web
analytics
افراد خوشحال، موفق و خوشبین از زندگی چه می دانند | کافه راز
خوشحالی

افراد خوشحال، موفق و خوشبین از زندگی چه می دانند

کافه راز : مهمترین درسی که من از زندگی برروی این کره خاکی یاد گرفتم همان چیزی است که انسان های خوشحال، موفق و خوشبین درمورد زندگی می دانند: اینکه همه ی ما تجربه ی زمان های خوب و بد را داریم، اینکه همه ی ما روزهای شاد و لحظات غمگین داشته ایم، اینکه هیچ چیز در زندگی جاودانه نیست و اینکه شادی و خوشبختی ما در این است که با آرامش این موقعیت ها را پشت سر بگذاریم.

انسانهای خوشحال، موفق و خوشبین هم از سختی ها و آزمون های زندگی مستثنی نیستند. درواقع، خوشحالترین، موفقترین و خوشبین ترین آدمهایی که من میشناسم، مجبور بوده اند که با شرایط فوق العاده سختی کنار بیایند تا به جایی که امروزه هستند برسند. اما آن ویژگی که همه ی این افراد به طور معمول دارند این است که می توانند بر روی ویژگی های مهمتر خود تمرکز کنند.

آنها از هرچیزی که باعث ناراحتی و درد و رنجشان شود دوری می کنند و سریعا بر جنبه هایی از زندگی خود تمرکز می کنند که باعث شادی و تعالی روحشان می شود. آنها به جای اینکه به خاطر چیزهایی که در زندگی نداشته اند یا چیزهایی که ناخواسته به آنها رسیده است ناله و نفرین کنند ، به خاطر چیزهایی که درزندگی دارند شکرگذارند.

آنها در طول زمانهای سختی یا حتی در بدترین حالت ها دلیلی برای شادی و خنده پیدا می کنند. اما نه به این معنا که چشمهایشان را می بندند و انکار می کنند که در شرایط سخت قرار دارند _ آنها به طور غریزی می دانند که چه زمانی طرزتفکر و رفتار خود را تغییر دهند که در مسیری موفقیت آمیز قرار بگیرند. در واقع همه ی ما چنین توانایی داریم که من آن را “قدرت تغییر تمرکز” می نامم.

داشتن قدرت تغییر تمرکز تاثیر بسزایی در زندگی انسان دارد. چرا؟ چون این پاسخ صریحی به سوالی است که زندگی معمولا از ما می پرسد: فکر می کنی کی هستی؟

زمانی که از شرایط چالشی فاصله می گیرید، توجهتان را به چیزی جمع می کنید که باعث می شود حس خوبی داشته باشید و روحتان را، ماهیت وجودیتان را ، جلا می دهید. زمانی که به عقب برمی گردید و با موقعیت های سخت زندگی مواجه می شوید، کمتر دستپاچه می شوید و پاسخ ها راحتتر به ذهنتان می رسد. به این دلیل که شما سیستم عصبیتان را آرام می کنید تا موقعیت را بپذیرد و نمی گذارید که شرایط شما را کنترل کند.

شما نمی توانید جلوی زندگی را بگیرید که سر راهتان سنگ نیندازد، نمی توانید ازمسائل غیر منتظره درمسیر رسیدن به آرزوهایتان دوری کنید. اما می توانید تصمیم بگیرید که چه واکنشی نشان دهید. زمانی که اتفاقات غیرمنتظره رخ می دهد، می توانید به سطح فکری سالمتری برسید.

انسان های شاد، موفق و خوشبین میدانند که مهم نیست چه اتفاقی رخ دهد، زندگی ادامه دارد و می توانند بر چیزهایی تمرکز کنند که قدرت آنها را افزایش دهد. آنها از حق خود برای لذت بردن از زندگی نمی گذرند. شما هم می توانید چنین باشید.

قدرت تغییر تمرکز ،حتی برای چند دقیقه، تاثیر عمیقی بر نحوه ی کنار آمدن شما با شرایط دارد و کمک می کند درکی از ثنویت زندگی داشته باشید. به بیان دیگر، تا زمانی که آشفتگی و شلوغی را تجربه نکنید، معنای واقعی صلح را نمی فهمید. شادی را درک نمی کنید مگر آنکه درد را احساس کرده باشید. در حالت برعکس، مهم نیست که چقدر اشک بریزید، همیشه جایی برای یک لبخند و حتی خنده های بلند وجود دارد.

قدرت تغییر تمرکز مهارتی است که روح شمارا تعالی می بخشد و دیدگاه شما را به زندگی عوض می کند. این مهارت را می توان با تمرین به دست آورد و زندگی شادتری برای خود ساخت.

پس برای بهبود قدرت تغییر تمرکز خود تمرین کنید. از لحظاتی که حال شما را بد می کند دوری کنید و بر جنبه هایی از خود تمرکز کنید که باعث بهبود حالتان شود. کافه راز : به جای اینکه به خاطر نداشته هایتان ناراحت یاشید، برای آنچه که دارید شکرگذار باشید. همیشه در شرایط سخت به دنبال دلیلی برای خندیدن باشید. این همان چیزی است که انسان های شاد، موفق و خوشبین درمورد زندگی می دانند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
دانلود توصیه های ثروتمندترین مرد چین به جوانان