web
analytics
اشتباهات کارآفرینان | کافه راز
اشتباه کار افرینان

اشتباهات کارآفرینان

ترجمه شده توسط کافه راز : ۷ مورد از رایجترین اشتباهاتی که کارآفرینان تازه کار مرتکب می شوند.

… و چگونگی جلوگیری از آنها به منظور افزایش شانس موفقیت خود.

این حقیقت تلخ و سخت درمورد کارآفرینان تازه کار وجود دارد : ۹ مورد از ۱۰ شروع تازه با شکست مواجه می شود. و این نتیجه براساس ارزیابی های متعدد به دست آمده است.

احتمالا شما با شروع یک کار جدید اشتباهات زیادی مرتکب می شوید، و برای برخی از شماها این به معنای از بین رفتن اولین فرصت کاری شماست. اما نداشتن تجربه نباید منجر به خارج شدن شما از مسیر شود. مشورت با افراد باتجربه ای که چگونگی کار را بلدند برای شروع و افزایش شانس موفقیت شما بهترین گزینه است.

نردوالت از معلمانی که کسب و کار و کارآفرینی را تدریس می کنند و کسانی که در مراکز کارآفرینی در دانشگاه های سراسر کشور مشغول به کار هستند کمک گرفته است. در اینجا آنها درمورد ۷ مورد از رایجترین اشتباهاتی که کارآفرینان تازه کار مرتکب آنها می شوند صحبت می کنند – و همچنین نصیحت های آنها برای جلوگیری از این اشتباهات:

۱- آنها بیش از اندازه شیفته می شوند.

رایج ترین اشتباه این است که آنها بیش از اندازه شیفته ی ایده ی اولیه ی خود می شوند. کارآفرین های نوپا در خیال به دنیا آوردن محصولات و خدمات مبتکرانه و رویایی سیر می کنند و اصلا دوست ندارند که به آنها بگویید نتیجه ی نا مناسبی دارند.

آنها همیشه این ایده را در ذهن داشته اند، یک کارآفرین تازه کار به این توجهی نمی کند که چگونه و چطور می تواند در واقع این ایده را اجرایی کند و سود رسانی کند. مگراینکه ایده تان پول ساز باشد، در غیر این صورت شما هیچ کسب و کاری ندارید – فقط یک چاه پول دارید.

“آنچه کارآفرینان موفق می دانند این است که در راه اندازی یک کسب و کار موضوع اصلی اجرا است: یافتن راهی برای ارائه ی محصولات و خدمات به بازار، دریافتن اینکه آیا مشتری ها به محصولات شما نیاز دارند یا اینکه آیا می توانید در یک زمان مشخص و منطقی سوددهی داشته باشید یا نه. باید بتوانید محصولات و خدماتتان را هرچه سریعتر به بازار ارائه دهید تا از رقیبان پیشی بگیرید.

” کارآفرینان باید زیرک، انعطاف پذیر و فرصت طلب باشند و سعی کنند با پیشرفت هوش بازاریابی و بیشتر شدن شناختشان از بازار، مدل تجاریشان را اصلاح کنند.

درس آموزنده: درمورد کسب و کارتان واقع بین باشید. چگونه؟ ایجاد ارتباط می تواند کمک کند.

“ارتباط مداوم با سایر کارآفرینان و همچنین انجام تحقیقات فراوان درمورد بازار. اگر شما دانشجو هستید با سیستم کارآفرینی دانشگاه تان در ارتباط باشید، قطعا آنها هزاران منبع برای کمک به موفقیت شما دارند. اگر به تازگی از دانشگاه فارق التحصیل شده اید با سیستم فارق التحصیلان دانشگاه و کارآفرینانی که از دانشگاه فارق التحصیل شده در ارتباط باشید، آنها معمولا علاقه ی زیادی به کمک کردن به کارآفرینان تازه کار دارند. “

_ سوزان اسشریک ، مدیر مرکز مطالعات کارآفرینی در دانشکده استیلمن، دانشگاه استون هال

۲- آنها مشکل فقدان پشتیبانی دارند.

