web
analytics
راه موفقیت
درس های موفقیت

بهترین درس های موفقیت از بهترین رهبر شخصی پیشرفت

ترجمه شده توسط کافه راز : سلام، این مقاله یکی از بهترین مقالاتی خواهد بود که تا به حال خوانده اید. چرا؟ زیرا این مقاله سرشار از کلمات خردمندانه و علمی است که اگر به آنها عمل کنید، زندگیتان تغییر خواهد کرد.

این مقاله شامل نکات و رهنمود هایی است که دنیای شما را زیر و رو می کند. و این اصلا مبالغه نیست – این موضوع واقعی است که باعث موفقیت هزاران نفر شده است، و کسانی که این موارد را درک نمی کنند یا از آنها استفاده نمی کنند، درنهایت یک زندگی متوسط و غمگین خواهند داشت. آیا شما می خواهید یک زندگی متوسط داشته و در بدبختی زندگی کنید؟ اگر نه، به خواندن ادامه دهید.

مهم نیست که این چیزهایی که می خوانید برای بار اول یا پنجم وارد ذهن ناخودآگاه شما شود، این بار دقیق مطالعه کنید و آنها را به کار بگیرید. عمل کردن به این درس ها را برای خود به صورت عادت قرار دهید، زیرا اینها مهمترین موضوعات کلیدی هستند که من از تجربیات شخصی خود و از صنعت پیشرفت شخصی جمع آوری کرده ام.

اینها درسهایی هستند از بهترین رهبرهای جهان – تونی رابینز،اکهارت توله،جیم ران،براندن بورچارد،دارن هاردی،ناپلئون هیل،استفان کاوی و بسیاری دیگر. من به شما پیشنهاد می کنم که این مقاله را مانند یک کودک بخوانید – همه عقیده های قبلیتان را کنار بگذارید. ذهن مخرب خود را ساکت کنید، مطالعه کنید و به کار بگیرید. اینها طلا هستند.

بهترین باشید، استثنایی باشید، غیر قابل توقف باشید.

درهرکاری که می کنید ایستادگی داشته باشید. اگر این کار را انجام دهید پاداش هایی می گیرید که فراتر از تصور شماست.

میخواهید به شدت ثروتمند باشید؟ ماشین های اسپورت برانید؟ جزیره ی شخصی داشته باشید؟ رابطه ای فوق العاده با دوستان و خانواده تان داشته باید؟ می خواهید یک رابطه ی عاطفی فوق العاده داشته باشید که همه به آن حسادت کنند؟ دوست دارید که از سلامت جسمی و بدنی ورزشکاری داشته باشید؟

بهترین باش دوست من، بیش تر از آنچه هر کس دیگری می تواند تصور کند عالی باش. حتی عملکردی بهتر از آنچه خوتان توقع دارید یا فکر می کنید که ممکن است داشته باشید. درهرکاری که انجام می دهید بیشتر از آن چیزی که هر کسی می تواند تصور کند بخواهید.

به قدری خوب باشید که نتوانند شما را رد کنند.در حرفه ی خود بهترین برروی کره ی زمین باشید. مهم نیست که پدر باشید یا مادر یا پسر یا دختر یا کارمند یا معلم یا تاجر یا یک دوست. در همه زمینه ای بهترین باشید. جامعه ما بر بزرگ و استثنایی بودن تاکید دارد. جوری باشید که جایگزینی برای شما وجود نداشته باشد.

از ذهن و جسمتان استفاده کنید نه اینکه ذهن و بدنتان از شما استفاده کنند. آیا می خواهید که کاملا سلامت باشید و سیگار و نوشیدنی را ترک کنید؟ می خواهید خوردن بی وقفه دسر را ترک کنید؟ یا شاید کسب و کار رویایی که سال ها به آن فکر می کردید را راه اندازی کنید؟ شاید می خواهید روابطی فوق العاده داشته باشید؟ از شر تمامی عادت های مخربتان راحت شوید.

اما نمی توانید از موانع عبور کنید؟ شما چیزی را ترک می کنید یا چیز جدیدی را آغاز می کنید اما پس از چند هفته به عادت های قدیمیتان برمی گردید و عادات جدید ماندنی نیستند؟ این به این خاطر است که ذهن، بدن و عادت های قدیمیتان از شما استفاده می کنند. شما تغییر نمی کنید زیرا به شدت از کاری که انجام می دهید راضی هستید، و تغییر کامل آن ها برای شما دردناک است. باید کاملا همه چیز را تغییر دهید. این تنها راه ممکن است.

