web
analytics
تعادل میان کار و زندگی | کافه راز
تعادل میان کار و زندگی

تعادل میان کار و زندگی

ترجمه شده توسط کافه راز: ۱۲ توصیه ی یک پدر شاغل برای برقراری تعادل میان کار و زندگی

تقریبا همه ی پدرها هم به کارشان اهمیت می دهند هم به خانواده شان. اینها چند نصیحت برای به دست آوردن آن موفقیت در کار و زندگی هستند:

پدرها این سوال های کوتاه را پاسخ دهید. پاسخ شما مشخص می کند که آیا شما در حال رسیدن به موفقیت کار-زندگی هستید یا اینکه در حال درجا زدن هستید.

  • مسئولیت مراقبت از کودکان در خانواده چطور باید تقسیم شده باشد؟
  • مسئولیت مراقبت از کودکان در خانواده من چطور تقسیم شده است؟

چند دقیقه ی دیگر به پاسخ های شما رسیدگی می کنیم، اما اول این متن را مطالعه کنید.

براساس تحقیقی جدید انجام شده در مرکز تحقیقات کار و زندگی در دانشگاه بوستن (BCCWF)، سه نوع پدر وجود دارند. در تحقیق اخیر، (BCCWF) این دو سوال را از حدودا ۱۰۰۰ پدر کارمند دفتری پرسیدند.

نتایج نشان دادند که، حدودا دو سوم از این پدرها معتقدند که مسئولیت مراقبت از فرزندان باید به طور مساوی تقسیم شود، اما تنها یک سوم از آنها اعتراف کردند که چنین وضعیتی در زندگی آنها وجود دارد.

در واقع، پس بررسی های دقیقتر، پاسخ های این دو پرسش به سه دسته ی تقریبا برابر تقسیم می شوند.

پدرهای تساویگرا: پدرهایی که می گویند مسئولیت مراقبت از فرزندان باید به طور مساوی تقسیم شود و همین کار را هم انجام می دهند.

پدرهای سنتی: پدرهایی که معتقدند این مسئولیت نباید به طور مساوی تقسیم شود، همسرشان باید کارهای بیشتری انجام دهد و همین کار را هم انجام می دهند.

پدرهای ناسازگار: پدرهایی که می گویند این مسئولیت باید به طور مساوی تقسیم شود، اما نتوانسته اند روشی برای انجام این کار پیدا کنند.

خب شما خودتان را در کدام دسته بندی می بینید؟ و مهم تر از همه، این موضوع چه تاثیری بر روابط زندگی و کار شما دارد؟

اما BCCWF تحقیقات بیشتری انجام داد و پاسخ های این سه نوع پدر را با پرسش های دیگر مقایسه کردند، پرسش هایی در مورد رضایت از زندگی، رضایت از کار و میزان استرس موجود در کشمکش های کار- زندگی.

نتایج واقعا جالب بودند.

شادترین گروه به لحاظ رضایت از کار و زندگی و همچنین کمترین میزان کشمکش های کار-زندگی، پدرهای تساویگرا بودند. این موضوع صحت دارد و البته این افراد هم در محل کار و هم در خانه حجم کار زیادتری دارند.

پدرهای شاد بعدی گروه پدرهای سنتی بودند.

پدرهای ناسازگار کمترین میزان شادی را داشتند – با تفاوت بسیار زیادی از دو گروه دیگر.

من با کارمندان و پدران بسیاری در سراسر کشور همکاری می کنم تا به آنها در چالش های کار-زندگی کمک کنم. نتایج ارائه شده توسط BCCWF از نظر من بسیار منطقی هستند.

پدرهای تساویگرا و سنتی زندگی شادتری دارند زیرا بی هیچ تناقضی براساس الویت های خود زندگی می کنند.

اگرچه من به طور کل ویژگی های ازدواج های تساوی گرا را بیشتر می پسندم (آنها دارای آمار طلاق کمتر، درآمد بیشتر دارند و درصورت از دست دادن شغل یکی از طرفین امنیت مالی دارند و این حس تساوی گرایی را به فرزندانشان هم منتقل می کنند. )، اما پدرهای سنتی هم در مسیر رسیدن به موفقیت قرار دارند.

در واقع، افرادی که دارای کارهای پرخطرتر هستند، معمولا حمایت های همسرشان را دارند که کارهایی مانند مراقبت از کودکان و مدیریت خانه را انجام می دهند.

فرض براین است که، هردو طرف با موضوع تساویگرایی و یا سنتی گرایی موافق باشند و اینکه کودکان به اندازه ی کافی از والدینشان محبت دریافت می کنند، در این حالت هر دو الگو، دستورالعمل یک برنامه ی موفق کار- زندگی هستند.

