web
analytics
بیست راه موثر برای کم کردن 5 کیلو وزن در سه هفته: | کافه راز
روشهای لاغری

بیست راه موثر برای کم کردن ۵ کیلو وزن در سه هفته:

کافه راز : موضوع کاهش وزن به یک موضوعی تبدیل شده که پر از سردرگمی است، اطلاعات متناقضی درباره آن میدهند و قبل از آنکه که متوجه شوید در دام رژیک هایی می افتید که به جایی نمی رسد.

۱٫ قانون طلایی: کالری وارد شده و خارج شده:

شما برای کاهش وزن باید کالری هایی که مصرف میکنید را بیشتر بسوزانید، این حقیقت ساده به راحتی انجام نمیشود.

از ابزار هایی استفاده کنید که به شما در این مسیر کمک کند و مقدار خورد و خوراک روزانه شما را اندازه گیری کند و یواش یواش آن را پایین بیاورد. با کاهش ۵۰۰ کیلو کالری یا حتی کمتر شروع کنید تا زمانی که به کاهش هفتگی ثابتی برسید. هیچ وقت ناگهانی کم نکنید خوردن زیر ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ کالری نه تنها روند پیشرفروی شمارا کم میکند بلکه به سلامتی تان هم آسیب میرساند.

۲٫اهداف قابل دسترس داشته باشید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

دستیابی به هر هدف شمارا تحریک میکند و به واقعیت تبدیل میشود و کم کم وزن کاهش میابد . در اینجا ما یک مثال از رسیدن ساده به اهداف و پیشرفت در آن داریم.

کاهش وزن در هر هفته
کاهش ۰/۵ تا ۱/۵ کیلو در هر هفته
گاهش ۵ کیلو در سه هفته
اندازه شدن جین سایز ۳۰

۳٫صبحانه را فراموش نکنید: 

صبحانه را به عنوان مهم ترین وعده غذایی در نظر گرفتند که اگر آن را حذف کنید وزنی را از دست نخواهید داد.

روزه داری متناوب میتواند یک ابزار چربی سوزی مفید باشد .با خوردن صبحانه خودتان را در یک پنجره غذایی کوچکتر محدود کنید و فقط هم بین ساعات ۸ تا ۱۲ صبحانه بخورید. شما بدون اینکه وعده های ناهار و شام خود را محدود کنید میتوانید کالری روزانه تان را کاهش دهید.

۴٫آب زیاد بنوشید مخصوصا قبل از هر وعده غذایی:

خوردن آب یک ساعت قبل از غذا دو مزایای ثابت شده دارد:

 • افزایش ۲۴تا ۳۰ درصد متابولیسم برای یک تا یک و نیم ساعت بعد
 • افزایش احتمال در مصرف کالری کمتر که در نهایت منجر به کاهش وزن میشود.

۵٫ قهوه درست کنید وآن را دوست صمیمی جدید خود بدانید:

در گذشته قهوه به بد بودن معروف بود اما امروزه باید این را دانست که قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است که در کاهش وزن بسیار موثر است. کافیین متابولیسم بدن را تا ۱۰ درصد افزایش میدهد که منحر به چربی سوزی ۱۰ تا ۲۹ درصدی میشود . قهوه تلخ بدون هیچ شکر را بنوشید.

۶٫چای سبز را هم به عنوان دومین دوست صمیمی خود انتخاب کنید.

چای سبز یک دوز خفیف تر از کافیین را ایجاد می کند ولی سرشار از کاتچین فوق العاده است. این انتی اکسیدان با کافیین کار میکند و یک هماهنگی جالب در چربی سوزی دارد.

۷٫همیشه دراضافه کردن شکر دقت کنید.