این را درک کنید که شما یک ماشین زنده ی برنامه ریزی شده هستید که از ملکول هایی به نام ژن ساخته شده اید. ژن ها بدن و ذهن شما را به نوعی می سازند که هرکاری می کنید تا از درد دوری کنید و به لذت برسید.

شما می توانیید در یک دقیقه تقریبا همه ی زندگیتان را دچار تغییر کنید، اگر از اصول درد و لذت استفاده کنید. منطق جوابگو نیست، باید احساس عمیقی از درد و لذت را احساس کنید.

“رمز موفقیت این است که یادبگیرید چطور از درد و لذت استفاده کنید نه اینکه درد و لذت از شما استفاده کنند. اگر این کار را انجام می دهید، شما زندگیتان را تحت کنترل دارید و اگر نه زندگی شما را کنترل می کند. ” – تونی رابینز

قدرتمندترین محیط ممکن را در اطراف خود ایجاد کنید.

شما با جوجه ها باشید، خوتان هم جوجه می شوید. و تصور کنید چه می شود اگر با عقاب ها باشید؟ دیر یا زود خودتان هم عقاب خواهید شد. شما به محیط اطرافتان تبدیل می شوید و این بیشترین تاثیر را بر شما دارد.

“شما میانگینی از ۵ نفر از کسانی هستید که بیشترین زمان خود را با آنها سپری می کنید.” –جیم ران

محیط اطراف به نظر کلیشه ای می رسد، اما حقیقت دارد. این کلمات را نشانه گذاری کنید.

تصور کنید، باور کنید و بهترین و برجسته ترین نگرش را داشته باشید.

فکر می کنید چقدر استعداد نهفته داشته باشید؟ آیا می دانستید که این میزان بی انتهاست، با این وجود به چه میزانی از آن دست یافته اید؟ خیلی کم. چطور از بیشترین میزان توانایی های خود بهره ببریم؟ نتیجه را تجسم کنید، موفقیت خودتان را تصور کنید، خودتان را ۱۰ برابر بزرگتر از حال تان تصور کنید، به این صورت این نظریات را برروی خودتان نصب می کنید. این کار را بارها و بارها تکرار کنید. شما دارای استعدادها نهان هستید و برای بهره بردن از آنها یکی از راه های موجود این است که خود را بزرگتر تصور کنید.

هر روز جوری از خواب بیدار شوید که انگار موفق ترین انسان هستید، مثلا امروز شما زندگی را منفجر خواهید کرد. به جای نگرانی، شک، ترس، تردید و تعلل؛ شادی ،عشق عمیق، همدلی ،شوروشوق ،اعتمادبه نفس ،روشنگری ،قدرت ،و یقین را ترویج دهید. تمامی احساسات خوبی را که ذهن و جسمتان توانایی آن را دارد در خود رواج دهید. این کار بهترین شما را به نمایش می گذارد و به شما کمک می کند به بیشترین توانایی و استعداد خود دست پیدا کنید.

خود را آموزش دهید که در هر شرایطی بهترین باشید. احساسات منفی و مخرب فقط برای یک دقیقه قابل استفاده اند – فقط برای یک یا دو دقیقه، سپس فراموش کنید.

اعتقادات محدود کننده را تغییر دهید؛ اینها مانند سیگار کشیدن هستند و مانع شما می شوند، آنها درواقع هیچ چیز نیستند. درعوض عقاید جدیدی را نصب کنید، مانند “من می توانم آن را تجسم کنم و ببینم. من می توانم این اتفاق را صورت دهم.”

عقاید مخرب ذهن و مخرب خود را حذف کنید و اجازه ندهید که شما را تحت کنترل داشته باشند.

این را بدانید که به عنوان یک انسان تا این حد آگاه و پیشرفته بودن فوق العاده ترین هدیه و معجزه است – به همه چیز به عنوان یک فرصت نگاه کنید و به نتیجه توجهی نداشته باشید.

خیلی سریع تصمیم گیری کنید.

