web
analytics
تاثیر مطالعه در موفقیت | کافه راز
مطالعه موفق

تاثیر مطالعه در موفقیت

ترجمه شده توسط کافه راز : جوری مطالعه کنید که انگار موفقیتتان به آن بستگی دارد.

من معتقدم که موفقیت من به مطالعه بستگی دارد. و من بسیار مطالعه می کنم. بسیار.

بنابراین سوالی که معمولا از من پرسیده می شود این است که چطور زمانم را مدیریت می کنم که هم تا این اندازه مطالعه کنم و هم به نیازهای یک شرکت رسیدگی کنم.

این راهنمایی قطعی من برای این است که جوری مطالعه کنید که انگار موفقیتتان به آن بستگی دارد، زیرا خب واقعا هم به هم بستگی دارند.

۱- با پرسش چرا شروع کنید.

چرا من تا اینقدر زیاد مطالعه می کنم؟ زیرا یک معادله ی ریاضی بسیار مهم این میان وجود دارد که به این صورت است:

ایده های درونی = ایده های بیرونی.

درواقع من این نوشته را بالای میز کارم آویزان کرده ام تا آن را فراموش نکنم.

حرف من این است که، من از فکر کردن به ایده های جدید نمی ترسم.

من به سادگی سعی می کنم که رابطه ای خاص میان ایده های قدیمی ایجاد کنم. به نظر من این همان چیزی است که همه ی ما را به افرادی خاص تبدیل می کند: من ارتباط هایی متفاوت از افراد دیگر ایجاد می کنیم.

این موضوع به دو دلیل اهمیت دارد:

این به آن معناست که نیازی نیست من تمامی حقایق موجود در کتاب ها را حفظ کنم، فقط کافی است که مطالب اصلی را درک کنم و سپس این مطالب به عنوان ملکول های انفعالی در شیمی ذهن من عمل خواهند کرد.

من همیشه کتاب را کامل مطالعه می کنم، زیرا به دنبال ایده هایی هستم که برای من برجسته باشند، که البته ممکن است این ایده ها متفاوت با چیزهایی باشند که از نظر دیگران برجسته است. درنتیجه من مطالعه ی سطحی نمی کنم، اما زمان زیادی را هم برای موضوعات دشوار یا چیزهایی که درک نمی کنم تلف نمی کنم.

۲- سرعت مطالعه ی خود افزایش دهید.

من به طرز مسخره ای کند مطالعه می کنم. یکبار در یک مسابقه ی پرسش و پاسخ یک هم گروهی داشتم که چیزی که نوشته بود را به من نشان داد تا آن را مطالعه کنم.

من آن را خواندم و به او گفتم که از نوشته اش خوشم آمده است، اما او حرفم را باور نکرد و گفت “تو آن را سه بار مطالعه کردی حتما ایرادی در آن وجود داشته است.” من با صدای بلند شروع به خندیدن کردم، زیرا من آن متن را فقط یکبار خوانده بودم. من دقیقا تا این اندازه در خواندن کند بودم.

من سریع خوانی را یادگرفتم. این کار را تمرین کردم، و اگرچه می توانستم چشم هایم را با سرعت بیشتری از روی کلمات عبور دهم، نمی توانستم اطلاعات را یادبگیرم یا حفظ کنم.

از کتاب های صوتی استفاده کنید.

من با کتاب های صوتی آشنا شدم. من از نرم افزارهای شنیداری استفاده می کنم. درنتیجه زمانی که می گویم من چیزی را “می خوانم” درواقع به این معناست که آن را گوش می دهم. مزیت این کار این است که من می توانم اطلاعات شنیداری را بسیار بسیار سریعتر یادبگیرم.

همچنین جادوی این کتاب های صوتی این است که به شما اجازه می دهد که سرعت اجرای قطعات را تا ۳ برابر افزایش دهید. بله من از سرعت ۳ برابر استفاده می کنم. اما اگر بخواهم واضح صحبت کنم، درواقع مسیرم را از کم شروع کردم تا به این درجه رسیده ام. من با سرعت ۱٫۵ برابر شروع کردم، سپس خودم را به سرعت ۲ برابر رساندم، و سپس در نهایت سرعت ۳ برابر. پس توقع نداشته باشید که از همان روز اول سرعت ۳ برابر برایتان قابل درک باشد.

اما مانند هرچیز دیگری، اگر خودتان را مجبور کنید و زمان زیادی را به انجام کاری اختصاص دهید، بهتر خواهید شد. پس خودتان را مجبور کنید.

۳- همیشه در حال مطالعه باشید.

من با این اصل زندگی می کنم – همیشه در حال مطالعه باشید. کتاب های صوتی کمک بزرگی در این امر هستند، زیرا تا زمانی که من گوشی موبایل و هدفون هایم را به همراه داشته باشم، می توانم تقریبا در همه جا مطالعه کنم. من نه تنها در دوره ی زمان های آزادم بلکه در دقایق تغییرات زندگی هم در حال مطالعه هستم. این لیست کاملی از تمامی مکان ها و زمان هایی است که من مطالعه می کنم:

درحال رانندگی
درهواپیما
درحال گرداندن سگ ها (یا قدم زدن)
در هنگام حمام کردن
درحال مسواک زدن
درحال لباس پوشیدن
زمانی که درحال انتظار هستم (اگر تنها باشم)

بدون شک من ترجیح می دهم که زمان هایی مطالعه کنم که زمان زیادی در اختیار داشته باشم. اما به تازگی متوجه شده ام که همین زمان های کوتاه باعث افزایش میزان مطالعات و درنتیجه ایده های جدید و جالب در من می شود.

۴- یک موضوع را از تمامی زوایا پوشش دهید.

من کتاب ها را حفظ نمی کنم، من ایده های بزرگ را دریافت می کنم و عبور می کنم. اشتباه نکنید، من افسوس نمی خورم که چرا یک حافظه ی طبیعی و شگفت انگیز ندارم. اما از آنجا که من با تمرکز بر ایده های بزرگ به مسیرم ادامه می دهم، هیچ انرژی برای بهبود حافظه ام صرف نکرده ام یا این احساس را نداشته ام که نیاز است خلاصه کردن کتاب ها با سرعت سه برابر را کنار بگذارم.

چیز دیگری که باعث می شود من نگران به یادآوری حقایق موجود در کتاب ها نباشم این است که من تا جایی که بتوانم کتاب هایی با موضوعات موردعلاقه ام را مطالعه می کنم. زمانی که این کار را انجام دهید متوجه می شوید که آن موضوعات خودشان نمایان می شوند و درنهایت برای شما آشنا خواهند بود.

و زمانی که این اطلاعات را از دیدگاه های متفاوتی جمع آوری کنید، به روش های قوی تری در ذهن من ثبت می شوند، تا زمانی که کتابی را به کندی و مانند زمانی که برای امتحان آماده می شوم مطالعه کنم. این روش همچنین این موضوع را هم تضمین می کند که من فقط ایده هایی را که درحال حاضر با آنها موافق هستم را مطالعه نمی کنم.

این روشی است که من مطالعه می کنم و اینها تکنیک هایی هستند که به من کمک می کنند تا جایی که می توانم ایده های جدید بسیاری را به دست می آورم. بسیاری از این روش ها می توانند همانطور که به من کمک کرده اند به شما هم کمک کنند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : همه ی ما حس جاه طلبی را داریم. این حس…