web
analytics
7 روش انگیزشی برای موفقیت در کارآفرینی | کافه راز

۷ روش انگیزشی برای موفقیت در کارآفرینی

ترجمه شده توسط کافه راز : با هفت روش انگیزه های خودتان را برای موفقیت در کارآفرینی حفظ کنید.

موفقیتی که به دنبال آن هستید نهایتا درون خودتان قرار دارد.

پس شما در مسیر رویاهایتان در مورد کارآفرینی به بیراهه منحرف شده اید.

به انجمن خوش آمدید.

این انجمن شامل تمامی گونه های نژاد انسانی است که تاکنون کاری جدید یا شجاعانه انجام داده اند. درتمامی داستان های موفقیت در کارآفرینی همیشه زمانی وجود داشته است که موانعی در مسیر قرار می گیرند، موقعیت ها از دست رفته اند و انگیزه از دست رفته است.

به این فکر کنید که استیو جابز از شرکت خودش اخراج شد، یا اینکه مارک زاکربرگ از دانشگاه هاروارد اخراج شد و به سیلسکون ولی رفت.

حداقل شما در یک شرکت خوب هستید. در چنین شرایطی موضوع مهم این است که بتوانید درست تصمیم گیری کنید و دوباره در مسیر صحیح قرار بگیرید.

دراینجا ۷ روش برای حفظ انگیزه اتان پیشنهاد شده اند:

۱-مراقب باشید و به حالت فیزیکی خود اهمیت دهید.

ما معمولا زمانی که ذهنمان درگیر استرس است از بدنمان غافل می شویم. اما داشتن یک برنامه ی منظم برای سلامت و عمل کردن به آن برای کارآفرینان بسیار مهم است، مخصوصا زمانی که با چالش ها مواجه می شوند. به کلاس یوگا بروید، در یک اتاق ساکت بنشینید و تمدد اعصاب کنید. دریک محیط آرامش بخش پیاده روی کنید. موضوع این است که کاری را انجام دهید که باعث ترشح اندورفین((اندورفین‌ها (Endorphins) یا مسکن‌های طبیعی بدن موادی هستند که از غدد مخاطی و هیپوتالاموس ترشح می‌شوند و اثر اصلی آنها تسکین درد است.)) در بدن شما شود تا ذهن تان را پاک کند و دوباره انرژی بگیرید.

همانطور که این جمله ی قدیمی می گوید:

“گاهی برای افزایش سرعت باید آرام تر حرکت کنید.” زمانی را به سلامت خود اختصاص دهید و در طولانی مدت نتیجه ی آن را خواهید دید.

۲-داستان و افسانه بخوانید.

برای یک ساعت از دنیای خود خارج شوید و یک کتاب داستانی خوب مطالعه کنید. هرچه جامعه ی ما بیشتر به سمت مضمون های دیجیتال پیش می رود، مزیت های مطالعه ی داستان برای کارآفرینان بیشتر مشخص می شود. بعد از مطالعه ی داستان ها افراد یاد می گیرند که بهتر همدلی کنند، تمرکز بسیار بیشتری داشته باشند و به روش های جدیدی از موانع عبور کنند. مطالعه به ما کمک می کند که برای مدتی از دنیای خود جدا شویم و سپس به روش های کارآمد تر و مفیدتری با چالش ها مواجه شویم.

۳-از کارآفرینانی که آن کار را قبلا انجام داده اند بشنوید.

هیچ چیز مانند گوش دادن به یک داستان با مضون من توانستم پس تو هم می توانی به انسان انگیزه نمی دهد.

دنیای کارآفرینی پر است از داستان هایی درمورد شکست و پیروزی که کسب و کار های بزرگ را تحت تاثیر قرار داده اند، به این داستان ها اهمیت دهید و از آنها درس بگیرید.

راهکارهایی که کارآفرینان موفق درحین تلاش برای غلبه بر موقعیت های نامناسب استفاده کرده اند را امتحان کنید. این کار می تواند مطالعه ی بیوگرافی یکی از این مدیران باشد و یا تماشای ویدیویی از سخنرانی های انگیزشی آنها در یوتیوب باشد. تا جایی که می توانید از تحربیات دیگران استفاده کنید تا در آینده شانس موفقیت شما بیشتر شود.

۴-رویکردهای خود را با مطالعات مدبرانه بهبود دهید.

اگر در طول این مدت کتابی مطالعه کرده اید، به این دو کتاب هم نگاهی بیندازید؛ “آنچه شما را به اینجا رسانده است به آنجا نمی رساند – What Got You Here Won’t Get You ” و ” رهبری لینکلن”.

کتاب اول برای تغییر طرز تفکر مدیران و رهبران مناسب است که باید دائما درگیر نقش و وظایف مدیریتی خود باشند.

مارشال گلداسمیت نویسنده ی کتاب، معتقد است که پیشرفت شخصی مهمترین اصل داشتن مدیریت بهتر است. مجددا، تمرکز بر تغییر الگوهای رفتاری برای یافتن روش هایی برای غلبه بر زمان های سخت و درنهایت پیشرفت به عنوان یک کارآفرین بسیار مهم است.

کتابی که درمورد رهبری لینکلن است بر درس های مهمی از یکی از مهم ترین رهبران تاریخ معاصر تاکید دارد. و درمورد رهبری صحبت می کند که در شرایط دشواری قرار گرفته است.

۵-با مشاور خود صحبت کنید.

مردم عاشق این هستند که نصیحت کنند، از این موضوع نهایت استفاده را ببرید. به مشاورانتان به عنوان یک هیئت مدیره ی شخصی نگاه کنید که هر زمان احتیاج به حمایت و راهنمایی داشتید در دسترس شما هستند. حتی ممکن است برخی از آنها حمایت های مادی ارائه دهند، مانند سرمایه گذاری یا معرفی شما به افراد مهم و تاثیرگذار. مشاوران شما فرصتی هستند برای گسترش دست آورد ها و توسعه ی افکارتان.

۶-یادداشت کنید.

برخی از باملاحظه ترین کارآفرینان و رهبران تجربیات خود در مسیر رسیدن به موفقیت را ثبت می کنند. بسیاری از آنها این موضوعات بی ارزش را به رمان هایی پرفروش تبدیل می کنند – می توان از بیل گیتس یا ریچارد برانسون نام برد.

از نوشتن به عنوان روشی برای نزدیک شده به آنچه می خواهید استفاده کنید، یا شاید برای جمع آوری تعدادی از همسالان خودتان که بتوانند ایده هایشان را با شما به اشتراک بگذارند یا شما را حمایت کنند. اگر چه ممکن است پیدا کردن زمان برای نوشتن دشوار باشد، اما این موضوع را در برنامه ی روزانه اتان قرار دهید زیرا در انتها این کار بسیار با ارزش خواهد بود.

۷-آرامش خود را حفظ کنید و کارتان را انجام دهید.

از این زمان استفاده کنید و اهدافتان را مجددا مشخص کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید.

مسیر رسیدن به موفقیت در کارآفرینی هیچگاه آسان و هموار نبوده است. این مسیری است پر از تندباد ها و تنش ها و موانع.

اما در سرعت بالای یک زندگی کارآفرینی، گاهی نیاز است که صبر کنید و روش های خود برای غلبه بر چالش های کوچک  مجددا بررسی کنید.

فراموش نکنید که دلایل خوبی وجود دارند برای جایی که شما قرار دارید.

موفقیتی که به دنبال آن هستید نهایتا در وجود خودتان قرار دارد.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : موفق بودن یک انتخاب شخصیست. مظهر موفق بودن در واقع…