” یک اشتباه بزرگ دیگر عدم ایجاد یک رابطه ی پشتیبانی قوی است، با داشتن این موارد می توان از این موضوع دوری کرد: داشتن شریکی با توانایی ها و ویژگیهای مکمل شما، داشتن تعدادی مشاور غیر رسمی، هم در بخش فنی و هم در کسب و کار، داشتن یک هیئت مدیره ی رسمی. “

درس آموزنده: گروه پشتیبانی خود را بسازید، همچنین تمرین کنید تمرین و تمرین

“مهارت های لازم برای یک کارآفرین موفق بودن را می توان کسب کرد. به این مهارت ها به عنوان سازه های اصلی یک ورزش نگاه کنید. شما باید آنها را به درستی بیاموزید و به طور مداوم آنها را تمرین کنید.

_ نیک راکوپ، استادیار کارآفرینی در موسسه فناوری ایلینوی

۳- آنها پول را نمی شناسند.

رایجترین مشکل این است که ” همیشه مشکل عدم مدیریت گردش پول وجود دارد. این می تواند به دلیل انتخاب های عملی (اجاره دربرابر خرید، کهنه دربرابر نو و غیره) و پیش بینی (نداشتن درک صحیحی از چگونگی ایجاد یک طرح درآمدی ) باشد. “

درس آموزنده: درگیر آشفتگی های جریان نقدی نشوید. چطور؟ به دنبال مشاوره باشید و سپس آنها را انجام دهید.

“در ابتدا در آن صنعت کار کنید تا فعالیت های تجاری خاص را بیاموزید. یک دیدگاه مثبت داشته باشید و در عین حال به بازخوردهای متخصصین دقت کنید ، شما باید به دنبال این بازخوردها باشید و آنها را جدی بگیرید، مخصوصا اگر درمورد مزایای رقابتی یا ارزش افزوده ی محصولات و خدمات شما باشد.

یک برنامه ی تجاری ایجاد کنید، حتی اگر فقط شامل یک راهکار بررسی رقبا و بازار و پیش بینی وضعیت مالی باشد.

انعطاف پذیر باشید. در سه تا پنج سال ابتدایی انتظار ساعت های کاری طولانی را داشته باشید. اگر تجارت شما به مالکیت های ذهنی وابسته است از آنها مراقبت کنید. پیش از امضای هر قرارداد آن را به خوبی مطالعه کنید.

_ آن یورک، استادیار کارآفرینی و استراتژی ها، و مدیر برنامه کارآفرینی علوم زیستی، دانشگاه کریتون

۴- آنها به حال فکر می کنند.

“بسیاری از اشتباهات اولیه در کارآفرینی را می توان درست کرد، اما مشکلی که تشخیص آن واقعا دشوار است این است که مشخص کنید چه کسی صاحب چه چیزی است… برای من و شما بسیار آسان است که بگوییم ما می خواهیم یک شرکت راه اندازی کنیم – نصف سود برای من و نصف برای تو. و دیگر همه چیز خوب باشد.

و چندین ماه بعد از آن شما تا دیر وقت روی شغل دیگرتان کار می کنید و من حتی جمعه ها هم برای شرکت جدید کار می کنم و با خود می گویم، یک لحظه صبر کن، چطور است که تمام کارها را من انجام می دهم اما او صاحب نصف سود است؟ و از بین بردن این مشکل واقعا دشوار است. “

درس آموزنده: از همان ابتدای کار یک توافقنامه بنویسید: میزان کاری که هرکدام از شما باید انجام دهید چه اندازه است و هرکدان چه سهمی خواهید داشت. این باعث می شود که در طول مسیر سردرد و بحث و جدل های کمتری داشته باشید.

” یکی دیگر از اشتباهاتی که افراد مرتکب می شوند این است که با تمامی بنیانگذاران به یک صورت رفتار می کنند. در اکثر موارد، انسان های متفاوت ارزش های مختلفی به کار می دهند. شرکت هایی با استعدادهای فراوان به همین دلیل از هم پاشیده می شوند و چندین ماه درگیر این قضیه می شوند. و افراد بسیار ناراضی هستند، زیرا در ابتدای مسیر در مورد این موضوع مذاکره نکرده اند.

_ براد تریت ، مربی کارآفرینی در کالج ایتاکا و کارآفرین در محل اقامت در REV: ایتاکا راه اندازی کارهای مختلف

آنها برای “کامل و بی نقص بودن” برنامه ریزی می کنند.

