web
analytics
افزایش تمرکز | کافه راز
افزایش تمرکز

افزایش تمرکز

ترجمه شده توسط کافه راز :چطور چیزهایی که باعث عدم تمرکز می شوند را از بین ببریم؟

وقتی که موضوع در مورد بازده و کارآیی باشد، تلفن های هوشمند، منفی بافی و برنامه های اجتماعی می توانند عوامل افت و نزول شما باشند. هرچیز که نیازمند توجه شما باشد. امروزه، دستگاه ها، برنامه های اجتماعی، ایمیل ها همگی برای جلب توجه شما رقابت می کنند. هزینه ی این موضوعاتی که باعث عدم تمرکز حواس شما می شوند در زندگی شخصی و حرفه ای شما کاملا مستند و ثابت شده است.

محققان دانشگاه کالیفورنیا متوجه شدند که برای یک کارمند دفتری بعد از هر موضوعی که باعث حواس پرتی او شود، ۲۵ دقیقه زمان لازم است تا دوباره بتواند به کاری که انجام می دهد برگردد. تحقیقات دیگری ثابت کردند که حواس پرتی در حین کار تا حدود ۲۰ درصد دقت عمل را کاهش می دهد.

عوامل دیگری هم برای عدم تمرکز وجود دارند که کمتر واضح هستند. ثابت شده است که این که اطرافتان پر از انسانهای منفی نگر باشد، بر افزایش وزن، کشیدن سیگار و افزایش احتمال طلاق شما تاثیر می گذارد.

این مراحل را انجام دهید تا عوامل مخل تمرکز منطقی و احساسی را کاهش دهید و تمرکز و پیشرفتتان را افزایش دهید:

۱- فشار های دیجیتالی را از بین ببرید.

موانع زمانی را از بین ببرید – چه برای کار، تمرین یا کسانی که دوستشان دارید – و موبایل و کامپیوترتان را خاموش کنید.

۲- به طور مکرر به خودتان استراحت دهید.

فقط به این خاطر که شما می توانید ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت روز را کار کنید دلیل نمی شود که ذهن و بدن شما هم به این صورت طراحی شده باشند.

۳- به سلامت فیزیکی خود اهمیت دهید.

ورزش کردن، خواب مناسب، خوردن غذاهای سالم و تمامی کارهایی که خودتان می دانید باید انجام دهید سلامت ذهن و تمرکز را افزایش می دهند.

۴- زنگ هشدار (نوتیفیکیشن) گوشی همراهتان را خاموش کنید.

تعداد دفعاتی که در روز تلفنتان را چک می کنید یا به ایمیل ها، پیام ها و برنامه های اجتماعی پاسخ می دهید را کاهش دهید. وسوسه ی اینکه دائما چشمتان به گوشی تلفنتان باشد را از بین ببرید.

۵- وحشتناک ترین مسئولیتتان را اول وقت در صبح انجام دهید.

یک پیام سخت وجود دارد که باید آن را ایمیل کنید؟ باید قبض ها را مدیریت کنید؟ باید یک مکالمه ی دشوار را آغاز کنید؟ خارج کردن آن از لیست کارهایی که باید انجام دهید و همین طور از ذهنتان، شما را آزاد می گذارد که خلاق تر باشید.

۶- انسان های منفی نگر را از زندگیتان حذف کنید یا تعدادشان را کم کنید.

آنها افرادی هستند که نقش قربانی را بازی می کنند، به عادت های نا سالمی دچار شده اند، یا به طور کل باعث می شوند احساس بدی نسبت به خودتان داشته باشید. اطراف خودتان را انسان های مثبت، متمرکز، پربازده و بلندپرواز پر کنید.

قانون معروف سخنران جیم ران را فراموش نکنید: “شما میانگینی از ۵ نفر از کسانی هستید که بیشترین زمانتان را با آنها سپری می کنید.”
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : 3 چیزی که باعث می شود زندگی رضایت بخش تر…