web
analytics
به این دلایل انسان حساسی بودن اصلا کار آسانی نیست : | کافه راز
حساس بودن

به این دلایل انسان حساسی بودن اصلا کار آسانی نیست :

ترجمه شده توسط تیم کافه راز : حساس بودن یک نعمت است اما کنار آمدن با آن کار آسانی نیست. اگرخودتان فرد حساسی باشید این موضوع را می دانید. اینها مشکلاتی هستند که ما انسانهای حساس با آنها مواجه هستیم :

۱٫ما بیش از حد احساس می کنیم.

ما بسیار بیشتر از انسانهای دیگر احساس می کنیم. معمولا به محض اینکه وارد اتاقی می شویم جو آن را درک می کنیم . گاهی اوقات احساساتی دقیقا مشابه با افراد دیگر داریم. عجیب است که گاهی حالتمان از آرامش به اضطراب و استرس تغییر می کند زیرا می توانیم حس فرد مضطربی که در نزدیکی ما قرار دارد را درک کنیم.

ما مانند اسفنج هستیم، تمام احساسات اطرافمان را به خود جذب می کنیم. البته این همیشه موضوع خوبی نیست، گاهی حتی اذیت کننده است.

۲٫ ما به جزئیات دقت می کنیم.

بیرون رفتن برای شام با یک انسان حساس واقعا تمرینی است برای خویشتن داری. ما به جزئیات توجه می کنیم و پیش از تصمیم گیری باید تمامی احتمالات را درنظر بگیریم. تماشای این کار ممکن است خنده دار باشد مگر اینکه عجله داشته باشید.

۳٫ برای ما احتمال ابتلا به اضطراب و افسردگی وجود دارد.

من مشکل اختلال دوقطبی دارم. این مشکل از تاثیرات ژنتیکی است اما طبیعت بسیار حساس من از عواملی بود که در پیشرفت این وضعیت تاثیر داشته است. ما به قدری شدید نسبت به اطرافمان واکنش نشان می دهیم که باعث می شود سلسله اعصابمان دچارمشکل شده و به درستی کار نکند.

به همین دلیل افراد حساس باید درمورد خود اطلاعات داشته باشند تا بدانند چگونه از خود مراقبت کنند تا بیش از حد آسیب نبینند.

۴٫ ما نسبت به دنیای اطرافمان بسیار حساس هستیم.

صداهای بلند، نورهای بسیار روشن و بوهای شدید همگی به روش های منفی بر ما تاثیر منفی دارد. فقط راه رفتن در خیابان یا وقت گذراندن در یک بار برای ما بسیار کار سختی است. بیش از حد ذوق زده یا مضطرب خواهیم شد. دور شدن از منبع این واکنش ها بهترین کاری است که می توان انجام داد.

زمانی که از کنار یک چکش برقی در خیابان عبور می کنم جوری واکنش نشان می دهم که انگار زلزله آمده است. مردم به من نگاه می کنند و می خندند اما تحمل آن صدا برای من غیرممکن است.

۵٫ احساسات ما به مدت طولانی باقی می مانند.

ما باید بسیار مراقب باشیم که کتاب ها یا فیلم هایی دارای خشونت را تماشا نکنیم. تصاویر منفی تا ابد باقی خواهند ماند. با وجود اینکه بسیار دوست دارم فیلم “مرده متحرک” را ببینم اما اصلا برای من ممکن نیست. تا جایی که بتوانم در مراسم های خاکسپاری شرکت نمی کنم. اگر در این مراسم ها باشم تا زمانی که به خانه بروم افسرده خواهم بود.

۶٫ ما بسیار آسان گریه می کنیم.

ما نمی توانیم بدون گریه کردن بحث و جدل داشته باشیم. ما در مراسم خاکسپاری، هنگام خداحافظی در فرودگاه، هنگام گوش دادن به مشکلات دیگران و تماشای یک فیلم احساسی گریه می کنیم. این خیلی مهم است که خانواده ها و دوستان در چنین شرایطی به انسانهای حساس و یا کودکان حساس دلداری بدهند. هرگز نباید آنها را از گریه کردن منع کرد.

۷٫ ما بسیار عمیق می اندیشیم.

ما به هرموضوعی جوری فکر می کنیم که گویی موضوع مرگ و زندگی است. با این کار ما موضوعات را در ذهن خود بسیار مهمتر از آن جیزی که هستند در نظر می گیریم. این باعث ایجاد استرس و می شود و حتی ممکن است بر اطرافیان ما هم تاثیر بگذارد.

۸٫ ما بسیار صدمات بدی میبینیم.

وقتی کسی کاری انجام می دهد که مارا ناراحت کند، به ما لطمه ی بسیار بدی وارد می شود. و زمان طولانی لازم است تا بهتر شویم. بسیاری از ما ممکن است بخاطر ترس از دوباره لطمه خوردن احساسات خود را از بین ببریم.

کافه راز : با این که کار سختی است ، اما می توان احساسی بودن را مدیریت کرد. دور بودن از صداهای بلند، نور های شدید و شرایط با ریسک بالا به شما کمک می کند که از خود مراقبت کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
دانلود کلیپ انگیزشی میلیونرهای خود ساخته