتباط برقرار نکنید فراموش می شوید.

۴- کاری کنید که به سمت شما بازگردند.

به هر دلیلی، اکثر شرکت های تجاری ارزش مشتریان طولانی مدت را درنظر نمیگیرند. اگر در نظر می گرفتند یا برنامه ی خاصی برای پیگیری و بهبود این رابطه در نظر بگیرند سفارش های بیشتر و بیشتری از یک مشتری خواهند داشت.

یک مثال: درطول سالها شرکت من از ۱۰ کارپرداز استیک خریداری می کرد و به عنوان هدیه برای مشتریان می فرستاد و هیچکدام از آنها اقدامی برای فروش دوم نکردند. تا اینکه دو سال پیش شرکتم برای همه ی ۵۰ مشتری هدیه های کریسمس را از شرکت استیک شیکاگو فرستاد. سال بعد شرکت شیکاگو استیک خلاصه ای از سفارش های قدیمی ارسال کرد تا ما به راحتی تصمیم بگیریم آیا می خواهیم برای مشتری ها باز هم هدیه ارسال کنیم یا نه.

مدرکی که فرستاند لیستی بود از آدرس ایمیل مشتریان، هدیه ای که سال پیش دریافت کردند و نوشته ای که همراه هدیه ارسال شده بود. این شرکت کار را برای ما آسان کرد، موضوع کلیدی که باعث می شود مشتریان به آنها بازگردند.

تجارت های موفق برای تمام طول عمر با مشتریان در ارتباط خواهند بود، و همواره راه های آسانی به آنها نشان می دهد تا تجارت را بارها وبارها ادامه دهند.

۵- برخورد آخر خوبی داشته باشید.

درطول هر معامله به طور مداوم به مشتریتان رسیدگی کنید. گارسون های خوب در طول مدت غذا خوردن این کار را می کنند. یک دندانپزشک هم در طول فرآیند کار این عمل را انجام می دهد.

شرکت های تجاری باهوش این کار را در طول معامله و بعد از آن هم انجام می دهند و اگر واقعا باهوش باشند تا کل عمر مشتری این کار را ادامه می دهند.

اگر مشکلی وجود داشته باشد خیلی سریع می توانید به آن رسیدگی کنید. شما باید هر معامله را با قدرت پایان دهید، تاثیری فراموش نشدنی ایجاد کنید و مسیر را برای خرید و فروش و معاملات بعدی باز بگذارید.

به عنوان مثال: عکاس فراموش نشدنی روز عروسی ما. او و تیمش در روز عروسی ما بیش از ۱۲۵۰ عکس از ما گرفت. من و همسرم پس از ساعت ها فقط ۱۵۰ عکس را برای قاب ها و آلبوم هایمان انتخاب کردیم. تصور کنید ما چقدر شگفت زده شدیم زمانی که او برخلاف قرارداد مان همه ی آلبوم های ما را برای ما فرستاد و گفت “من یک هدیه ی خاص برای شما دارم.” او یک سی دی حاوی تمام عکس هایمان را به ما داد و گفت “شما زوج خاصی هستید، از خاطراتتان تا ابد لذت ببرید.” این واقعا یک پایان قوی است.

چه شرکت بزرگی باشی چه کوچک، باید پایانی قدرتمند داشته باشید.

کافه راز : زمانی را به انجام این ۵ مرحله اختصاص دهید تا مشتریانتان را راضی نگه دارید. اگر این کار را کنید مشتریان عاشق شما می شوند و تا همیشه از شما خرید خواهند کرد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : انسان های سالم ،خلاقتر، پربازده تر و از لحاظ ذهنی…