web
analytics
برنامه ریزی کاری: ده روش آمادگی برای موفقیت در آینده | کافه راز
اینده

برنامه ریزی کاری: ده روش آمادگی برای موفقیت در آینده

کافه راز : با توجه به دانشگاه آمریکایی مدیران بهداشت و درمان، حدودا ۱۰۰۰۰۰ نفر در منسب های مدیریتی در سازمان های بهداشت و درمان از سرپرست تا مدیرعامل مشغول به کار هستند. دستیابی به سطح بالایی از موقعیت های بهداشت و درمانی یک فرآیند بسیار رقابتی است که نیازمند سالها آمادگی و برنامه ریزی است.

چالش موجود برای مدیران و سرپرست های بهداشت و درمان این است که حالا قدم های مناسبی بردارند تا در آینده موقعیت های بهتری برای خود ایجاد کنند.

در اینجا ۱۰ روش نام برده می شود که به شما اطمینان می هد که مسیر موفقیت آمیزی را در کسب وکار خود انتخاب کرده اید.

۱٫ایجاد یک برنامه ی توسعه ی حرفه ای

مردم اغلب اهداف کاری خود را در ذهن دارند اما مسیر خاصی برای آماده سازی و رسیدن به آنها ندارند. اولین قدم ایجاد یک برنامه ی پیشرفت حرفه ای است تا بهتر خود را برای موقعیت هایی که در آینده خواهید داشت آماده کنید.

هرچه زودتر شروع به ایجاد برنامه ی خود کنید، سازمان هایی که به دنبال مدیران ارشد هستند معمولا ۱۰ تا ۱۵ سال تجربه ی کار مربوط را درخواست می کنند.

۲٫ حوضه های رشد حرفه ای خود را مشخص کنید.

برای اینکه بدانید به کجا می روید، ابتدا باید بدانید که کجا بوده اید. خود شناسی و انضباط از کلید های پیشرفت در کار هستند.

مدیرانی که نقاط قوت و حوضه های پیشرفت کاری خود را می شناسند می توانند در مراحل بعد برنامه ی کاری خود با اطلاعات بیشتری تصمیم گیری کنند.

ورودی باید تا جای ممکن بی طرفانه و واقعی باشد، پس کسانی را وارد کار کنید که شما را می شناسند. با انجام این مراحل مهم و خاص شما می توانید حود را برای موقعیت های آتی آماده کنید.

۳٫ عوامل کلیدی در پیشرفت شغلی را مشخص کنید .

عوامل متعددی وجود دارند که سازمان ها در زمان جست و جوی کاندیدای مورد نظر خود به آن توجه می کنند.
مدیران بخش استخدام به دنبال کاندیداهایی هستند که بین ۵ تا ۱۰ سال سابقه ی کار در سازمان های مختلف را داشته باشند. علاوه بر این یک مدرک فوق لیسانس در بازار کنونی بهداشت و درمان بسیار ناچیز است.

۴٫ روابط و مشارکت های حرفه ای و جوازنامه ها بسیار مهم اند.

تغییرات سریع در صنعت بهداشت و درمان و وضعیت مداوم یکپارچگی ها بازار این کار را بسیار چالش برانگیز تر از هر زمان دیگری ساخته است.

عضویت وجوازنامه نشان برتری هستند که شما را از دیگران متمایز می کند. این سازمان ها ابزارهای شبکه ای بسیار مهمی هستند که به شما این امکان را می دهد تا در سرتاسر این صنعت ارتباط برقرار کنید.

۵٫ شبکه ی خود را بسازید و از افراد پیشکسوت استفاده کنید.

اینکه چه کسانی را می شناسید به اندازه ی آنچه که می دانید با اهمیت است. توسعه ی شبکه ی متخصصین بهداشت و درمان باعث می شود به منابع ارزشمندی از افراد کاردان دست پیدا کنید و همچنین منابع اطلاعاتی برای موقعیت های کاری ممکن را در اختیار می کذارد.

علاوه بر این، از شبکه ی خود استفاده کنید تا از افراد پیشکسوتی بهره ببرید که می توانند به شما در رشد حرفه ایتان و همچنین در تشخیص سوابق لازم برای کار مورد علاقه اتان به شما کمک کنند.

