web
analytics
تبدیل ترس به انگیزه | کافه راز
تبدیل ترس به انگیزه

تبدیل ترس به انگیزه

ترجمه شده توسط کافه راز :۵ روش برای اینکه ترس تان را به انگیزه تبدیل کنید.

ترس بخشی از تجربیات انسان است. همه ی ما ترس هایی داریم. اما سوال مهم این است که چطور می توانیم مطمئن شویم ترس هایمان مانع رسیدن ما به موفقیت نمی شوند؟

منظور من موفقیتی بیشتر از موقعیت خوب مالی است. شما کاپیتان کشتی هستید. شما می توانید تصمیم بگیرید که چه کارهایی را انجام دهید و زمانتان را با چه افرادی سپری کنید. افراد موفقی که من می شناسم بیشتر از یک ترس انگیزه گرفته اند تا یک رویا و هدف.

آنها از ترس از شکست انگیزه می گیرند. من معتقد هستم که همه ی ما می توانیم از ترس هایمان به عنوان انگیزه برای رسیدن به بیشترین حد از توانایی هایمان استفاده کنیم.

در تمام دوران زندگی، من بیشتر چیزها را به خاطر ترس از شکست بدست آوردم، تا بخاطر آرزوی موفقیت. در دوران کودکی، مادرم همیشه به من می گفت که من او را نا امید کرده ام و هرگز موفق نخواهم شد. تلاش فراوان من برای اینکه باعث افتخار مادرم باشم باعث شد ترس سالمی از شکست از همان اوایل در من بوجود بیاید.

باید توضیح دهم که: هم ترس سالم وجود دارد و هم ترس های غیرمنطقی. و نحوه ی مدیریت این ترس ها مشخص می کند که شما در دسته ی انسان های موفق قرار می گیرید یا نه.

قرار نیست که ما با همه ی ترس هایمان مواجه شویم. من به حد مرگ از مارها می ترسم و اصلا از ارتفاع خوشم نمی آید. این ترس ها در من وجود دارند، اما نحوه ی مدیریت آنها به خود من بستگی دارد.

موضوع اصلی تمرکز کردن است. همه ی ما به نحوی یک کودک ۵ ساله در ذهن خود داریم، که به ما می گویید باید از بعضی چیزها بترسیم.

اگر می خواهیم پیشرفت کنیم باید بتوانیم این کودک ۵ ساله را کنترل کنیم. ما باید بتوانیم ترس های سالمی که باعث پیشرفت ما می شوند را از ترس های غیرمنطقی که مانع از پیشرفت ما هستند جدا کنیم.

من ۵ ناحیه را کشف کرده ام که لازم است برای تبدیل ترس هایی که انگیزه های ما را ازبین می برند بر آنها تمرکز کنیم.

۱-بر روی رویاهایتان تمرکز کنید.

از فردی داستانی را در مورد لانه ی یک عقاب در کوهستان شنیدم. یکی از تخم های عقاب از درون لانه خارج می شود و به پایین کوه قل می خورد و در لانه ی یک مرغ دشت فرود می آید. زمانی که تخم شکسته شد، اطراف او پر بود از مرغان دشت.

درنتیجه این عقاب مانند سایر مرغان دشت زمین را برای یافتن کرم سوراخ می کرد. اما روزی او بالا را نگاه کرد و عقاب هایی را دید که در بالاترین ارتفاع پرواز می کردند. او گفت: “آه، من هم دوست دارم که مانند آنها باشم.” مادرش جواب داد: “نه نه، آنها عقاب هستند. ما مرغ دشتیم و باید روی زمین بگردیم.” درنتیجه آن عقاب تمام طول زندگی اش را به سوراخ کردن زمین گذراند.

بسیاری از ما اینگونه تربیت شده ایم. به آن پدیده ی غاصب گفته می شود. ما احساس می کنیم که لیاقت موفقیت ، یا ارزش یک وضعیت مالی ثابت را نداریم.