یکی از اشتباهات کارآفرینان این است که فکر می کنند این یک مسیر یک طرفه و خط پایان است، و در نتیجه سعی می کنند که محصولات بی نقص و برنامه ی عالی داشته باشند و میزان وجه لازم را داشته باشند. اما آنها خیلی زود متوجه می شوند که این مسابقه چندین مسیر دارد و برنامه ی آنها پاسخگوی این وضعیت نیست و قدرت مالی آنها برای انجام یک مسابقه ی بزرگتر کافی نیست.

درس آموزنده: برنامه؟ این خیلی زود نامربوط خواهد شد.

” اکثر مردم می گویند یک برنامه ی جدید ایجاد کنید، اما افرادی که تجربه ی بیشتری در این زمینه داشته باشند می دانند که تعیین برنامه در اولین روزهای راه اندازی یک کسب و کار بسیار نامربوط است… در این روش که ابتکار اندک نام دارد کاری که انجام می دهیم این است که به افراد نشان می دهیم چطور می توانند خیلی سریع چیزی را بسازند – معمولا در عرض یک روز – و با مشتری ها ارتباط برقرار کنند، مدل های پیشنهادی خود را به آنها نشان دهند تا متوجه شوند آیا در مسیر درستی حرکت می کنند یا خیر.

” این پرسش که باید یک کار را انجام دهید در ابتدای مسیر آغاز یک کار بسیار مهم تر از این پرسش است که آیا می توانید این کار را انجام دهید یا نه. اما در بسیاری از کسب و کار ها این روند را برعکس انجام می دهند. آنها پول زیادی را برای داشتن یک محصول یا یک نمونه ی بی نقص هزینه می کنند و در نهایت پولی برایشان باقی نمی ماند. و متوجه می شوند که محصولی را ایجاد کرده اند که مشتریان و بازار آن را نمی پسندند.”

_ گری لین، استاد موسسه تکنولوژی استیونز و رئیس و بنیانگذار گروه دستیابی به موفقیت های فناوری

۶- آنها فراموش می کنند که بپرسند آیا مردم برای این هزینه می کنند؟

” در برخی مواقع یک ایده ی تجاری راه حل مناسبی برای حل مشکل دشواری که مردم حاضرند برای آن هزینه کنند نیست. اشتباه دیگری که وجود دارد این است که مردن بلد نیستند چطور ایده هایشان را به پول تبدیل کنند.

درس آموزنده: تشخیص دهید که چه کسی به سرمایه گذاری علاقه مند است.

“شما برای پول درآوردن به میزان اندکی پول احتیاج دارید. بسیاری از کارآفرین ها فکر می کنند دیگران به دلایل بی ارزشی حاضرند به آنها پول بدهند ، مثلا برای ساخت نمونه ی اولیه یا ثبت شرکت. تنها راهی که برای شما در ابتدا وجود دارد از سمت خانواده یا دوستان است، و اگر آنها حاضر نشوند که روی ایده ی شما سرمایه گذاری کنند چرا فردی که شما را نمی شناسد این کار را انجام دهد؟

_ ران وتر، استاد علوم ریاضی و کامپیوتر در دانشگاه کارولینای شمالی ویلمینگتون

۷- آنها انعطاف پذیر نیستند.

رایج ترین اشتباه عدم انعطاف پذیری است. باید از همان ابتدا فرضیات را در بازار بررسی کنید و آمادگی تغییر و طراحی مجدد یک محصول را داشته باشید تا زمانی که آن ایده در بازار پذیرفته شود. این یک روند طولانی است که باید پیش از درخواست کمک های مالی انجام شود. دنبال کردن یک مدل کارآفرینی خاص از همان ابتدای مسیر، مهم ترین عامل برای داشتن یک ذهنیت انعطاف پذیر است.

درس آموزنده: یک ذهن انعطاف پذیر داشته باشید – و خودتان را ارزیابی کنید.

خودتان را ارزیابی کنید. آیا توانایی خطر کردن را دارید؟ توانایی انعطاف پذیر بودن را دارید؟ آیا در زمینه ای که وارد آن شده اید تجربه دارید؟

همچنین سعی کنید تا حدودی به حسابداری مسلط شوید و بتوانید اعداد را به روش هایی معنا دار درک کنید. و همیشه این را به خاطر داشته باشید که لازم نیست ایده های تازه داشته باشید – می توانید با افرادی که ایده ی خاصی دارند شراکت کنید. این کار نیازمند یک تلاش گروهی است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد کافه راز
پیشنهاد کافه راز
ترجمه شده توسط کافه راز : 4 درس برای شروع یک کار که من از پدر مهاجرم…