در مقابل، پدرهای ناسازگار دچار مشکل می شوند، زیرا آنها آرزوی اهداف تساویگرا دارند اما نمی توانند آنها را عملی کنند، و این می تواند به دلایلی مانند موانع مالی، خانوادگی، یا ساختار و فرهنگ محیط کار باشد.

اینها چند مورد از مناسبترین نصیحت ها برای ایجاد تعادل موفقیت آمیز میان کار و زندگی:

الویت های خود را در موضوع کار-زندگی تعیین کنید و آنها را با چگونگی استفاده از زمانتان مقایسه کنید.

گفت و گو های آزاد، صادقانه و گاهی سخت با همسرتان داشته باشید در مورد نحوه ی پیشرفت زندگیتان در حال حاضر و همچنین در مورد اینکه دوست دارید این پیشرفت به چه صورت باشد و چطور می توانید به خواسته هایتان دست پیدا کند.

یک نگاه کلی به موقعیت مالی خود داشته باشید، زیرا این موضوع می تواند تا حد زیادی انتخاب های شما را محدود کند یا اینکه آزادی زیادی برای ایجاد تغییرات درشما ایجاد کند.

با چیزهای کوچک شروع کنید، با هدف های دو یا سه هفته ای و برنامه هایی برای ایجاد زمان های بیشتر برای الویت هایتان در زندگی.

به عنوان مثال: اگر می خواهید زمان بیشتری را با خانواده سپری کنید، هر پنج شنبه برنامه ی بازی های خانوادگی در نظر بگیرید یا اینکه ساعت های خاصی را در خانه “تلویزیون ممنوع” اعلام کنید، مثلا از ساعت ۶ تا ۸ ، هرشب. این برنامه ها را درگذر زمان ایجاد کنید.

موقعیت کاری خود را ارزیابی کنید. شاید متوجه شوید که می توانید انتخاب های قابل تغییر در کار داشته باشید، یا پشتیبان ها و حامیان بیشتری نسبت به آنچه فکر می کنید در محل کار داشته باشید. شاید رئیستان با انجام کارهای نیمه وقت از راه دور موافق باشد. تا این چیزها را نپرسید متوجه نخواهید شد.

زمانی که اعتبار کافی در کارتان بدست آوردید – از آن برای انجام مذاکرات برای به دست آوردن آزادی بیشتر استفاده کنید.

در عین حال نیازها و نگرانی های مدیران، مشتری ها و همکارانتان را درک کرده و به آنها رسیدگی کنید.

پدری با رئیسش توافق کرده بود که هر چهارشنبه ساعت ۱۲٫۳۰ به محل کارش برود تا بتواند برنامه ی هفتگی “پدر دختری” را با دخترش زمانی که فرزندانش کوچک بودند داشته باشد. در طول زمان او همین روند را برای مسیر کاری اش در پیش گرفته است.

اگر می توانید، خودتان را آزاد کنید. پدری را می شناختم که در روزهایی که باید یک تیم کوچک را مربیگری می کرد زودتر محل کارش را ترک می کرد. او این کار را اعلام نمی کرد اما در عین حال پنهان کاری هم نمی کرد. درطول زمان، از آنجا که کار او همیشه عالی بود کسی به این قضیه اهمیت نمی داد.

زمانی را برای الویت های خانوادگی و شخصیتان برنامه ریزی کنید. اگر این برنامه ها در تقویمتان ثابت نباشند، مسائل کاری به سادگی می توانند باعث فراموشی آنها شوند.

هر جمعه شب ، شب قرار عاشقانه است. هر شنبه صبح بسکتبال بازی کنید. و شب پنج شنبه می تواند جلسه ی بازی پدر و فرزندی باشد.

با داشتن زمان های دو نفره، زمان های اجتماعی و زمان های شخصی کافی از خودتان مراقبت کنید. مطمئن شوید که به اندازه ی کافی ورزش می کنید و زمانی را برای استراحت و بازیابی انرژی برای خود در نظر بگیرید.

با پدرهای دیگری که شرایطی مشابه با شما دارند روابط دوستانه ایجاد کنید. اکثر پدرها در مورد چالش ها و درگیری های خود صحبت نمی کنند، اما اگر ما با هم در ارتباط باشیم می توانیم کمک فراوانی به یکدیگر کنیم.

واقعا همه ی پدرها به موفقیت کاری و همینطور داشتن زمان کافی برای پدری نمونه بودن، اهمیت فراوانی می دهند.

الویت های خاص شما هرچه که باشند، ما نیاز داریم که انتخاب های هوشمندانه ای انجام دهیم تا عملکردهایمان هماهنگ باشند و بتوانیم درهر دو سمت موفق باشیم. این همان چیزی است که خانواده ی ما از ما می خواهند.

همه ی ما از داشتن زندگی نزدیک به الویت هایمان سود خواهیم برد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز :5 روش برای اینکه ترس تان را به انگیزه تبدیل کنید.…