web
analytics
برخورد با انسانهای منفی | کافه راز
انسانهای منفی

برخورد با انسانهای منفی

ترجمه شده توسط کافه راز : با انسان های منفی چه برخوردی داشته باشیم؟

اگر به دوستان و خانواده تان کمک کنید که در زمان های ناراحتی مثبت اندیش باشند، زندگی خوتان هم درخشان تر می شود.

هیچ کس دوست ندارد زمانی که حال خوشی ندارد به او بگویند “لبخند بزن” یا “خوشحال باش” . و به طور کل ما نمی توانیم تمام مدت شاد و خوشحال باشیم. و در زمانها و دوران ناخوشی است که دوستان و خانواده نیازمند مهربانی و حس مثبت شما هستند.

در اینجا توضیح می دهیم که شما چطور می توانید احساسات مثبت را در روحیه ی دوستان، خانواده و همکارانتان پرورش دهید، بدون اینکه چیزی از احساسات خودتان کم شود…

۱-ابتدا همدلی کنید.

اگر دوست دارید که برای یکی از دوستان غمگینتان از چیزهای فوق العاده ای که در زندگی دارد صحبت کنید، بهتر است ابتدا با او همدردی کنید.

جیل لیبرمن نویسنده ی کتاب، شادی را انتخاب کنید: راهنمایی برای داشتن زندگی شادتر، می گوید: ” چیزها را از دیدگاه فرد مقابلتان ببینید، نه از دیدگاه خودتان. این اولین گام برای کمک به دیگران است. همدردی باعث افزایش میزان درک و احساسات افراد می شود.

۲- واقعا گوش کنید.

اسکات هاموند استاد مدیریت در مدرسه ی کسب و کار جان ام.هادسون در ایالت یوتا آمریکا می گوید: “ارزش ۱۰ دقیقه گوش دادن واقعی بسیار بیشتر از بهترین سخنرانی های انگیزشی است. قضاوت نکنید. نصیحت نکنید. نگویید ‘آره، اما…’ فقط گوش دهید.”

در حین انجام این کار حتما ارتباط چشمی برقرار کنید. به گفته ی کیلی فلانگیان مربی حرفه ای توسعه و کسب وکار و محقق سابق در دانشکده ی آکسفورد، این موضوعی ساده و واضح است اما اکثر افراد زمانی را به این اختصاص نمی دهند که کاملا با تمام ذهن و جسم و روحشان به فرد مقابل گوش فرادهند. یک شنونده ی خوب به افراد این حس را منقل می کند که باارزش هستند و به آنها احترام گذاشته می شود.

۳-تایید کرده و نوع گفتار را تغییر دهید.

این روش برای افرادی که در زندگی دائما نیمه ی خالی لیوان را می بینند و همیشه چیزی برای شکایت کردن پیدا می کنند، بسیار کارآمد است.

مثلا اگر همکارتان دائما درمورد رییس شکاییت می کند، می توانید در جواب او حرفتان را اینطور آغاز کنید: “درک می کنم که چرا احساس می کنی او فرد ایرادگیری است.” یا اینکه “می فهمم چه می گویی.

سپس به پیشنهاد ایتا اوسلن موسس و مدیر سازمان مشاوره ای در زمینه ی روابط بین فردی، سعی کنید که جمله ی منفی را با لحنی گرم و مهربان به جمله ای مثبت تغییر دهید.

چیزی بگویید مانند: ” او واقعا بسیار نکته بین است و این به من هم کمک می کند که نکته بین باشم و به جزئیات توجه کنم. گاهی من در اهداف بزرگ گم می شوم و دوست دارم که در کار تعادل داشته باشم.”

۴-به دنبال چیزهای خوب باشید.

تینا مرتل می گوید: “به کارهای خوبی که افراد روزانه انجام می دهند دقت کنید و به آنها بگویید که چه می بینید.

از همسرتان برای اینکه سه روز در هفته به باشگاه می رود تعریف و تمجید کنید. به دوستتان بگویید که چقدر از نحوه ی انجام کارها و رفتار با کودکانش لذت می برید. همکارتان را به خاطر خلاقیت در حل مشکلات تحسین کنید.

مرتل می گوید: ” زمانی که به دنبال چیزهای خوب باشید، مغزتان را عادت می دهید که به جای جست و جو برای شکست، چیزهای خوب را پیدا کند.”

کافه راز: اگر به دوستان و خانواده تان کمک کنید که در زمان های ناراحتی مثبت اندیش باشند، زندگی خودتان هم درخشان تر می شود.
One thought on “برخورد با انسانهای منفی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : تغییر کردن دشوار است – چطور می توان دیگران را…