web
analytics
با مشکلات افراد باهوش و نابغه آشنا شوید تا دست از باهوش بودن بردارید! | کافه راز
کافه راز

با مشکلات افراد باهوش و نابغه آشنا شوید تا دست از باهوش بودن بردارید!

فقط کافی‌است قرص افزایش آی‌کیو به بازار بیاید تا مردم یک‌باره برای خرید آن هجوم بیاورند! و به‌خاطر همین هست که اینترنت پر از مقاله‌ها و دوره‌هایی درباره نحوه‌ی باهوش‌شدن و یادگیری سریع‌تر و تقلید ازنابغه هاست. با این‌که این نحوه‌ی زندگی ممکن است خیلی جذاب و وسوسه‌انگیز به‌نظر برسد، اما واقعیت چندان هم این‌طور نیست. برای این‌که حرف مارا باورکنید، بدنیست باهم نگاهی به چندتا ازمشکلات افراد باهوش بیندازیم! پس با کافه راز همراه باشد.

آنها بیش‌ازحد همه‌چیز را پیچیده و موشکافی می کنند:

از آن‌جایی‌که افراد باهوش زوایای مختلفی ازهرچیز را می‌بینند، معمولاً نمی ‌توانند چیزی‌که درمقابل‌شان هست را همان‌طورکه می‌بینند بپذیرند. این موضوع در هنگام ریختن استراتژی‌های پیچیده یا هنگام تصمیم‌گیری‌های مهم زندگی بسیارخوب و ایده‌آل است، اما برای یک‌سری ازکارها که تا این‌حد به تفکر احتیاج ندارند، خیر.

آن‌ها کمال‌گرا هستند:

ترس‌از شکست افراد‌ باهوش را می‌توان کمال‌گرایی نامید.

آن‌ها ازاین‌که احمق به‌نظر برسند واهمه دارند:

این در کودکی می‌تواند موجب بروز رفتارهای ناسازگارانه‌ای در کودکانی که برچسب باهوش بهشان خورده بشود و در بزرگسالی هم همان کودکان از‌ این‌که سوال بپرسند یا چیز جدیدی یاد بگیرند واهمه دارند، چراکه می ترسند این کارها نشان‌دهنده‌ی نادانی آن‌ها باشد.

آن ها خواستار رهاکردن اصول اولیه هستند:

بسیاری‌از افراد باهوش حس می‌کنند خیلی کارشان درست و حرفه‌ای است، به‌ خاطر همین هم چندان تمایلی به انجام اصول اولیه ندارند.

افرادباهوش اغلب تنهاهستند:

بررسی‌ای که اخیراً انجام‌شد نشان دادکه افراد باهوش‌تر بیشتر تمایل به‌گذراندن وقت‌شان به‌تنهایی دارند.چرا؟چون کسانی که هوش بیشتری داشته و ظرفیت بیشتری برای استفاده از آن هم دارند، کمتر ترجیح می دهند با دیگران معاشرت کنند، چراکه به‌ فکر اهداف بزرگ‌تر و طولانی مدت‌تر هستند.

آن‌ها می‌دانندکه چقدر چیزها هست که نمی‌دانند:

یک قانون روان‌شناختی بیان می‌کندکه افرادی که کمتر می‌دانند در جواب‌ها و دانسته‌هایشان بیشتر اعتمادبه‌نفس دارند و برعکس کسانی‌که خیلی می‌دانند اغلب در جواب‌هایشان شک دارند.

احتمال قبول خرافات توسط آن‌ها بیشتر است:

شاید فکرکنیم افرادی که بهره‌ی هوشی کمتری دارند بیشتر به خرافات روی می‌آورند، اما تحقیقات نشان داده که این مسئله برعکس است و افرادی که هوش بالاتری دارند این چیزهارا بهتر می‌پذیرند. این نتایج ناامیدکننده معایب باهوش‌بودن را نشان می‌دهند، یعنی این‌که شما ممکن است انقدر زیاد درمورد یک چیز مطالعه کنید که از آن نتایج نادرست بگیرید.

آن‌ها به‌راحتی حواس‌شان پرت می‌شود:

اگر با متمرکزماندن در محل کارتان مشکل دارید، شاید این یکی از نشانه‌های داشتن هوش بالاباشد! افرادی که باهوش‌ترهستند اغلب بیشتر در محل کارشان حواس‌شان پرت می‌شود چرا که مدام درحال اولویت‌بندی ایده‌های بکری هستند که به ذهن‌شان می‌رسد.

آن‌ها درگیر انتظارات می‌شوند:

خیلی از کسانی‌که هوش بالایی دارند درگیر انتظارات دیگران از خودشان می‌شوند که مثلاً بااین هوشی که توداری چرا فلان کار و نمی‌کنی؟! که همین مسائل باعث می‌شود این افراد مدام درحال برآورده کردن این انتظارات باشند واز زندگی چیز زیادی نفهمند.

منبع:  digiro.ir
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
شما به عنوان یک کارفرما، تمام تلاش خود را برای تیم‌تان انجام می‌دهید تا به بهترین…