web
analytics
با 5 فایده‌ی عکاسی آشنا شوید! | کافه راز
کافه راز

با ۵ فایده‌ی عکاسی آشنا شوید!

سوال این است که چرا یادگیری عکاسی خوب است؟ از میان تمام فعالیت‌های دیگری که می‌توان وقت و انرژی صرفشان کرد، چرا باید دوربین و عکس را انتخاب کرد؟

خب، به طور خلاصه باید گفت که زیرا این کار به طریقه‌های مختلف کیفیت زندگی شما را بالا می‌برد. در ادامه ما دلایلی که عکاسی و عکس گرفتن زندگی شما را بهتر می‌کند با شما درمیان می‌گذاریم، پس با کافه راز همراه باشید.

 

۱. باعث شادی بیشتر شما می‌شود

شاید خیلی از افراد مخالفت کنند، اما عکاسی پتانسیل این را دارد که شما را به فردی شادتر تبدیل کند که البته این موضوع در مورد دیگر سرگرمی‌های خلاقانه هم صدق می‌کند. عکاسی بیشتر از خوردن شکلات، گوش کردن به موسیقی، تلویزیون دیدن و یا یک سری کارهای دیگر می‌تواند خلق و خوی شما را تقویت کند. این موارد گفته شده فقط یک درصد، در حالیکه عکاسی تا ۱۱ درصد بر روی خلق و خو و مود شما تاثیرگذار است.

نه تنها این، بلکه عمل عکاسی هم موجب رضایت می‌شود و هم استرس را حداقل در برخی افراد کاهش می‌دهد.

خلاقیت در عکاسی با نوشتن و نقاشی فرق می‌کند، چراکه شما از هیچ، چیزی را خلق نمی‌کنید بلکه چیزی که وجود دارد را خلاقانه به دام میندازید.

 

۲. چشم‌ها و ذهنتان را باز می‌کند

از ابتدایی‌ترین مزایای عکاسی که خیلی از افراد هم بر سر آن توافق دارند این است که عکاسی شما را مجبور می‌سازد تا چیزها را از زوایای جدید، پرسپکتیوهای جدید و لنزهای جدید ببینید. هیچکس نمی‌تواند مثل یک عکاس در چیزهای مختلف دقت داشته باشد.

اما این گفته یعنی چه؟ اساسا عکاسی بخشی از مغز شما را قفل گشایی می‌کند که به شما اجازه می‌دهد چیزهایی که همیشه وجود داشته‌اند اما به آنها توجه نمی‌کرده‌اید را ببینید؛ در واقع یک بعد جدید در مغز شما باز می‌کند. برای عکاسی لازم است که شما از زوایای غیرمعمول به چیزهای مختلف نزدیک شوید و همین باعث می‌شود که دیدی جدید پیداکرده و این دید جدید شما را به نحوی خوب تغییر دهد.

 

۳. به شما اجازه می‌دهد که با دیگران پیوند برقرار کنید

عکاسی یک راه عالی برای ملاقات با افراد جدید است. اگر شما پرتره یا عکاسی‌های مناسبتی انجام می‌دهید، همیشه با مشتری‌های جدید ملاقات دارید. اما در معنای عمیق‌تر، عکاسی به شما کمک می‌کند که پیوندهای قوی‌تر با کسانی که هم اکنون می‌شناسید برقرار کنید. علاوه بر این، عکاسی می‌تواند زندگی دیگران را هم تغییر دهد. مثلا گرفتن یک عکس فوق‌العاده از کسی که اعتماد بنفس کمی دارد، باعث می‌شود دید آنها نسبت به خودشان تغییر کند. این در واقع یک نکته‌ی خیلی مثبت است، چراکه در اینجا عکاسی نه تنها زندگی خودتان، بلکه زندگی دیگران را هم دچار تغییر مثبت می‌کند.

 

۴. به حفظ لحظات ویژه کمک می‌کند

در دنیای دیجیتال امروز، هر کس بالاخره با گوشی موبایلش هم که شده می‌تواند لحظات مختلف را ثبت کند؛‌اما نحوهٔ دیدن و ثبت لحظات توسط یک عکاسی که کم و بیش آموزش دیده می‌تواند اندکی متفاوت باشد. گاهی لحظات ممکن است خیلی ارزشمند باشند و ما ارزش آنها را سالها بعد، با نگاه کردن به عکسشان دریابیم.

 

۵. اعتماد بنفس شما را تقویت می‌کند

مهارت پیداکردن در هر چیزی می‌تواند اعتماد بنفس شما را تقویت کند، اما راجع به عکاسی یک نکتهٔ خاص وجود دارد. وقتی شما عکاسی را یاد گرفته و زیبایی هر چیزی را ثبت کنید، می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی با دیگران به اشتراک بگذارید و یا حتی گالری ترتیب بدهید و نکتهٔ مثبتش این است که افراد زیادی از آن استقبال خواهند کرد و همین باعث تقویت اعتماد بنفس شما خواهد شد.

منبع:  digiro.ir
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
آیا می‌دانید چرا برخی افراد ناشکیبا هستند؟ چرا بعضی‌ها صبرشان را سریع از دست می‌دهند؟ بعضی…