تصمیم … می دانید که این چیست؟ زمانی که تصمیمی می گیرید دیگر توانایی بازنگری و تغییر آن را ندارید. زمانی که تصمیم گیری می کنید دیگر اجازه ی تغییر آن را ندارید مگر اینکه مسیرهای دیگر منتهی به موفقیت ها و دستاورد های بزرگتری باشند.

همین حالا شما می توانید که تصمیم بگیرید همه چیز را تغییر دهید – همه چیز را. قدرت واقعی درون شماست، همین حالا.

بزرگترین رویاهای خود را به تعویق نیندازد.

نگویید یک روز، نگویید فردا. آن کار را انجام نمی دهید. همین حالا به سراغ آرزوهایتان بروید – همین حالا دست به کار شوید. اکثر مردم برای یک تصمیم ماه ها و سالها تردید دارند و درنهایت هم آن تصمیم را نمی گیرند. آنها منتظر می مانند تا زندگی چیزی که می خواهند را به آنها تقدیم کند. منتظر نمانید. متفاوت باشید.

زمان کاملا بی رحمانه می گذرد و شما را با حجم زیادی پشیمانی در قبر رها می کند.

تاجایی که می توانید از اساتید خود تقلید کنید و عملکردی بهتر از آنها داشته باشید. وقت خود را بروی کره ی زمین به هدر ندهید. اگر می خواهید به چیزی دست پیدا کنید، همین حالا کسی وجود دارد که آنچه شما می خواهید را دارد. ذهن آنها را از آن خود کنید، ازطریق یک کتاب، مقاله، مصاحبه، یا ویدیو های آموزشی. زمانی که روش کار را به دست آوردید آن را به کار بگیرید. شما روشی را که آن فرد طی ۱۰ -۱۵ سال کار سخت به دست آورده است را متوجه شده اید.

مهم تر از همه، بهترین و استثنایی بودن را به یاد دارید؟ زمانی که در حوضه ی خود استاد شدید، اصول را به کار بگیرید و زندگیتان را بهبود بخشید. نتایج فراتر از انتظارات شما خواهد بود – جهان برای شما مانند یک صدف خواهد شد.

در اطراف شما روش هایی برای هرچیزی که بخواهید وجود دارد. هرچیزی که او می گوید یا هرکاری که انجام می دهد را انجام دهید. تا جایی که می توانید تقلید کنید.

احساس همدلی عمیق و بالاترین حد فهم اجتماعی و توانایی درک مردم را در خود ایجاد کنید.

شما هر کاری را در زندگیتان توسط مردم انجام می دهید. باید بدانید که چه چیزی مردم را متاثر می کند و آنها را درک کنید. باید به عمق واقعیت بروید و مردم را همانطور که هستند ببینید. درک کردن مردم قدرتی است که برای همگی ما قابل دسترس است، سعی کنید در آن استاد شوید. درغیر این صورت درگیری، پریشانی و مشکلات روحی بسیار بزرگی خواهید داشت و کسب و کارتان هم صدمه خواهد دید.

هرگز تسلیم نشوید – هرگز

اکثر مردم اندکی قبل از اینکه به موفقیت دست پیدا کنند تسلیم می شوند. درطول سخت ترین زمان ها به خود قدرت بدهید. شما با عدم پذیرش،درد،موانع،تلفات و شکست های موقت مواجه خواهید شد، اما هرگز تسلیم نشوید. اگر تسلیم شوید موفق نخواهید شد. از تجربیاتتان درس بگیرید و به دنبال آرزوهایتان بروید. همانطور که یادگرفتید حرف بزنید، راه بروید و رانندگی کنید.

“پیش از آنکه موفقیت وارد زندگی هر انسانی شود، او مطمئنا با شکست های موقت زیادی روبه رو خواهد شد، و شاید چندین شکست سخت. زمانی که فرد با شکست مواجه می شود راحتترین و منطقی ترین راه این است که تسلیم شود. این دقیقا همان کاری است که اکثریت مردم انجام می دهند. بیش ۵۰۰ نفر از موفق ترین انسان های کشور به نویسنده گفته اند که بزرگترین موفقیت آنها تنها یک قدم بعد از جایی به دست آمده است که شکست خورده اند.” – ناپلئون هیل، فکر کنید و ثروتمند شوید.

این هم از بهترین درس ها. اگر آنها را استفاده کنید یک زندگی بسیار زیبا را خواهید ساخت.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : انسانهای ثروتمند در دنیایی از ثروت و فراوانی زندگی می…