شکر یک ارتباط قوی نگران کننده و واضح و مبرهن با دیابت ، چاقی و بیماریهای قلبی دارد. حتی اگر خودتان هم شکر اضافه نمیکنید باید مواد تشکیل دهنده خوراکی های بسته بندی شده را بررسی کنید چرا که گاهی اوقات غذاهای بسته بندی شده در اعلام مقدار شکر معما گونه صحبت میکنند.

۸٫کربوهیدرات های ساده را حذف کنید:

کربوهیدرات های ساده و تصفیه شده به سرعت جذب میشوند و فشار خون و میزان انسولین را هم در این سطح بالا میبرند. در نتیجه شما مدام احساس گرسنگی میکنید و تحت هیچ شرایطی هم احساس سیری ندارید.

از این غذا ها دوری کنید تا از تمامی شکر ها و غلات فراوری شده دوری کرده باشید:

 • نوشابه ها، آب نبات و شیرینی
 • بسته بندی حبوبات
 • نان سفید و برنج
 • کیک ها

۹٫اندازه خوراک خود را کم کنید:

کاملا آگاه باشید که چقدر میخورید این بخش را کنترل کنید و کم کم مقیاس را کاهش دهید. حتی کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی هم برای توازن و کاهش وزن کافی است. سهم غذایی خود را به دقت بررسی کنید و قدرت استفاده از کاسه های کوچک را دست کم نگیرید.

۱۰٫مواد غذایی سالم را در حالت آماده قرار دهید.

وسوسه قدرت زیادی دارد پس چرا آن را به طور کامل حذف نکنیم؟

فقط و فقط وعده های غذایی سالم را در دسترس بگذارید در این صورت شما به خوردن هله هوله وسوسه نمیشوید .دراینجا چند نمونه مواد غذایی سالم به شما پیشنهاد شده:

 • تمامی میوه ها
 •  مقداری آجیل
 • تخم مرغ آب پز
 • سبزیجات

۱۱٫ نقش ادویه را بیشتر کنید:

با اضافه کردن فلفل قرمز طعم جدیدی از زندگی را بچشید و همچنین وزن خود را کاهش دهید. کاپسسین فلفل قرمز و سایر غذاهای اودویه دار متابولیسم را افزایش و اشتها را کم میکند.

۱۲٫ پروتئین را افزایش دهید.

غذاهای سرشار از پروتئین نه تنها شما را برای مدت زمان بیشتری سیر نگه میدارد بلکه در طول هضم انرژی بیشتری را میسوزاند.
مطالعات نشان میدهد که مبادله کالری برای مکمل های پروتئین آب پنیر میتواند کاهش وزن را بیشتر کند و قدرت عضلانی را نیز افزایش دهد.

در اینجا چندین موتد غذایی غنی از پروتئین پیشنهاد شده

 • گوشت گوساله
 • سینه بدون پوست مرغ
 • تخم مرغ
 • ماهی آزاد
 • ماست کم چرب

۱۳٫ رژیم غذایی خود را یا کربوهیدرات های پیچیده به تعادل برسانید:

مصرف کربوهیدرات های پیچیده انرژی پایداری تولید میکند و سطح قند خون را کنترل میکند. شما با این دسته از مواد غذایی که سرشار از کربوهیدرات است به راحتی میتوانید گرسنگی و هوس خوردن را کنترل کنید.

 • سبزیجات
 • میوه
 • برنج قهوه ای
 • تمامی قلات
 • لوبیا و حبوبات

۱۴٫خوردن فست فود را به کل فراموش کنید.

اصلا مهم نیست که چقدر ادعاهایشان در میزان سالمی فست فود درست است. فست فود مملو از چربی ترانس که منجر به گرفتگی قلب میشود و دارای قند و نمک بیش از حد است.

از آن بدتر این است که فست فود از مواد غذایی کم ارزش با کالری بالا تشکیل شده . آنها را انتخاب وحشتناکی برای سوخت بدانید و بدون اینکه بدانید قانون اصلی جذب و دفع کالری را شکستید.

۱۵٫ مراقب کالری های پنهان باشید.

