web
analytics
افزایش اعتماد به نفس | کافه راز
تقویت باور

افزایش اعتماد به نفس

ترجمه شده توسط کافه راز : به جای دست و پا زدن در عدم اعتماد به نفس این سه کار را انجام دهید:

درحال حاضر من از طرف شرکتم در یک تور در بیست شهر در آمریکا هستم که با صاحبان کسب و کارهای کوچک درمورد شکست هایشان صحبت می کنم. درطول صحبتهایم من یک سوال مهم از مخاطبان می پرسم: بزرگترین رقیب شما کیست؟

پاسخ ها بسیار جالب هستند.

یکی از صاحبان کسب و کار در میشیگان می گفت که با یک شرکت همکاری طولانی مدت داشته است و چند مغازه ی فروش بدنه ی ماشین و یک رقیب دیگر در همان منطقه من در قیمت گذاری از من پیشی گرفتند. او توضیح داد که رقبا به مشتریان اجازه می دادند که موارد شخصی خود را وارد کنند ،در واقع بخش های ارزانتر، و مرکز خدماتی آنها کارها را برایشان انجام دهد. او ماه ها بود که از دزدیده شدن مشتریانش توسط رقبا نگران بود.

از او پرسیدم: “آیا به این فکر افتاده ای که همان کاری که آنها کرده اند را انجام دهی؟

او گفت نه و توضیح داد که “من نمی توانم قطعاتی را که خودم تولید نمی کنم را گارانتی کنم.” جواب او به نظر منطقی می رسید. پس از او پرسیدم: “اگر به مردم اجازه دهی که قطعات خودشان را بیاورند چه؟ در آن صورت تو فقط کار را گارانتی کرده ای. ” چهره اش آرامتر شد و من ادامه دادم: “آیا تا کنون به درآمدهای مالی ات نگاهی انداخته ای که ببینی چه مقدار کارهای گارانتی را دوباره انجام می دهی؟ آیا هیچ مرکز دیگری را می شناسی که اجازه دهد افراد قطعات خودشان را بیاورند؟ یا اگر شما خلاف آن را انجام دهید چه می شود؟ اگر شما مدیریتی همراه با رضایت مشتری و گارانتی داشته باشید چه؟ ” همیشه راهی برای پیشرفت وجود دارد اگر خودت بخواهی.

سپس از او پرسیدم: “آیا نگران این رقابت بوده ای؟ یا آیا از آن رقابت برای بهبود کار خود استفاده کرده ای؟

فکر می کنم که خودتان پاسخ را می دانید. من از مردم می پرسم بزرگترین رقیب آنها کیست تا به آنها نشان دهم می توانند از رقبای تجاری خود استفاده کنند تا باعث پیشرفت شرکت خود شوند. دوست جدید من با یک مرکز خدمات اتومبیل دیگر رقابت نمی کرد، بلکه او در عوض با نگرانی ها و عدم اعتماد به نفس خود درحال رقابت بود. و این مسابقه ای بود که او درآن بازنده بود. رقابت با خود اعتماد به نفس و تعادل شما را از بین می برد.

همان لحظه ای که احساس کردید در ذهن خودتان و با شک ها و نگرانی های خود درگیر شده اید این سه کار را انجام دهید:

۱- از یک فرد مورد اعتماد بپرسید که اگر او هم در چنین موقعیت کاری قرار می گرفت چه می کرد؟

با مشورت گرفتن از دیگران، شما از حالت درگیری ذهنی به مرحله ی چاره اندیشی می رسید. و البته زمانی که از کسی که در صنعت شما نیست مشاوره می گیرید، یک نظر بی طرفانه دریافت خواهید کرد.

۲- در گروه تجاری خود در گوگل در مورد این موضوعات جست و جو کنید.

“داستان های موفقیت”،”بازاریابی خلاق”، “راهکارهای پیشرفت” و “بررسی موردی”. شگفت زده خواهید شد که چقدر سریع ایده هایی خواهید دید که به شما انگیزه می دهند و احساس عدم اعتماد به نفس را در ذهن شما از بین می برد.

۳- مشورت هایی که می شنوید و راهکارهایی را که در اینترنت مطالعه می کنید مورد آزمایش قرار دهید.

جهان جای بسیار بزرگی است – به اندازه ی کافی برای شما و رقبایتان جا دارد. ازآنها به سود خود استفاده کنید، از ذهن خودتان بیرون بیایید و اطمینان داشته باشید که برای هر کس بیش از یک جایگاه وجود دارد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز :با این سه روش من یک فرهنگ احساسات و علاقه ی…