web
analytics
برای اینکه در زندگی عملکرد بهتری داشته باشید، این 6 حقیقت زیگلار را به خاطر بسپارید. | کافه راز
زیگ زیگلار

برای اینکه در زندگی عملکرد بهتری داشته باشید، این ۶ حقیقت زیگلار را به خاطر بسپارید.

کافه راز : زیگ زیگلار توضیح می دهد که چگونه در زندگی شخصی و زندگی حرفه ای خود پیشرفت کنید.

زیگ زیگلار نویسنده ی محبوب و سخنران انگیزشی پیش از مرگش ،دو سال پیش، درس های نامحدودی در مورد موفقیت آموزش می داد. او در آخرین کتابش ،زاده شده برای موفقیت، انسان ها را تشویق کرده تا زندگی بدون هیچ افسوسی داشته باشند.

اینجا در گزیده ای از این کتاب، ۶ اصول عملکرد زیگ زیگلار – روش هایی که می توانید موفقیت جامع و ارزشمندی در زندگی و کار خود ایجاد کنید و خود را اصلاح کنید :

۱٫به طورکل ما از خود و اطرافیانمان همان چیزی را دریافت می کنیم که توقعش را داریم.

این یک حقیقت بزرگ است که شما براساس انتظارات و توقعاتتان زندگیتان را می سازید. اگر توقع داشته باشید که ببازید، حتما اتفاق می افتد. اگر توقع داشته باشید که یک فرد معمولی باشید، فردی معمولی خواهید بود. اگر توقع داشته باشید که احساس بدی داشته باشید، احتمالا خواهید داشت. اگر توقع داشته باشید که عالی باشید، هیچ چیز نمی تواند جلویتان را بگیرد. و آنچه برای شما حقیقت دارد برای دیگران هم حقیقت دارد. آنچه از دیگران دریافت می کنید، همان توقعات شما از آنهاست.

همانطور که گاندی می گوید:”خودت همان تغییری باش که توقع داری در جهان رخ دهد

۲٫تفاوت میان شرکت های خوب و عالی، آموزش است.

تنها چیزی که از آموزش دادن کارمندان وازدست دادنشان بدتر است، این است که آنها را آموزش نداده و نگهدارید.

یک تیم فوتبال بدون آموزش دیدن، تمرین کردن و آماده شدن برای مقابله با رقیبان هرگز موفق نمی شود. زمانی که آموزش دادن را به عنوان تمرین و آمادگی در نظر بگیرید، متعجب خواهید شد که چگونه برخی از شرکت ها بدون سرمایه گذاری بر آموزش افرادشان به عملکرد خود ادامه می دهند.

۳٫درواقع شرکت هایی که کارکنانشان را آموزش نمی دهند و بر استعداد هایشان سرمایه گذاری نمی کنند، باقی نمی مانند.

آنها با یک نقطه ضعف رقابتی عمل می کنند، در نهایت در بازار بلعیده می شوند و از بین می روند. اگر می خواهید پیشرفت کنید و از خوب به عالی برسید، یک روش آموزشی خوب کلید موفقیت شماست.

۴٫شما در زندگی به همان چیزی می رسید که به دنبالش هستید.

اگر در زندگی به دنبال چیزهای خوب هستید، به آن می رسید. اگر به دنبال موقعیتی برای رشد و پیشرفت هستید، به آن دست می یابید. اگر به دنبال دوست هایی مثبت و با شوروهیجان و همکارانی که شما را حمایت کنند هستید، آنها را پیدا خواهی کرد.

ازسوی دیگر، اگر به دنبال روشهایی برای تقلب هستید، تقلب خواهید کرد. اگر به دنبال راه هایی هستید که خود را قانع کنید و از هدفی دست بردارید، آنها را خواهید یافت. اگر به دنبال دلایل قانع کننده هستید که از یک کینه بر علیه کسی استفاده کنید، آنها را هم خواهید یافت.
این یک گرایش طبیعی در ما است که به دنبال چیزی هستیم که آنچه را می خواهیم یا به آن می اندیشیم توجیح می کند.

اگر با اصول پایه ای صداقت، شخصیت، کمال، ایمان، عشق و وفاداری زندگی نکنید درخطر خودخواهی قرار می گیرید که باعث بدبختی و آرزوهای دست نیافته می شود. هرچه داشته باشید، هرگز کافی نیست. همیشه به دنبال خوبی و روش هایی برای کمک به دیگران باشید.

۵٫هیچگاه بدون برنامه قول ندهید.

اکثر انسان ها قول هایی می دهند که حتی قادر به انجام آنها نیستند. ممکن است واقعا قصد داشته یاشند که قولشان را عملی کنند، اما تا زمانی که برنامه ی برای عمل به قولشان نداشته باشند، این کار عملی نیست. افراد پیشتاز در کسب و کار که به کارمندانشان قول می دهند، باید برنامه ای برای عمل به قول هایشان داشته باشند، در غیر این صورت به آنها بی احترامی کرده اند. اگر تعهدی برای آینده می دهید، باید هرچه برای انجام این تعهد لازم است را بدانید و به آن عمل کنید.

یکی از دلایلی که تعهدات ازدواج ها معمولا با شکست مواجه می شوند، این است که زن و شوهر درک صحیحی ازآنچه برای یک ازدواج عالی نیاز است ندارند. آنها برنامه یا درکی از این موضوع ندارند که برای داشتن یک رابطه ی طولانی مدت باید برای یکدیگر ازخودگذشتگی کنند.

۶٫اگر بدانیم که به دنبال چه باید باشیم، خوشبختی، شادی و شکرگداری همیشگی هستند.

به نظر من اگر به دیگران کمک کنید که به آنچه می خواهند برسند، شما هم می توانید هرچه درزندگی می خواهید داشته باشید.

همه ی انسان ها خواهان شادی و خوشبختی در زندگی هستند، اماباید بدانید که که چه چیزی باعث رسیدن به خوشبختی واقعی می شود و چگونه آنها را انجام دهید تا به خوشبختی برسید. لحظه ای که نگران چیزهایی که میخواستید در زندگی داشته باشید و چیزهایی که ندارید شوید،همان لحظه ای است که حس قدردانی برای چیزهایی که دارید را از دست می دهید. اگر ناراضی باشید، هیچگاه در زندگیتان قانع، خشنود ودلشاد نخواهید بود. بزرگترین منبع خوشبختی این است که بتوانید در هرزمانی شکرگذار باشید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
[quote]کافه راز : موضوع کاهش وزن به یک موضوعی تبدیل شده که پر از سردرگمی است،…