مهم نیست که تا چه اندازه فرد موفقی باشیم، تا زمانی که توجه مان را به آرزوهایمان معطوف نکنیم این ترس های قدیمی همیشه به دنبال ما خواهند بود.

به جای فکر کردن به حرف مردم یا احساس عدم اعتماد به نفس خود، باید بر اهداف و رویاهایتان تمرکز کنید و نگاهتان به آسمان باشد. آسمان جایی است که شما به آن تعلق دارید. شما باید به رویاهایتان بها دهید و ترس هایتان را از بین ببرید.

۲- بر چیزهای مثبت تمرکز کنید.

سعی کنید در دیدگاهتان نسبت به خود و دنیای اطرافتان رویکردی مثبت داشته باشید. بر چیزهای خوب در زندگی تمرکز کنید. مغزتان را با موضوعات بی اهمیت پر نکنید. سعی کنید خود را از موج بدبینی که این روزها بسیار رایج است دور نگه دارید.

دیدگاه شما نسبت به زندگی به ذهن شما نفوذ می کند و ترس ها را به وجود می آورند. شما می توانید آنچه وارد مغز خود می کنید و نحوه ی واکنش هایتان را کنترل کنید. ببینید، اگر شما تمام مدت بر مشکلات و ضعف هایتان تمرکز کنید، هرگز نمی توانید موفق شوید.

اینکه دائما به اشتباهات خودتان، زندگی تان، همسرتان و غیره تمرکز کنید، بهترین روش برای شکست و تنهایی است. شما باید بر چیزهای خوب و مثبت درمورد خودتان و جهان اطرافتان تمرکز کنید.

۳- بر چیزهایی که می توانید تحت تاثیر قرار دهید تمرکز کنید.

زمانی که ترس ها بر شما غلبه می کنند، خودتان را کاملا نبازید. بر چیزهایی که می توانید کنترل کنید تمرکز کنید. من دائما مدیرانی را می بینم که معمولا بر موضوعاتی تمرکز می کنند که نسبت به آن آگاهی دارند. سعی کنید تلاش هایتان در انجام کارها و ایده ها به منظور ایجاد نتایج بهتر باشد.

۴- بر آینده تمرکز کنید.

همه ی ما مرتکب اشتباه می شویم. اما تفاوت میان افرادی که توسط اشتباهاتشان از پا درمی آیند با افراد که برآنها غلبه می کنند، توانایی آنها در تمرکز بر آینده است. فراموش کنید که دیروز، سال قبل یا ۱۰ سال قبل چه اتفاقی افتاده است.

آن فردی که باعث ضرر شما شده است را فراموش کنید تا بتوانید آزاد باشید. خودتان را از این افکار آزاد کنید تا بتوانید به سمت جلو حرکت کنید. شما امروز این فرصت را دارید که با استفاده از درس هایی که از اتفاقات گذشته آموخته اید، موفقیت های جدیدی ایجاد کنید.

۵- بر نعمت هایی که دارید تمرکز کنید.

نمی توانم بگویم چندین بار افرادی را دیده ام که به خاطر حس خشم ، ترحم به خود یا به طور کل یک رفتار منفی در گل فرو رفته اند.

شما در همه حال چیزی برای شکر گذاری دارید، مگر اینکه دشمن از تمام نقاط بر شما شلیک کند.

زندگی شما سرشار از موقعیت هایی برای تشکر کردن است، موقعیت هایی برای اینکه در مورد چیزهایی که دارید قدردان باشید و این حس قدردانی را به دیگران هم منتقل کنید.

زندگی کوتاه است. سعی کنید انسانی قدردان و محترم باشید و به شما قول می دهم که در عوض اتفاقات بسیار خوبی برایتان رخ خواهد داد.
One thought on “تبدیل ترس به انگیزه

  1. paryajoon

    سلام مرسی از فایل های انگیزشی تونننننن خیلی قشنگن ولی کاش در مورد هرچیزی که مطلب میزارید زندگی نامه کسی را بنویسید که همین مشکلو داشته و حل کرده

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز:  7 روش برای اینکه دوست داشتنی باشید من از صفر شروع…