web
analytics
تکنیک فروش :چگونه روابطتان را با مشتریان خود بهبود دهید | کافه راز
بهبود روابط با مشتری

تکنیک فروش :چگونه روابطتان را با مشتریان خود بهبود دهید

ترجمه شده توسط کافه راز : داشتن یک رابطه ی بی عیب و نقص اساس کسب و کار و تجارت امروزی است.

شرکت Brain&co درتحقیقاتی نشان داده است افزایش ۵ درصدی نرخ حفظ مشتری، باعث می شود سوددهی را ۲۵ تا ۹۵ درصد افزایش دهد. این خبر خیلی تعجب آور نیست، اما چطور می توانیم روابط شخصیمان را با مشتریان بهترکنیم تا برای مدت زمان بیشتری دراطراف ما باشند؟

یکی از روش ها ایجاد تجربیات عالی برای مشتریان است.

نیکولاس.جی وب ، سخنران و مشاور مدیریت تمام مدت، تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام داده است. در واقع او می گوید داشتن یک رابطه ی بی عیب و نقص اساس کسب و کار و تجارت امروزی است.

برای ایجاد ارتباط عمیق و طولانی مدت با مشتریان، وب این دستورالعمل را ارائه داده است:

۱٫مشتریتان را بشناسید.

آمارگیری جمعیتی را فراموش کنید. به جای توجه به درآمد، سن و جنسیت مشتری به علایق، عادات و اهداف مشتری توجه کنید – قبل از اینکه حتی به کارکردن با آنها فکر کنید.

این کار شامل موارد زیر است:

داشتن گفت و گوهای شخصی، پرسش درمورد تجربیات قبلیشان با افراد حرفه ای در همین زمینه و دانستن تعریف دقیق آنها از موفقیت.

به کمک این اطلاعات می توانید آنچه که وب به آن “نود” می گوید یا نمایه ای از مشتریان براساس نوع شخصیت و اهدافشان ایجاد کنید.

۲٫ برای هرکدام از نود ها تجربیات مشتری ایجاد کنید.

اکثر شرکت های تجاری می توانند تجربیات مشتریان را به ۵ نقطه ی تاثیرگذار تقسیم کنند.

تاثیرات پیشین : بازاریابی، شبکه های اجتماعی و وبسایت های شما که مسیر را برای ایجاد تجربیات و انتظارات مشتریان به وجود می آورد.

-تاثیرات اولیه: اولین برخورد مشتری با محصولات، گروه و محل کار شما. به گفته ی وب “۱۸ درصد از مشتریان دائمی در شرکت شما حاصل همین تاثیرگذاری اولیه است.

-تجربیات اصلی: شما باید یک مشاهده کننده ی فعال و ثابت قدم باشید. دقت داشته باشید که میزان گسترده از نارضایتی مشتریان از تجربیاتشان در همین مرحله اتفاق می افتد، زمانی که داشتن آشنایی باعث به وجود آمدن تنبلی می شود.

دادن اطلاعات: سیستمی ایجاد کنید که ارزش های شما را اندازه گیری کند و به مشتریان ثابت کند. نتایج کارتان را توسط گزارش هایی منظم برای مشتریان ارسال کنید.

-بدرقه کردن: در انتها برای مشتریان کاری انجام دهید که انتظارش را ندارند. درپایان جلسات معمولی با مشتریان وب اعلام می کند که آنها می توانند یک کاغذ سفید سفارشی داشته باشند که با سایر اعضای گروهشان به اشتراک بگذارند یا اینکه یک ویدیو آموزشی در مورد یکی از موضوعات جلسه برای آنها پخش کنند.

۳٫ از سطح توقعات مشتریان بالاتر روید .

وب به شوخی می گوید که من در تمامی این نقاط تاثیرگذاری کلاه برداری می کنم، من به آنها دروغ می گویم. من همیشه از بالاترین سطح توقعات مشتریان هم بالاتر می روم.

و در ادامه چند مثال از افراد موفق 

چطور با مشتری ارتباط برقرار کنم؟
کامیل آلن، کارگزار و مشاور کسب و کار خرده فروشی
تجارت: شرکت املاک

من کارم را در شرکت فروشهای مشترک ملی آغاز کردم – یک خانم جوان سیاه پوست اکثر اوقات برای بازی گلف به همراه پیرمردی سفید پوست و پولدار به آنجا می آمد. من خیل زود یاد گرفتم برای برقراری ارتباط با افرادی که شبیه به من نیستند اول باید خوب گوش دهم و سپس سوال بپرسم.

امروزه من ارتباط بسیار قوی و خوبی با مشتریانم برقرار می کنم، با کسانی که حداقل ۹۰ روز با هم در ارتباط هستیم. من با مشتریانم به صورت شخصی آشنا می شوم و در نتیجه می توانم خدمات بهتری برای آنها ارائه کنم. به عنوان مثال من به حفظ امنیت سه مکان برای رشد کسب و کار خانگی فردی کمک می کنم.

ما ۵ ماه است که با هم کار می کنیم و تقریبا چندبار در هفته با یکدیگر ملاقات می کنیم. ما جدا از مسائل کاری درمورد خانواده ها و مسائل شخصی هم با هم صحبت می کنیم. اما من حدودی هم تعین کرده ام. مثلا مشتری می داند که من در روزهای تعطل کار نمی کنم و ساعت ۷ صبح تماس هایم را پاسخ نمی دهم.

چطور بامشتری ارتباط برقرار کنیم؟
جف هاسچ، سرمایه گزار
در بالتیمور

ما به مدت چهار سال با شرکت طراحی وب ignition72 همکاری می کردیم. در طول آن مدت شرکت من توانست رتبه بندی موتور های جست و جوی این شرکت را بهبود دهد. من آنها را برای نهار بیرون بردم و آنها هم من را به مهمانی جشن کریسمسشان دعوت کردند.

خیلی زود این ارتباط به رابطه ی پرماجرا تبدیل شد. من به آنها در بازاریابی دیجیتال کمک می کردم و درواقع به نوعی نقش مشاور داشتم و آنها در عوض برای من نقش مربی در تجارت را داشتند، آنها از من سن بیشتری داشته و باتجربه تر بودند.

شرکت igition72 به من کمک کرد تا متوجه شوم یکی از مشکلات اصلی شرکت من جریان نقدینگی است. با داشتن نقدینگی ثابت تر من می توانستم امنیت درآمدی بهتری برای شرکت داشته باشم و همین باعث رشد و پیشرفت من شد.

یک سال پیش مدیران شرکت ignition72 از من خواستند که در محیط شرکت خودشان به کارم ادامه دهم و این منجر به یک ارتباط دوستانه و حرفه ای عمیق شد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : برای شروع باید بر نقاط قوت خود متمرکز شوید نه…