web
analytics
باید این 4 ریسک را بپذیرید تا شجاع شوید | کافه راز

باید این ۴ ریسک را بپذیرید تا شجاع شوید

ترجمه شده توسط کافه راز : اگر از افراد موفق بپرسید به شما خواهند گفت که کلید موفقیت آنها تمایل به پذیرفتن ریسک ها است و اینکه در زمان مواجه با شکست، از آنها درس گرفته و سپس به جلو پیش می روند. اما ای کاش به همین اندازه آسان بود.

تحقیقات نشان داده است که ما به طرز عجیبی محتاط عمل می کنیم به این دلیل که:

ریسک ها را دست بالا می گیریم، بیشتر بر اشتباهاتی که ممکن است رخ دهد تمرکز می کنیم تا چیزهایی که ممکن است درست باشند.

توانایی خود را در مواجهه با خطرها دست کم می گیریم.

هزینه ی بی تحرکی و کم کاری را ناچیز می دانیم.

اگرچه دوری کردن از ریسک ها ممکن است در کوتاه مدت حالت امنی را ایجاد کند، اما این ریسک را ایجاد می کند که روزی به عقب نگاه کنیم و از خودمان بپرسیم اگر آن کار را انجام می دادیم چه؟

به منطور به دست آوردن شجاعتتان در زندگی و در کار، چهار ریسک وجود دارند که انجام آنها باعث می شود به چیزی فراتر از انتظاراتتان دست پیدا کنید.

 1. خطر مواجهه و رویارویی : در مکالماتتان با دل و جرات باشید.
  مهم ترین مکالمات معمولا سخت ترین آنها هستند و به همین دلیل است که ما سعی می کنیم از آنها فرار کنیم. اما زمانی که شما ریسک می کنید و درمورد موضوعی که باعث ناراحتی شماست صحبت می کنید، نه تنها احساس ترس و نگرانی بیهوده را از خود دور می کنید، بلکه اعتمادی کسب می کنید که با صحبت های ملاحظه کارانه هرگز به دست نخواهید آورد. ممکن مردم همیشه آنچه می گویید را دوست نداشته باشند، اما آنها برای جرات و جسارت شما در صحبت کردن احترام قائل خواهند بود.
 1. خطر بروز اشتباهات: با وجود تردید هایتان قاطع باشید.
  وظیفه ی شماست که از بروز اشتباهات جلوگیری کنید، اما مراقب باشید ترس شما از بروز اشتباهات مانع بهتر شدن عملکرد شما نشود. گاهی باید برای انجام کاری ریسک کنید تا آن کار را انجام داده باشید، یا اینکه راههای بهتری نسبت به قبل برای انجام کارها پیدا کنید.
 1. خطر تسلیم شدن: تغییرات را بپذیرید حتی اگر احساس راحتی نداشته باشید.
  مردم این حرف را می زنند :”ما همیشه این کار را به این صورت انجام می داده ایم” تا نفرت خود از تغییرات را توجیه کنند. اما روشی که همیشه آن کار را انجام می دادید ممکن است دیگر جز بهترین روش ها نباشد. هر روزی را که برای انجام کاری که نتیجه ی مورد نظرتان را ندارد صرف می کنید، در واقع همان روز را برای انجام کاری مفید و سودمند از دست داده اید. گاهی شجاعانه ترین کاری که می توان انجام دادآن است که تسلیم شویم، آن کار را رها کنیم، از آن درس هایی بیاموزیم و آنرا رها کنیم. 
  اینکه اجازه دهید ترس یا غرور باعث شوند کاری را انجام دهید که مانع از پیشرفت شما می شود،این امر تنها باعث افزایش استرس در طولانی مدت در شما می شود.
 1. خطر عدم پذیرش: آن چیزی که واقعا می خواهید را درخواست کنید.
  به عنوان موجوداتی اجتماعی ما  در مورد درخواست هایمان رفتار عجیبی داریم و بنابراین ترس از عدم پذیرش خواسته هایمان می تواند یک محرک قوی و ناخودآگاه باشد. و تنها زمانی که ترس از عدم پذیرش را کنار بگذارید این شانس را خواهید داشت که آن چیزی که واقعا می خواهید را داشته باشید. البته که شما نمی توانید همیشه آنچه می خواهید را داشته باشید، اما اینکه تصور کنید دیگران می توانند ذهن شما را بخوانند فقط باعث خشم و ناامیدی در شما می شود. اینکه اجازه دهید دیگران بدانند که شما چه می خواهید باعث می شود در موقعیت عالی برای رسیدن به آنها قرار بگیرید.

چه با ایستادن، بلند صحبت کردن یا پذیرش اشتباهات، تجربه به من آموخته است که

اگر داشتن جرات رسیدن به موفقیت را گارانتی نکند، اما روند آن را سرعت می بخشد.

یک مسیر شجاعانه تر برای خود در سال آینده تصور کنید.بعد از یک سال شما بیشتر از کارهایی که انجام نداده اید پشیمان می شوید تا کارهایی که انجام داده اید.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : با هفت روش انگیزه های خودتان را برای موفقیت در کارآفرینی…