۶٫ مسیر شغلی خود را با اهدافتان در یک راستا قرار دهید.

داشتن سوابق گسترده و زیاد مخصوصا برای موقعیت های مدیریتی بسیار مهم است. از پیش یک نقشه ی شغلی ایجاد کنید، بر روی حواشی آن کار کنید تا بینش و علمی نسبت به حوضه های مختلف آن به دست آورید.

شما به آماری از خروجی های قابل اندازه گیری در مسیر خود احتیاج دارید تا توانایی مدیریتی خود را اثبات کنید. باید یک فرد کلی نگر باشید تا به موقعیت هایی در مراحل بالاتر دست پیدا کنید و برای سازمان ارزش سازی کنید.

۷٫ مشخص کنید که دوست دارید برای چه نوع سازمانی کار کنید.

کافه راز :  سازمان ها و افراد مسئول استخدام می خواهند هدف و انگیزه ی شما را بدانند پس این مراحل را به خوبی انجام دهید. در مورد سازمان، اعضای هیئت مدیره و شرکا تحقیق کنید و اطلاعات مهم را جمع آوری کنید.
برای پاسخ دادن به چنین سوالاتی آمادگی داشته باشید. چرا می خواهید به اینجا بیایید؟ چرا می خواهید در این منطقه شرکت کنید؟ ارتباط شما با این سازمان چیست؟

۸٫ الگوهای سازمانی را با ارزش های شخصی در یک راستا قرار دهید.

تشخیص تناسبات فرهنگی ، میزان موفقیت برنامه ی شغلی شما را تعیین میکند. به ارزش های شخصی خود فکر کنید و الگوی سازمانی مورد نظر خود را مشخص کنید.

مثلا شما ترجیح می دهید برای یک سازمان با سودددهی مالی کار کنید یا سازمانی بدون سوددهی مالی؟ آیا دوست دارید در یک بیمارستان اورژانسی کارکنید یا یک بیمارستان روستایی یا یک مرکز آموزش پزشکی؟ سازمان ها به دنبال افرادی هستند که اهداف و ارزش های شخصی خود را با آنها به اشتراک بگذارند.

آگاهی از اینکه چه کاری را می خواهید انجام دهید کمک می کند تا تناسبات فرهنگی را مشخص کنید وهمچنین یک شراکت خوب را تضمین می کند.

۹٫ موفقیت شما، موقعیت های آینده را می سازد.

افراد موفق با ایجاد موقعیت های شغلی ، نتیجه ی تلاش و دستیابی های خود را می گیرند. این روند از زمانی طولانی پیش از آنکه سازمان ها در جستجوی این مدیران باشند آغاز می شود. آنها از ۵ تا ۸ سال پیش تر با تشخیص ترکیب درستی از سوابق مورد نیاز برای موقعیت مورد نظر، خود را برای موفقیت آماده می کنند.
با استفاده از یک برنامه ی کاری و تلاش فراوان می توانید خود را برای موقعیت های آینده آماده کنید.

۱۰٫ مهارت های مصاحبه ی خود را کامل کنید.

تمامی برنامه ریزی ها و تلاش های سخت با یک مصاحبه ی کاری به نتیجه می رسند. مصاحبه دادن مهارتی است که اکثر افراد بر آن تمرکز نمی کنند. با شناخت مدیرانی که قرار است با شما مصاحبه کنند می توانید برای مصاحبه خود را آماده تر کنید.

سعی کنید شیوه ی مصاحبه را متوجه شوید. سپس با تمرین پیش از زمان مصاحبه راحت تر می توانید به سوالات پاسخ دهید.

نظر دیگران را در مورد سبک و تاثیر گذاری خود در مصاحبه را جویا شوید.

مراحل بعدی:

اگر تا کنون این کار را انجام نداده اید، زمانی را در نظر بگیرید تا موقعیت مورد نظر خود را مشخص کنید و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید. ترکیب درستی از برنامه ریزی، آمادگی و تلاش فراوان به شما کمک می کند که به شغل رویایی خود برسید.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : چه آرزوهای کوچکی داشته باشید و چه اهداف بزرگی در سر داشته باشید،…