نیاز نیست که چاشنی های مورد علاقه خود را کاملا حذف کنید فقط از میزان کالری آن آگاه باشید که این بسیار کار ساده است.
از کنارچاشنی بگذرید ، آنها در ایجاد کالری مهارت شگفت انگیزی دارند:

 • سس مایونز
 • چاشنی وادویه مخصوص سالاد
 • کرم رنگ
 • پنیر
 • کره
 • روغن

۱۶٫ از مواد غذایی GL کمتر استفاده کنید:

مواد غذایی با GL بالا قند خون را افزایش میدهد . سنبله حاصل از انسولین چربی خطرناکی را ذخیره میکند.
میزان GLرا بررسی کنید و غذایی با مقدار GL کم را انتخاب کنید. اینگونه سطح انسولین شما تحت کنترل باقی میماند و اینگونه مدت زمان بشتری احساس سیری میکنید و وزنتان هم کاهش میابد.

۱۷٫ تمرینات وزنی را انتخاب کنبد که بیشتر برای قلب باشد:

تمرینات وزنه ای مقدار قابل توجهی از کالری را میسوزاند و شمارا قوی، رو فرم و سلامت نگه میدارد این از هر دارویی برای تنظیم بدن در حفظ توده ضروری عضلانی هنگام کاهش وزن ، موثر تر است.

مطالعات همچنین نشان میدهد که افزایش قابل توجه میزان متابولیسم در طول و بعد تمرین، در کاهش وزن بیشتر تاثیر دارد.

از پرس، اسکات و ددلیفت استفاده کنید، این ورزش ها در هر حرکت مقدار زیادی از ماهیچه هارا به کار میگیرند، برا ی حفظ حجم عضلانی خالص و پیرایش چربی بدن بسیار ایده ال هستند.

۱۸: دوچرخه سواری یا پیادره روی کنید:

کارهای کوچک مداوم تغییرات بزرک را بدنبال دارد. پس چرا تا آنجایی که میتوانید دوچرخه سواری یا پیاده روی نمیکنید؟ شما از این طریق میتوانید کالری بیشتری بسوزانید بدون اینکه نیازی به محدودیت رژیمی باشد.

شما اگر مشکل فیزیکی نداشته باشید میتوانید بدون رژیم غذایی کالری زیادی بسوزانید. بجای اسانسور و پله برقی از پله معمولی استفاده کنید.

۱۹٫خواب کافی داشته باشید:

خواب نقش بسزایی در کاهش وزن دارد . این که میگویند حداقل شش ساعت خواب کافی را فراموش کنید . همه ما به ۷ الی ۸ ساعت خواب کافی نیاز داریم تا به اوج بهره وری برسیم.

هم مدت زمان و هم کیفیت خواب هر دو نقش بسزایی در هورمون هایی که ترکیب بدن کنترل میکنند را دارند. در واقع خواب ناکافی برای چاقی تهدید کننده است و این نکته در جوانان ۵۵ درصد بیشتر هست.

۲۰٫مراقب کالری های مایع باشید:

همه ما میدانیم که الکل چه خسارت هایی به کلیه و کبد میرساند . الکل را حتی میتوان به عنوان یک منبع غیرمنتظره کالری نیز در نظر گرفت. شاید شگفت زده بشوید اگر بدانید که آبجو با ۱۵۰ کیلو کالری و یک لیوان شراب قرمز دارای ۱۲۵ کیلو کالری است. بدنتان حتما از شما سپاسگزار میشود اگر از آب گازدار کلسیم دار استفاده کنید.

کافه راز : پس ما اینجا ۲۰ راه ساده را نشان دادیم که به شما در کاهش وزن کمک میکند و با بکار گیری آنها به راحتی در طول سه هفته ۵ کیلو کم خواهید کرد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : در کتابی که در مورد آدولف هیتلر خواندم اینگونه نوشته شده بود، وقتی…