web
analytics
برنده شدن
برنده شدن

اگر می خواهید برنده شوید، اول به دیگران کمک کنید برنده شوند

ترجمه شده توسط کافه راز : ما در رقابت کردن بسیار عجیب هستیم و این معمولا باعث ایجاد طرز فکری برای داشتن برتری بر دیگران می شود. اما درواقع افراد موفق و باهوش به دیگران هم کمک می کنند تا برنده شوند. زمانی که کودک بودم پدرم درسی به من داد :”ارزش قائل باش: بیشتر از انتظار کار انجام بده.” این پایه و اساس موفقیت من بود.

از همان روز اول ما در محل بازی یا کلاس ها با رقابت آشنا شدیم. بعد از آن ما برای مزایای تحصیلی، کار و ترفیع در کار با دیگران رقابت کردیم. ما در رقابت کردن بسیار عجیب هستیم و این معمولا باعث ایجاد طرز فکری برای داشتن برتری بر دیگران می شود.

اما در واقع افراد موفق و باهوش به دیگران هم کمک می کنند تا برنده شوند، و این پایه و اساس موفقیت من بود، و این مستقیما بر سرعت رسیدن به نتایجی که انتظار دارند تاثیر می گذارند.

حالا که من این موضوع را متوجه شده ام، آن را به دیگران یاد می دهم. زمانی که یک سخنرانی را ارائه می دهم، اگر فردی یک موضوع ارزشمند را بیان کند من دو انتخاب دارم، می توانم با گفتن چیزی مانند “ایده ی خوبی است” او را نادیده بگیرم و سپس ایده های خودم را بیان کنم، یا اینکه می توانم ارتباط بهتری با مخاطبان برقرار کنم و از آن فرد تعریف کنم و بخواهم که بیشتر درمورد نظرش توضیح دهد.

مثلا بگویم: “این خیلی ایده ی خوبی است باب، بیشتر توضیح بده. ” با انجام این کار من با یک تیر سه نشان را زده ام. باب برنده شده است (چون من به او اجازه ی درخشش می دهم.) شرکت کنندگان برنده می شوند (چون اطلاعاتی از فردی غیر از من دریافت کرده اند) و من هم برنده شده ام (با اجازه دادن به درخشش یک فرد دیگر احترام و اطمینان کسب می کنم.)

شما باید کاملا مطمئن باشید که با کمک به برد دیگران خودتان هم برنده خواهید شد. اگر می خواهید نتایج عالی به دست آورید، این فلسفه را در زندگی و کار خود به کار برید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز :گرانت کاردون استاد فروش و نویسنده ی پنج کتاب درمورد کسب…